PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فراخوان همکاری درتیم ساخت بازی

lord arthas
28-03-2012, 18:08
سلام!

راستش من تاحالا با بچه های زیادی از بکس همین سایت و یاهو بازی هایی رو ساختم که همه نیمه کاره موندن بازی هایی که واقعا میتونستن تبدیل به شاهکار بشن ولی متاسفانه همه ی بچه ها به دلایلی....

ولی ایندفعه نمیخوام که ایده ها سورس ها بازی ها و همه و همه به هدر برن ایندفعه میخوام با کمک تیمی که میخوام جمع کنم بازی رو بسازم که در ایران صدا کنه..بازی ای که بتونه اسم ایران رو در جهان معروف کنه...

و اما تیم

تیم کلا از 3 بخش تشکیل میشه

1-بخش فنی
2-بخش هنری
3-بخش آوایی

توضیح بخش ها

1-بخش فنی : همانطور که از اسمش پیداست بخش فنی مربوط به کار ها فنی بازی شامل برنامه نویسی کلی بازی , برنامه نویسی ابجکت ها , برنامه نویسی AI و برنامه نویسی انجین میشه که این مورد اخر امکان کمه بشه کسی رو پیدا کرد

2-بخش هنری : باز هم از اسمش پیداست که مربوط میشه به کار های هنری بازی شامل طراحی کانسپت ، طراحی کاراکتر ، طراحی مدل ، انیمیت ، طراحی محیط

3-بخش آوایی : این بخش رو احتمالا زیاد باهاش اشنا نیستین ولی بخش مهمی در بازی سازیه این بخش همون بخش صدا هست که کار های مربوط به صدا در بازی رو انجام میده

و اما اهمیت این بخش ها

1- بخش فنی نباشه بازی اصلا بازی نمیشه قبول دارم میشه با اکسن ها کار کرد ولی شما خودتون یک لحظه فک کنین وقتی دارین COD بازی میکنین به در و دیوار گیر کنین سیستم مورد نیازش اندازه ابر کامپیوتر باشه...خب مسلما نمیشه

2-بخش هنری هم به اندازه ی بخش فنی مهمه چون فرض کنین همون COD رو با گرافیک پیکسلی و بدون سایه بدون رنگ فقط چند تا خط...بخش فنی هر چقدر هم خوب باشه بدون بخش هنری هیچه

3-بخش صدا...تنها چیزی که میتونم بگم اینه که تام و جری رو بگیرین و صداش رو قطع کنین

خوب حالا برای ورود یک سری شرایط کوچیک هست که باید تنجام بدین

1-اولا ورود به تیم حق عضویت میخواد یعنی اینکه شما باید مبلغی رو برای ورود به تیم بپردازید (دوستانی که به من اعتماد ندارن اینو بگم که اکثر فروم ها بازی سازی منو میشناسن و این پول خرج تبلیغات برای جذب اعضا و.. میشه )

2-دوستانی که میخوان تو بخش فنی باشن یک دموی تکنیکی از بهترین کارشون برام ارسال کنن ( اگه سورس باشه بهتره که اپتیمایزیش هم چک بشه)
دوستانی که میخوان در بخش فنی همکاری کنن یک تصویر با موضوع کارشون ( طراحی مدل ، طراحی شخصیت ، طراحی محیط و ... ) ارسال کنن توجه : فایل حتما لایه باز باشه
دوستان صدا هم بهترین کارشونو ارسال کنن

فعلا قوانین همیناست شاید بعدا اضافه بشه امیدوارم در کنار هم بتونیم تیم قوی ای رو بسازیم

موقــــــق باشیــــــــــــ :40: ـــــــــــید

---------- Post added at 07:08 PM ---------- Previous post was at 07:05 PM ----------

خلاصه که دارم یک تیم میزنم الکی پلکی هم نیست :31: تجربم هم زیاد شده میدونم چیزی نیستم تو این انجمن ولی نابغه زیاد داریم :)

silsin
28-03-2012, 18:41
یادمه تیم زدن تو انجمن حرام بود. البته نمی دونم عوض شده قوانین یا نه .
ولی به نظرم اینجوری نمی تونی تیم جمع کنی معمولا خودت باید بری دنبال نیروی انسانی

lord arthas
28-03-2012, 18:57
الان دارم دنبال نیروی حیوانی میگردم؟! O.o

M0hsen3D
28-03-2012, 19:10
hehehehehe

ولا تیم های بازیسازی دو نوع هستن : رفاقتی - اینترنتی !!

توی تیم های نوع اول چند نفر که با هم دوست هستن دور هم جمع میشن و شروع به بازی ساختن میکنن ، البته به خاطر پولدار شدن و ... بازی نمیسازن بلکه هدفشون پیدا کردن یک راه به سمت شرکت های بزرگ هست ! معمولا همه ی اونها روی یک ایده ی ناب و ساخت یک سبک جدید برای بازی های Indie تمرکز کردن و در آخر که بازیشون اومد خیلی معروف میشن مثل سازنده های World of Goo و معمولا به استخدام شرکت های معروف و بزرگ بازیسازی در میان

توی تیم های نوع دوم یک نفر میاد اینترنت و توی یک فروم ، تاپیک میزنه که میخوایم بازی بسازیم به افراد زیر نیازمندیم ! بعدش چند نفر سریع عضو تیم میشن . همه چیز اول خوب پیش میره بعد از یک هفته اعضا درخواست حقوق میکنن !! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]مسئول گروه میگه اول از همه باید بازی رو بفروشیم بعدش سودش رو بین خودمون تقسیم میکنیم ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] با این حرف چند نفر گروه رو ترک میکنن ... باقیمونده ی اعضا حداکثر یک ماه گروه رو تحمل میکنن و چون هدفشون پول هست دیگه نمیتونن گروه رو تحمل کنن .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] البته بعضی از این گروه ها برای اینکه هر چه زودتر به پولشون دست پیدا کنن بازی نصفه ی خودشون رو منتشر میکنن و ... ( نتیجش رو توی مقدمه گفتم ! + پولی که بهشون میرسه رو به گدا بدی ، خود گدا یه مقدار دیگه از جیبش در میاره ، میزاره کف دستت بر میگردونه به خودت ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

گرفتی؟
حالا بیخیش شو!

lord arthas
28-03-2012, 19:15
باو شما چرا جنبه ندارین O.o اصلا هدف پول نیست هدف جمع کردن بکس تی یک تیم متحده :| بحث حق عضویت هم ماله یک انجمن دیگست بکس اینجا رو حرفشون هستن :)

aliscan
28-03-2012, 21:22
سلام

من طبق تجربه ای که قبلا تو همچین گروه های اینترنتی داشتم اصلا پیشنهاد نمیکنم نه درست مدیریت میشه،نه کسی درست کاری رو انجام نمیده بعد از یه مدت هم همه پخش و پلا میشن:21:

armin_555
28-03-2012, 21:29
ینی میخوای یه گروه تشکیل بدی و انجینشم خود گروه بسازه؟؟؟؟!!!!!:18:

M0hsen3D
28-03-2012, 22:23
heh
اره بابا اصلا قابل تصورم نیست ارمین نه؟؟؟؟ مثل یه کابوسه ... واااااااااااای یونیتی بیا این کابوسو از ذهن ما خارج کن!

lord arthas
28-03-2012, 22:38
دوستان گویا جنبه ندارین ولش کنین باو احسان بیا Delete کن

---------- Post added at 11:38 PM ---------- Previous post was at 11:37 PM ----------

بشینین تکی کار کنین بپوشین :)

ehsan_wwe
28-03-2012, 23:05
سلام

من طبق تجربه ای که قبلا تو همچین گروه های اینترنتی داشتم اصلا پیشنهاد نمیکنم نه درست مدیریت میشه،نه کسی درست کاری رو انجام نمیده بعد از یه مدت هم همه پخش و پلا میشن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راست میگه وسط بازی پا میشه علی میره سربازی گند میزنه تو سیستم :دی

lord arthas
29-03-2012, 00:00
علی : حق عضویت چیه پس؟ ادامش خرسی که بجای حق عضویت نمیگیرن :)

armin_555
29-03-2012, 12:34
الان مشکل اینه که گه بخای یه انجین بسازی اولا کسی که بهت تو این زمینه کمک کنه کمه دوما اگه کسی کمک کنه پول میخواد سوما خیلی خیلی خیلی سخت و وقت گیره آخرشم انجینی که میسازید یه 0.001 قدرت یونیتی هم نداره!:31:
گروه تشکیل دادن کار خوبیه حتی اگه کار به نتیجه نرسه بازم حداقلش اینه که 4 تا چیز یاد گرفتی و تجربه کسب کردی.
ولی به نظرم اول با همین انجینای آماده شروع کن چون ساخت انجین خیلی خیلی خیلی سخت و وقت گیره.:46:

