PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ویندوز نمیشه زد ...

!UP
27-03-2012, 12:38
سلام
دوستان من یه کانکشن و ی پ ی ا ن می خواستم نصب کنم که یهو سیستم هنگ کرد و ...بالاخره تصمیم به تعویض ویندوز گرفتم.ولی الان هرکاری میکنم ویندوز نصب نمیشه:برای ویندوز 7 که اصلا درایوی قابل شناسایی نیست و ارور میده که باید سی دی درایو بندازی توش(که نمی دونم منظورش کدوم سی دیه) برای xp هم که بعد از کپی اولین فایل های ویندوز، تا اولین بار میخواد ریستارت بشه ، دیگه بالا نمیاد و هی اتوماتیک ریستارت میشه(مدت زمان بین رویت صفحه اول-اسم لب تاپ- و ریستارت شدن 4-5 ثانیه بیشتر نیس.
به نظرتون اشکال کار از کجاست؟ از هارد یا بایوس یا ...؟

ata.royalfalcon
27-03-2012, 13:00
سلام
دوستان من یه کانکشن و ی پ ی ا ن می خواستم نصب کنم که یهو سیستم هنگ کرد و ...بالاخره تصمیم به تعویض ویندوز گرفتم.ولی الان هرکاری میکنم ویندوز نصب نمیشه:برای ویندوز 7 که اصلا درایوی قابل شناسایی نیست و ارور میده که باید سی دی درایو بندازی توش(که نمی دونم منظورش کدوم سی دیه) برای xp هم که بعد از کپی اولین فایل های ویندوز، تا اولین بار میخواد ریستارت بشه ، دیگه بالا نمیاد و هی اتوماتیک ریستارت میشه(مدت زمان بین رویت صفحه اول-اسم لب تاپ- و ریستارت شدن 4-5 ثانیه بیشتر نیس.
به نظرتون اشکال کار از کجاست؟ از هارد یا بایوس یا ...؟

سلام
براي نصب ويندوز xp برروي لپتاپ دو مسئله مطرح هست .
1. يا بايد در بايوس از حالت AHCI Mode به حالت IDE Mode يا هر حالت ديگه اي غير از AHCI تنظيم كنيد .
2. يا اينكه از ويندوز XP هايي كه sata رو ساپورت ميكنند استفاده كنيد . لينك زير نمونه اي از اين ويندوز هست .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

!UP
27-03-2012, 16:49
متاسفانه مشکل دیگه ای که دارم اینه که برای ورود به ستاپ پسوورد میخواد که من نمی دونم این پسورد چه جوری تعریف شده براش.DEBUG هم کار نمی کنه تا بتونم پسوورد رو پاک کنم.
در ضمن من قبلا یه بار XP سرویس پک 3 رو نصب کردم،ولی چون وایرلس کار نکرد ،مجبور شدم دوباره 7 بزنم.پش مشکلی تو نصبش نیس.
الان عقیده من اینه که ویندوز قبلی خوب پاک نشده که این مشکلات بوجود اومده.

ata.royalfalcon
27-03-2012, 20:50
متاسفانه مشکل دیگه ای که دارم اینه که برای ورود به ستاپ پسوورد میخواد که من نمی دونم این پسورد چه جوری تعریف شده براش.DEBUG هم کار نمی کنه تا بتونم پسوورد رو پاک کنم.
در ضمن من قبلا یه بار XP سرویس پک 3 رو نصب کردم،ولی چون وایرلس کار نکرد ،مجبور شدم دوباره 7 بزنم.پش مشکلی تو نصبش نیس.
الان عقیده من اینه که ویندوز قبلی خوب پاک نشده که این مشکلات بوجود اومده.

تو مرحله ای که برای فرمت هارد هست (ویندوز XP) گزینه quick رو انتخاب نکنید تا خوب فرمت بشه .

!UP
27-03-2012, 20:58
دوست عزیز دقت نمی کنید؛ مشکل من اصلا XP نیس. وقتی میخوام 7 هم نصب کنم، مشابه همین مشکل رو دارم: هیچ درایوی قابل شناسایی نیست.( حتی از طریق ویندوز مجازی و DOS اف دیسک هم کردم،ولی بی فایده بود)

!UP
28-03-2012, 10:59
بی قایده بود. از XP ناامید شدم.سون هم این ارور رو میده:
No device drivers were found. Make sure that the installation media contains the correct drivers, and then click OK
رو نت هم هیچ درایوری برای "hard drive controller" پیدا نکردم.
عوض کردن سی دی ویندوز هم فایده نداشت.
دیگه واقعا کلافه شدم.هارد نو هم بدبختی برای لب تاپ پیدا نمیشه...

امین101
07-04-2012, 10:34
دوست عزیز با نرم افزار های مدیریت پارتیشن تو محیط خارج از ویندوز پارتیشن بندی کن و درایو اولت رو هم active کن مشکلت حل میشه
البته احتمالا
نرم افزار ها: پاراگون وآکرونیس و...