PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با شناخت IDE و بوق عجیب

mehdi313
04-04-2012, 09:19
سلام سال نو مبارک
سیستم من وقتی روشنش می کنم بوق اول رو میزنه سپس اونجایی که میخواد IDE بشناسه (Detecting IDE Drives...) بوق ممتد میزنه (تِتِتِتِتِتِتِتِتِتِت....) سپس در همون حالت بوق زنان ، درایوها رو میشناسه سپس میخاد که F1 بزنم اما متاسفانه کیبرد کار نمیکنه (جالبه که نه کیبرد و نه موس هیچکدوم چراغهاشون روشن نمیشه) البته اگر کیبرد رو که از نوع usb هست رو به قسمت usb وصل کنم البته به پورت usbای که بطور مجزا نصب کردم چراغ روشن میشه ولی کار نمیکنه.
البته در این حالت اگر بعد از تست مموری وقبل از نوشتن فرکانس مموری، هر کلیدی رو از روی کیبرد بزنم صدای ممتد پخش نمیشه ولی همچنان همونطوریه!.
درضمن بایوس رو خالی کردم(باتری رو درآوردم) ولی نشد! خواستم بایوس رو آپدیت کنم که کیبرد کار نکرد!!!!
مادربرد: Gigabyte GA-8IFX میباشد جهت اطلاع

چند نوع کیبرد هم تست کردم ولی نشد.

EXTREME
04-04-2012, 14:12
این بوق نمیتونه از رم باشه چون سیستم تصویر میده
این بوق یا به خاطر شناسایی کیبورد است یا از خالی شدن بایوس میتونه باشه یا فلاپی
این مشکل f1 هم میتونه یا از تنظیم نبود تاریخ سیستم باشه یا از ضعیف بودن باتری مین
بهتره ولتاژ باتری مین رو بگیرید با مولتی متر و اونو به من بگین
در مورد کیبورد هم با یک کیبورد دیگه چک کنید اگه بازم کار نکرد باید سیستم رو خاموش کنید و با مولتی متر تست بازر بگیرین پورت رو
درست بود باید در حالت روشن بودن سیستم با مولتی متر پورت باید ولتاژ گیری بشه ببینیم ولتاژ به این پورت میرسه یا نه
اگه ولتاژ میرسید که هیچی باید بریم رو خط دیتا و کلاک وگرنه اگه ولتاژ کم بود این مشکل میتونه از مین و خط ولتاژ پورت باشه یا
ضعیف بودن پاور و در آخر چک کردن sb
اگه مولتی متر دارین اول از همه ولتاژ باتری رو به من بگین بعد با هم بریم سراغ مراحل بعدی

البته همه اینا به این شرط است که مشکل نرم افزاری نباشه
اگه اینکارارو نمیتونید بکنید میتونید از کارت یو اس بی هم استفاده کنید
در صورتی که باتری مین خراب بود و عوض کردید بایوس مین رو هم آپدیت کنید
برای سیستم شما هم با پروگرمر باید بایوس آپدیت بشه

mehdi313
04-04-2012, 14:51
این بوق نمیتونه از رم باشه چون سیستم تصویر میده
این بوق یا به خاطر شناسایی کیبورد است یا از خالی شدن بایوس میتونه باشه یا فلاپی --> بوق فلاپی رو میشناسم اون نیست(بوقش خیلی ریز و کم صداتره) خودم فکر میکنم از خالی شدن بایوس باشه چون خودم اونو به خاطر بالا نیامدن سیستم خالی کردم و سیستم بالا اومد ولی با این مشکل جدید.
این مشکل f1 هم میتونه یا از تنظیم نبود تاریخ سیستم باشه یا از ضعیف بودن باتری مین --> وقتی بایوس رو خالی میکنی این اتفاق عادیه. باتری نو هم زدم نشد!
بهتره ولتاژ باتری مین رو بگیرید با مولتی متر و اونو به من بگین --> با توضیحات بالا نیاز هست!
در مورد کیبورد هم با یک کیبورد دیگه چک کنید اگه بازم کار نکرد باید سیستم رو خاموش کنید و با مولتی متر تست بازر بگیرین پورت رو -->با کیبورد دیگه تست کردم نشد. تست بازر چیه؟ روشش رو میگید؟
درست بود باید در حالت روشن بودن سیستم با مولتی متر پورت باید ولتاژ گیری بشه ببینیم ولتاژ به این پورت میرسه یا نه
اگه ولتاژ میرسید که هیچی باید بریم رو خط دیتا و کلاک وگرنه اگه ولتاژ کم بود این مشکل میتونه از مین و خط ولتاژ پورت باشه یا
ضعیف بودن پاور و در آخر چک کردن sb --> با پاور نو هم چک کردم
اگه مولتی متر دارین اول از همه ولتاژ باتری رو به من بگین بعد با هم بریم سراغ مراحل بعدی

البته همه اینا به این شرط است که مشکل نرم افزاری نباشه
اگه اینکارارو نمیتونید بکنید میتونید از کارت یو اس بی هم استفاده کنید --> کارت یو اس بی همونه که مجزا نصب میشه دیگه؟ از اون دارم ولی نمیشه در توضیحات بالا هم گفته بودم
در صورتی که باتری مین خراب بود و عوض کردید بایوس مین رو هم آپدیت کنید
برای سیستم شما هم با پروگرمر باید بایوس آپدیت بشه

امیدوارم درست بشه فقط لطف کنید بگید تست بازر چطوریه؟!

EXTREME
04-04-2012, 14:53
امیدوارم درست بشه فقط لطف کنید بگید تست بازر چطوریه؟!
مولتی متر مگه دارین شما ؟
بزارین رو تست اهم بعد سلکت کنید رو بازر یا بوق
بله بعد از خالی شدن بایوس طبیعیه و باید تاریخ درست بشه یا از تو بایوس درست کرد که اون پیغام نیاد