lord arthas
29-03-2012, 13:49
منم قصدم تو اون نوشته فقط توضیح وظایف بخش فنی بود :) نه اینکه بشینیم انجین بنویسیم O.o

armin_555
29-03-2012, 14:25
بهتر بود کارایی که افراد گروه باید انجام میدادن رو مینوشتی.:46:

lord arthas
29-03-2012, 16:22
تو قسمت توضیح بخش ها موجوده :)

armin_555
29-03-2012, 19:36
خب یکم بیشتر توضیح بده!
اگه میخوای گروه تشکیل بدی بگو میخوای با چه انجینی کار کنی و ..............!
البته اگه هنوز بچه ها پشیمونت نکردن!:27:

sajjad_3011
01-04-2012, 07:58
برادران ارشد راست میگن اما اگه قول بدی منو بکشی بالا باهات هستم .
من دردم اینه که تجربه ی کار با هیچ انجینی رو نداشتم. فقط یکم 3dgame studio رو دیدم و یکم فیلم quest3d و این حرفا.
PHP و C و بقیه رو به اوج رسوندم حالا بعد از عمری همه ی زندگی رو ول کردم رو کردم به game.
داستان خیلی ها رو خوندم مثل سازنده ی نجات بندر+صدقی نژاد و غیره رو ..../ می دونم خیلی ها به جایی می رسن که تا پول نباشه کار نمی کنن/ ولی خدا وکیلی یاد دادن زکات علمه اساتید بزرگ هست/بد نیست یکم هم از جان کارمک یاد بگیریم/مگه چی میشه به هموطناتون یاد بدین تاایران بالا بره/شاید بگید مگه ایران برا ما چیکار کرد/اما خیلی خوبه که افراد با تجربه یکم از حالت پول و priv8 بیاین بیرون.
خداوکیلی من امکانات اونچنان و اساتید اونچنان با سوادی نداشتم.به قول شما اول راهم و سرم گرمه.اما من هرچی بلد باشم یاد میدم تقریبا هرچی .
======/
شما هم یاد بدین لطفا از صفر تاپیک ها رو کامل کنید.
ashiyane.org رو ببینید از نوشتن مجله شروع کرد الان ببینید به کجا رسیده
یه عالمه هم منبع و فیلم فارسی ساختن
بعدش که بچه ها یکم یاد گرفتن انجمن ها جدا میشه/یه سری میشن priv8 و ...(که البته بعضی جاها لازمه)
=========
من دارم خودمو آماده می کنم
شما هم بسم ا...

ehsan_wwe
01-04-2012, 08:12
ashiyane.org رو ببینید از نوشتن مجله شروع کرد الان ببینید به کجا رسیده
یه عالمه هم منبع و فیلم فارسی ساختن
بعدش که بچه ها یکم یاد گرفتن انجمن ها جدا میشه/یه سری میشن priv8 و ...(که البته بعضی جاها لازمه)
اون برای اینکه پشتش پر بودجه ترین وزارات ایران وایساده

اینجا قضیه فرق داره
من قدیما آموزش مینوشتم 2 روز بعد میدیدم یه بچه بسی..ی یا یکی از این فکو فامیل تو دولت دارا ور میداشت سرس بازی رو به اسم خودش میکرد پخش میکرد ( جاییزه میگرفت و...) و...
من پشت دستمو داغ کردم که اگه بازی داشتم قشنگ بود
اگه بازی ساختم که ایده اش جدید بود
هیچ وقت تو اینترنت هیج اسمی ازش نبرم

امید وارم موفق باشی

در ذمن اون موقعی که من بازی سازی رو شروع کردم هیچ مقاله فارسی نبود
اکثر بچه ها با مقاله های انگلیسی خوندن به اینجا رسیدن

lord arthas
01-04-2012, 09:05
اشیانه از بچه های بالاست عمو امنیت سایت رهبری و ریئس جمهور دست منم باشه برات 1 روزه فن افزار راه میندازم :)

M0hsen3D
01-04-2012, 18:50
بازیسازی فرق میکنه ! مخصوصا مستقل های بدبختی مثل بازی سازای مستقل ایران !اگه اومدی تو این کار تونستی گلیم خودتو از اب بکشی که خب ایول ولی غیر از این به امید این نباش مثل اشیانه قشنگ انواع و اقسام روش های -- و نفوذ رو با فیلم برات اپلود کنند تو ببین.
فقط باید رفرنس خارجی رو بخونی تا به جایی برسی اگرم هر از چند گاهی کسی هوس کرد یهمقاله ای تخصصی چیزی ترجمه کنه بزاره فروم ایول دمش گرم ... یعنی میخوام بگم دلتو به اموزش های فارسی خوش نکن که حداقل فعلا خبری نیست.
موفق باشی.

parvizamd
01-04-2012, 21:18
بچه هاای حرفه ای این انجمن با هزار بدبختی و مشکل به این نقطه رسیدند سورس کامل گذاشتن کار چندان خوبی نیست اگرچه گه گداری خودم از این کار ها می کنم.
آموزش می خواهید بهتره از سایت های خارجی شروع کنید.

