PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قویترین زوم اپتیکالی که سراغ دارین چیه ؟

jinn's king
31-03-2012, 21:22
درود
یکی از جالب ترین ویژگی های یه دوربین اینه که زوم اپتیکالی قوی داشته باشه و ما بتونیم جزئیاتی رو که با چشم هامون نمی تونیم ببینیم با کمک زوم دوربینمون ببینیم.
در این میان نبرد برندهای مختلف برای ارائه دادن زوم اپتیکال قوی همیشه به راه بوده.
بیشتر دوربین هایی که ازشون استفاده می کنیم زومشون بین 10 تا 20 هست و تعداد دوربین هایی که زوم 60 و 50 رو ارائه میدن خیلی کمه.
حالا میخام ببینم قویترین زوم اپتیکالی که دوستان ازش باخبر هستن مربوط به کدوم دوربینه ؟

Fox
01-04-2012, 23:48
SX30 - SX40 زوم اپتیکال ۳۵ برابر...

x_enrique_1818
15-04-2012, 14:40
Nikon P510

42x

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

jinn's king
25-05-2012, 20:03
Panasonic SDR-H85 زوم 78 برابر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

malek911
25-05-2012, 22:08
تفاوت 30x با 60x فقط دوبرابر هستش پس خیلی زیاد رو زوم دوربین زوم نکن

jinn's king
05-06-2012, 22:25
زوم 300 هم داریم اونم فقط تفاوتش 10 برابره خیلی روش زوم نکنین بچه ها
10 برابر که چیزی نیست فقط زمان هخامنشیان رو میاره جلو چشماتون کار خاصی نمیکنه

a.g g.a
06-06-2012, 08:23
سلام

این که زوم اپتیکال یک دوربین چند برابر هست خیلی مهم نیست و میزان بزرگنمایی لنز دوربین رو نمیشه باهاش تشخیص داد و نمیشه با اطمینان گفت یک دوربین که زوم اپتیکال 10 برابر داره بزرگنمایش کمتر از یک لنز(مثلا)13 میلیمتره مهم فوکال لنزه(فکر کنم به میزان باز یا بسته بودن زاویه لنز میگن و با Xmm نشونش میدن هرچی عدد Xبزرگتر باشه زاویه دید لنز بسته تره و بزرگنماییش بیشتر و و هرچی این عدد کوچیکتر باشه زاویه دید لنز بازتره و واید تر میشه)

برای لنزهای زوم(فکر کنم به لنزهایی میگن که قابلیت تغییر فوکال دارن)فوکال بسته ترین زاویه دید(بزرگنمایی بیشتر و عدد بزرگتر)رو بر فوکال بازترین زاویه دید تقسیم می کنن و عدد به دست اومده رو اندازه زوم اپتیکال لنز میگن

مثلا دوربین من زوم اپتیکال 10x داره(38-380)و دوربین دوستم زوم اپتیکال 14x داره(28-394)اگه دقت کنید متوجه میشید که بسته ترین زاویه دید این دو دوربین تفاوت چندانی با هم نداره ولی مقدار زوم اپتیکالشون خیلی فرق می کنه،وقتی دوستم دوربینشو گرفت فکر می کرد بزرگنمایی دوربینش خیلی بیشتر از دوربین من باشه درحالی که تفاوت چندانی با هم ندارن فقط لنز دوربین اون قابلیت واید بیشتری نسبت به دوربین من داره

درمورد دوربین های حرفه ای که من خیلی کم دیدم از این اصطلاح استفاده بشه
مثلا نمیشه بگیم یه لنز 18-85 با زوم اپتیکال حدود 5 برابر بزرگنمایی بیشتری از یک لنز 200-600 با زوم لپتیکال 3 برابر داره...حالا 600mm کجا و 85mm کجا..!

برای دوربن های کامپکت تا حدودی درست در می آد چون این دوربین ها قابلیت تعویض لنز ندارن،باید لنزشون بتونه همه نیازهای عکاس رو بر آورده کنه و واید ترین حالتش فکر کنم بین چهل و خرده ای تا بیست و خرده ای میلیمتر(mm)باشه ولی با این حال نمیشه بزرگنمای دو تا دوربین رو بر این اساس مقایسه کرد

ببخشید،خیلی درهم و برهم نوشتم...امیدوارم به کارتون بیاد:11: