PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تشخیص سرعت USB

MichaelQwerty
01-04-2012, 14:20
سلام دوستان
می خوام بدونم در ویندوزهای XP یا 7 از چه روشی قادر به تشخیص سرعت USB می باشیم
دونبال یه روش منطقی می گردم از device maneger که هر چی نگاه کردم ندیدم جایی نوشته باشه 1 یا 2 یا 3
احتمالا اگه usb1 باشه نمینویسه ولی بقیه چی؟

OMiD.1080p
04-04-2012, 14:01
سلام دوستان
می خوام بدونم در ویندوزهای XP یا 7 از چه روشی قادر به تشخیص سرعت USB می باشیم
دونبال یه روش منطقی می گردم از device maneger که هر چی نگاه کردم ندیدم جایی نوشته باشه 1 یا 2 یا 3
احتمالا اگه usb1 باشه نمینویسه ولی بقیه چی؟

اگه منظورت اینه که میخوای بدونی که سرعت خواندن ونوشتن فلش شما چقدره یا مدلش چیه میتونی از نرم افزار HD Tune Pro استفاده کنی.
هم برای فلش و هم برای هارد مفیده.

Jang Bogo
04-04-2012, 21:41
روی خود فلش مینویسه USB 2.0 یا 3.0 هست. درضمن اگه مارک ، قیمت و ظرفیت فلش رو هم بگید میتونم بهتون بگم.

MichaelQwerty
06-04-2012, 19:18
منظورم درگاههای( پورت های) usb هست که روی کیس می باشند

HORROR
06-04-2012, 19:42
تو ویندوز7 یه فایله 400 مگی رو مثلا از فلش کپی کن داخل هارد وبعد قسمت fever details رو باز کن سرعتشو ببین:20:

Arash4484
06-04-2012, 19:47

منظورم درگاههای( پورت های) usb هست ژ

اگر تاکید دارید از طریق خود ویندوز و Device Manager باشه، برای USB 3.0 مشخص میکنه(شات پیوست)؛
برای USB 1.1 اگر درگاهتون 1.1 باشه و یا از درگاهی به این شکل سیستم استفاده کنه یک پاپ‏آپ This Device Can Perform Faster بنمایش درمیاد؛
برای USB2 هم که چیزی نمایش داده نمیشه و پیغامی هم وجود نداره.
ولی با برنامه های مثل AIDA خیلی بهتر و مرتبتر میتونید اطلاعات اینچنینی رو بگیرید.

only4u-m
06-04-2012, 19:59

بهترین روش برای فهمیدن جزئیات سخت افزار استفاده از برنامه رایگان HWiNFO که حجمش فقط 2مگابایته و تمام جزئیات قطعات سخت افزاری تون رو نشون میده. در مورد پورت های usb همون طور که در عکس زیر میبینید از قسمت motherboard و USB Version supported میتونید ورژن usb که مادربوردتون ساپورت میکنه رو ببینید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

HWINFO رو میتونید از اینجا دانلود کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Jang Bogo
06-04-2012, 23:39
USB 3.0 حتما باشد درایورش نصب بشه. وگرنه بعد از نصب ویندوز نمیشناسه. پورتش هم معمولا آبی رنگه اگه پشت کیس باشه. یعنی من چندتا سیستم جمع کردم اینجوری بوده.