PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونه روی یک فایل اج تی ام ال پسورد بگذارم

aminealizade
29-03-2012, 11:21
با سلام
من در حال طراحی یک فایل HTML هستم. که حاوی اطلاعات آموزشی بوده و میتواند مانند یک برنامه آموزشی با قابلیت اجرا روی رایانه و گوشی های موبایل مورد استفاده قرار گیرد. منتها برای جلوگیری از انتشار غیر قانونی در اینترنت مایل هستم که هنگام باز شدن این فایل چه روی موبایل و چه کامپیوتر از کاربر درخواست وارد نمودن پسورد کند.
از آنجا که در این صورت هم احتمال انتشار برنامه هست (با دانستن پسورد). نیاز هست که هر کپی جدید از این فایل یک کد جدید به کاربر ارایه کند و با توجه به کد پسورد متفاوتی داشته باشد. ولی پسورد و کد یک کپی منفرد از فایل در جلسات مختلف باز شدن یکسان باشد.
توضیح بیشتر: فرض کنید فردی فایل HTMl را روی گوشی موبایل خود باز میکند. صفحه ای باز میشود که برای مثال کد 255 را به فرد ارایه میکند و درخواست وارد کردن پسورد را مینماید. کاربر با پیامک از سازنده فایل (یعنی من) درخواست ارسال پسورد را مینماید. این فرد هر وقت فایل خود را باز میکند کد وی 255 و پسورد مشابه قبل است. اما اگر فایل را به دوست خود بلوتوث کند و دوست وی فایل را باز کند کد تغییر کند (مثلا 145) و پسورد جدید مورد نیاز باشد.

مطمئنا سازنده فایل باید به نحوی از پسورد آگاه باشد. (پسورد و کدهای از قبل تعیین شده یا پسورد و کد با یک رابطه ریاضی). لطفا من را راهنمایی کنید.
با تشکر