PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بروز explorer error در ویندور 7

majid_306
03-04-2012, 21:40
با سلام
حدودا 2-3 ماهی هست که روی لپ تابم ویندوز 7 اولتیمیت نصب کردم، تا حالا مشکل خاصی نداشتم ولی چند وقتی هست که explorer error میده و همه پنجره های فعال بسته میشن. بخصوص وقتی که سرعت عمل کلیک و یا کپی پیست بالا باشه. آنتی ویروس نورتون 2012 رجیستر و آپدیت شده استفاده میکنم که با فول اسکن در safe mode هم هیچ ویروسی پیدا نشد. به نظرتون مشکل از کجاست؟ آیا راه حلی به غیر از repair یا تعویض ویندوز داره؟
پیشاپیش ممنون

jafarian
03-04-2012, 23:05
اگر که همون پیغام windows explorer میگین تاپیک پایین یک ببینید:20:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

majid_306
15-04-2012, 21:53
اگر که همون پیغام windows explorer میگین تاپیک پایین یک ببینید:20:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این روشهای پایین تست کنید

روش اول

داخل سرچ منوی استارت دستور cmd رو تایپ کنید بعدشم روی گزینه مورد نظر کلیک راست گزینه run as administrator انتخاب کنید تو صفحه ای که باز میشه این دستور chkdsk /r /f تایپ اینتر کنید سیستم ریستارت کنید

مرحله دوم

مرورگر Internet Explorer بازکنید بعدشم به این مسیر Tools > Internet Options > Advanced Tab برین تیک گزینه Enable third-party browser extensions بردارین اوکی کنید بعدشم سیستم ریستارت کنید

مرحله سوم

پنجره رجیستری رو باز کنید به این مسیر HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ Microsoft\ SQMClient\Windows\DisabledSessions برین داخل پنجره سمت راست این گزینه رو Machine Throttling پیدا کنید دلیت کنید سیستم ریستارت کنید

تا مرحله سوم بدون مشکل پیش رفتم ولی در رجیستری ویندوز در مسیر فوق الذکر در پنجره سمت راست فقط آیکونی با نام (Default) وجود داره نه چیز دیگه!! لطفا راهنمایی کنید.

ممنون

jafarian
15-04-2012, 22:01
روش دوم با سوم رو هم یک تست بزنید روش دوم به وسیله اون برنامه ای که گفتم انجام بدین.

majid_306
15-04-2012, 22:08
روش دوم با سوم رو هم یک تست بزنید روش دوم به وسیله اون برنامه ای که گفتم انجام بدین.
تنظیمات اینترنت اکسپلورر را به حالت اول برگردونم؟
رجیستری مشکلی داره که گزینه مورد نظر رو نشون نمیده؟

jafarian
15-04-2012, 22:12
تو روش اول نیازی نیست که تنظیمات اکسپلورر رو به حالت اول برگردونید فقط باید 3 تا مرحله رو بترتیب انجام بدین اگر هم که اون کی وجود نداره رجیستری مشکلی نداره باید روش دوم تست کنید با برنامه ای که معرفی شده

majid_306
11-05-2012, 22:52
هیچ یک از روشها جواب نداد! ویندوز رو عوض کردم، متوجه شدم وقتی روی یک فایل یا فولدر بخصوص (فیلم) کلیک میکنم این ارور رو میده!

jafarian
12-05-2012, 15:19
شنا اگر همون اول میگفتین که تو باز کردن پوشه فایلهای تصویری این مورد داشتم راهنمایی میکردم شمابرای این مورد باید برنامه klite نصب کنید بعدشم توی سرچ منوی استارت دستور Codec Tweak Tool تایپ کنید و سپس در اون گزینه Thumbnail Settings برروی Select None بزارین سیستم ریستارت کنید یا که مای کامپیوتر اجرا کنید به قسمت Folder Options برین اونجا به سربرگ View برین تیک گزینه Display File Icons on Thumbnails بردارین تایید کنید بیاین بیرون.

majid_306
13-05-2012, 13:02
شنا اگر همون اول میگفتین که تو باز کردن پوشه فایلهای تصویری این مورد داشتم راهنمایی میکردم شمابرای این مورد باید برنامه klite نصب کنید بعدشم توی سرچ منوی استارت دستور Codec Tweak Tool تایپ کنید و سپس در اون گزینه Thumbnail Settings برروی Select None بزارین سیستم ریستارت کنید یا که مای کامپیوتر اجرا کنید به قسمت Folder Options برین اونجا به سربرگ View برین تیک گزینه Display File Icons on Thumbnails بردارین تایید کنید بیاین بیرون.
مثل اینکه خوب نتونستم منظورم رو برسونم. نه در باز کردن فایلهای تصویری مشکلی ندارم. اوایل هنگام مرتب سازی اطلاعات هارد لپ تاپ و انتقال بعضی از اونها به هارد اکسترنال هر از گاهی ارور اکسپلورر میداد و تمامی صفحات باز بسته میشد و کار کپی یا کات متوقف میشد. کارهایی رو هم که شما گفتید انجام دادم ولی فایده ای نداشت. اخیرا متوجه شدم تا در هارد اکسترنال پوشه ای رو که در اون فایل تصویری بخصوصی وجود داره، باز میکنم (خود پوشه رو نه فایل تصویری رو) باز ارور میده و تمامی صفحات بسته میشه. قبلا ویندوز 7 اولتیمیت داشتم الان 7 هوم پروفشنال استفاده میکنم.

ممنون از پیگیری و راهنمایی شما

hamed29
22-05-2012, 14:02
با سلام، با اینکه چند تاپیک به این مسئله (windows explorer erorr) اختصاص پیدا کرد و راه هایی هم ارائه شد اما لا اقل در مورد من هیچ جوابی نداد.:41:
من تمام راه های پیشنهای رو تست کردم و حتی ویندوزم رو repare کردم ،با این حال فایده ای نداشت.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بنابراین تصمیم گرفتم که یه اکسپلورر دیگه رو جایگزین ویندوز اکسپلورر کنم.
مثلا XYPLORER و یا Explorer++ . منتهی مشکل اینجاست که هیچ کدوم سادگی ویندوز اکسپلورر رو ندارن.
لطفا اگه کسی تونست با این روشها یا از راه دیگه ای جواب بگیره اطلاع بده

shamsoddin
22-05-2012, 14:25
كودكهاي كه رو ويندوز نصبه مثل كا لايت ، مگا كودك رو پاك كنيد. مشكل حل ميشه براي تماشاي ويدئو ها هم وي ال سي نصب كنيد

majid_306
22-05-2012, 16:08
مشکل مربوط به پلیر و کودک نیست. رو ویندوز جدیدم اصلا کودک نصب نکردم.!!