Lesordiavek
12-05-2012, 17:38
تنها نمونه ی موفقی که من در چنین زمینه ای دیدم بازی سال صفر بوده. اونم قضیش فرق میکنه. از اول قرار بود بازی مجانی و اپن سورس باشه. به علاوه تیمی که روش کار میکنه از تمام دنیا دور هم جمع شده. یه تعداد آدم که بیشتر دنبال سرگرمین تا پول (یه تعدادشون دانش آموز و دانشجو هستن و یه تعدادی هم شغل دارن). به غیر از این همین بازی هم اوایل داشته متوقف میشده که یه نفر میاد یه مقدار به کد ها سر و سامون میده و وقتی بازی یه مقدار رونق میگیره افراد دیگه ای هم جذب میشن.

حالا شما بگین میتونید پشتیبانی بین المللی به این شکل جور کنین؟ میتونید قید پولو بزنید و فقط به پول کمی که یه تعداد هوادار اهدا میکنن بسنده کنید (که این پول توی زیرو ای دی خرج سرور میشه)؟ میتونید اوایل فقط و فقط خودتون بازی رو پیش ببرین؟

lord arthas
12-05-2012, 17:58
اصلا چرا فک کردی من دنبال پولم ؟ من ار بازی سازی لذت میبرم ، باهاش حال میکنم و میخوام کار تیمی ( به صورت جدی ) هم دشته باشم چون خسته شدم از این بی هدفی :(

siavash_rad
13-05-2012, 10:31
هدف..

کلمه جالبیه ولی روبروش یه کلمه دیگه هست به اسم FACT ( شرمنده اونوری نوشتم)

نه تو ایران بلکه هر جای دیگه دنیا وقتی میخوان یه پروژه رو کلید بزنن چه کوچیک چه رگ اول دنبال تامین منابع مالیش هستند.

پیشنهاد من به شما اینه اگه میخواید بازی ستزی رو به عنوان هدف برای خودتون قرار بدید برید دنبال یادگیری حرفه ای.

اونم یاد گیری تخصصی که اگه بازی سازی نبود باز هم براتون نون بشه.

بازی انلاین بهتره چون به اصطلاح بفروش تره همه جا. تخصص پیدا کنید تو مثلا PHP. SQL یا اوراکل اونموقع اگه صنعت بازی نباشه هم شما دستتون تو جیب خودتونه خودتون پروژه ران میکنید.

کلا متخصص تو ایران خیلی کمه طرف میاد میگه من PHP حرفه ای حقوق میخواد ماهی 1.600 پروژه رو میذازی جلوش فرار میکنه الان 2 هفتس قراره زنگ بزنه. :41:

احسان بهتر میدونه منظورم چیه ( یاهو هم که نیستی بابا جان کجایی؟)

lord arthas
23-01-2015, 19:52
خدا مرگم چقد جوگیر بودم : |

Reza Azimy_RW
23-01-2015, 23:38
من اگه الان یه گرافیست پیدا میکردم با هم کار کنیم میترکوندیم یه ایده ناب و سبک دارم ولی افسوس :n02:

rasoolyas
17-03-2015, 20:05
دوستان حرفاتون همه متینه ( هه هه بعد از 100 سال برگشتم انجمن0 چقدر عوض شده.) دوستان اشکال اینجاست که p30 داره تو هر زمینه ای میاد جلو و دوسان بازی ساز باید یک انجمن تخصصی مثل آشیانه داشته باشند پیرامون حرف دوستمون که میگقتند آشیانه از اون بالا پشتیبانی میشه باید بگم من خودم از 2009 عضو آشیانه هستم به زبان های php & perl &payton &asp.net مسلط هستم و اونجا فعالیت میکنم دوستان آشیانه هم از یک نقطه ای شروع کردند و جواب اعتمادشون به همدیگه را گرفتند و به نظر من شما هم باید جدی شروع کنید و با اعتماد به همدیگه ایشالا بترکونید.