PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب با کارت گرافیکی

tohidkh
27-03-2012, 22:50
(یک سطر از پست ویرایش شد)

سلام

میدونم که پستی که زدم، نسبتا طولانی شد، فقط قصدم این بود که مشکل رو به طور کامل شرح بدم تا بتونم راهنمایی بهتری بگیرم. امیدوارم که شما دوست عزیز، چند دقیقه از وقت ارزشمندتون رو صرف خوندن این پست بکنید و من رو از راهنمایی هاتون بهره مند کنید.

من یه سیستم نسبتا قدیمی دارم و یک کارت گرافیکی با مشخصات زیر (عکس)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مدتی هست که با مشکل عجیبی مواجه شدم

جریان از این قرار هست که در استفاده های معمولی (به غیر از فایرفاکس و اپرا)، هیچ مشکلی پیش نمیاد. حتی با مشاهده فیلم توسط برنامه هایی مثل Power DVD که بخش زیادی از حافظه ی مجازی رو اشغال میکنن هم مشکلی نیست.

ولی زمانی که از فایرفاکس، اپرا، یاهو مسنجر و گیم هایی مثل NFS و از این قبیل استفاده میکنم، چند دقیقه پس از شروع کار، سیستم هنگ میکنه، بعدش چند ثانیه پس از هنگ کردن، دو سه بار مونیتور خاموش روشن میشه و بعد از اون سیستم ریستارت میشه و همین روال ادامه پیدا میکنه

میتونم با اطمینان کامل بهتون بگم که مشکل از ویندوزم نیست. چون چندین بار ویندوز عوض کردم. برنامه ی خاصی ندارم که ویندوز رو خراب کنه. ویروس هم ندارم. از Kaspersky Antivirus استفاده میکنم. آخرین آپدیتش هم مربوط به دیشب ساعت 23:46 هست !!!

در مورد ویندوز 7 باید بگم که از وقتی که سیستم اینطوری شده، حتی وارد ویندوز 7 نمیشه و بلافاصله ریستارت میکنه. (بعضی وقتا یه صفحه ی رنگارنگ میاره و بعد از اون ریستارت میکنه)

وقتی که کارت گرافیکی رو از مادربرد جدا میکنم و از گرافیک Onboard استفاده میکنم. هیـــــــــــــــــچ مشکلی ندارم و همه چیز به راحتی اجرا میشه.

ویرایش پست: همچنین زمانی که کارت گرافیک رو در میارم و یک روز خارج از سیستم نگه ش میدارم، به مدت چند ساعتی پس از نصب مجدد، دیگه هیچ مشکلی ندارم...

این مشکل زمانی جالب تر شد که من این کارت گرافیک رو به یک تعمیر کار قطعات کامپیوتری نشون دادم و ایشون گفت که خازن هاش باید عوض بشن و همه خازن ها رو عوض کرد (6 تا خازن بزرگ و 2 تا خازن کوچیک)

آوردم نصبش کردم به سیستم، عین گلوله کار میکرد. حتی بهتر از روز اولش.

ولی بعد از بیست و چهار ساعت، روز از نو ، روزی از نو.....

دوباره بردم و همه خازن ها رو عوض کرد......

آوردم اینبار بیش از 4 ساعت دوام نیاورد.....

الان دیگه هیچ کس نمیدونه که مشکل چیه :37:

از همه دوستانی که اطلاعاتی در این زمینه دارن، تقاضا میکنم راهنماییم کنن.

با تشکر فراوان :11:

tohidkh
28-03-2012, 20:22
همچنان منتظر نظرات دوستان هستم

EhsanCPU
29-03-2012, 00:56
سلام دوست عزیز
آخرین درایور کارت گرافیک را نصب کن ببین مشکلت حل میشه ؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sourena
29-03-2012, 01:03
دقیقا خواستم بگم مشکل از خازنها هستش :دی

منم با یه همچین مدلی ... مشکلی مشابه داشتم!

ببر پیش یه تعمیرکار حرفه ای! خازن درست حسابی بندازه برات.

مادربرد رو هم چک کن ... شاید خازت باد کرده داشته باشه اونم!

tohidkh
29-03-2012, 10:00
سلام دوست عزیز
آخرین درایور کارت گرافیک را نصب کن ببین مشکلت حل میشه ؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] it_english_whql_---------.CoM.exe)

عوض کردم ولی فرقی نکرد. مشکل نرم افزاری نیست

دقیقا خواستم بگم مشکل از خازنها هستش :دی

منم با یه همچین مدلی ... مشکلی مشابه داشتم!

ببر پیش یه تعمیرکار حرفه ای! خازن درست حسابی بندازه برات.

مادربرد رو هم چک کن ... شاید خازت باد کرده داشته باشه اونم!

سورنا جان، آخرین بار خودم رفتم خازن خریدم و خازن ها رو عوض کردم. :دی

بازم حل نشد

ظاهرا خودم پیدا کردم مشکلش چیه ولی نمیدونم باید چیکار کنم.

اون قسمتی که یک تراشه ی آلمنیومی داره (برای خنک کردن)، خیلی خیلی زیاد گرم میشه و در این موقع هست که سیستم هنگ میکنه

الان یه فن کوچولو نزدیک اون تراشه گذاشتم، مشکل تقریبا حل شده، ولی باز هم با کندی سرعت در انواع برنامه ها مواجه هستم (که قبلا چنین مشکلی نداشتم)

یعنی اون قسمتی که IC بزرگی داره و اسم nVidia هم روی اون نوشته شده، مشکل داره؟!!؟؟؟

چاره چیه؟!

بازم ممنون :11:

sourena
29-03-2012, 15:52
عوض کردم ولی فرقی نکرد. مشکل نرم افزاری نیست

سورنا جان، آخرین بار خودم رفتم خازن خریدم و خازن ها رو عوض کردم. :دی

بازم حل نشد

ظاهرا خودم پیدا کردم مشکلش چیه ولی نمیدونم باید چیکار کنم.

اون قسمتی که یک تراشه ی آلمنیومی داره (برای خنک کردن)، خیلی خیلی زیاد گرم میشه و در این موقع هست که سیستم هنگ میکنه

الان یه فن کوچولو نزدیک اون تراشه گذاشتم، مشکل تقریبا حل شده، ولی باز هم با کندی سرعت در انواع برنامه ها مواجه هستم (که قبلا چنین مشکلی نداشتم)

یعنی اون قسمتی که IC بزرگی داره و اسم nVidia هم روی اون نوشته شده، مشکل داره؟!!؟؟؟

چاره چیه؟!

بازم ممنون :11:

خب اون باید چیپستش باشه!

توحید بذار یه چیزی بهت بگم ... من ازین کارت گرافیکها و مادربرهای قدیمی زیاد دارم!

به نظرم عمر خودشون رو کردن ... تو فن رو هم بزرگتر بندازی ، بازم مشکل پیدا میکنه :46:

به فکر ارتقا یا استفاده از گرافیک مادربرد باش:20: