PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : طریقه فرمت سطح پایین و لود نشدن هارد در ویندوز

Greedy
26-03-2012, 10:36
سلام

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من یه هارد اکسترنال 500 گیگ adata SH93 دارم که چند تا مشکل دارم باهاش
مشکل اولش اینه که این هارد تو محیط ویندوز اصلا بالا نمیاد بعضی موقع ها در device manager میاد ولی تو مای کامپیوتر ایکونش میاد میزنی روش میگه فرمت باید بشه
ولی همون هارد در محیط soft mode میاری بدون مشکل میاره بالا
نمیدونم مشکلش چیه ؟

مشکل دوم هم اینه که انگار وضع سکتوراش وخیمه این تستی هست که دیروز با hd tune گرفتم :

فکر کنم وضعش خیلی خرابه ؟ درسته ؟

حالا اینو چیکار کنم درست شه ؟
من شنیدم فرمت سطح پایین مشکل حل میکنه و چند جا اسم نرم افزار HDD Low Level Format Tool رو شنیدم واسه این کار ولی وقتی سرچ کردم این نرم افزار دیدم تو مشخصاتش زده :
اين برنامه تقريبا از تمامي هاردها مانند مکستور، سي گيت، سامسونگ، هيتاچي، توشيبا، وسترن ديجيتال ، آي بي ام، فوجيتسو ، کوانتوم پشتيباني مي کند.
ولی adata نداره مشکل ایجاد نشه بعد فرمت با این نرم افزار ؟
تو سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هم چیز خاصی گیر نیوردم
ممنون میشم راهنمایی کنید

ata.royalfalcon
26-03-2012, 13:07
سلام

من یه هارد اکسترنال 500 گیگ adata SH93 دارم که چند تا مشکل دارم باهاش
مشکل اولش اینه که این هارد تو محیط ویندوز اصلا بالا نمیاد بعضی موقع ها در device manager میاد ولی تو مای کامپیوتر ایکونش میاد میزنی روش میگه فرمت باید بشه
ولی همون هارد در محیط soft mode میاری بدون مشکل میاره بالا
نمیدونم مشکلش چیه ؟

مشکل دوم هم اینه که انگار وضع سکتوراش وخیمه این تستی هست که دیروز با hd tune گرفتم :

فکر کنم وضعش خیلی خرابه ؟ درسته ؟

حالا اینو چیکار کنم درست شه ؟
من شنیدم فرمت سطح پایین مشکل حل میکنه و چند جا اسم نرم افزار HDD Low Level Format Tool رو شنیدم واسه این کار ولی وقتی سرچ کردم این نرم افزار دیدم تو مشخصاتش زده :
اين برنامه تقريبا از تمامي هاردها مانند مکستور، سي گيت، سامسونگ، هيتاچي، توشيبا، وسترن ديجيتال ، آي بي ام، فوجيتسو ، کوانتوم پشتيباني مي کند.
ولی adata نداره مشکل ایجاد نشه بعد فرمت با این نرم افزار ؟
تو سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هم چیز خاصی گیر نیوردم
ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
كمپاني adata در واقع توليد كننده اصلي هارد نيست ، بعبارت ديگه فقط باكس هارد توليد ميكند و از هارد اينترنال ساير كمپاني ها استفاده ميكند . اين مدل ، از هارد اينترنال توشيبا استفاده شده كه در تاپيك زير هم گفتم .
نكته اول : قبل از Low Level Format از تمام داده ها كپي بگيريد كه ريكاوري آنها غير ممكن هست .
نكته دوم : پيشنهاد ميشه قبل از Low Level Format با استفاده از نرم افزار hdd regenerator اقدام به بدسكتورگيري كنيد .

Greedy
26-03-2012, 13:20
سلام
كمپاني adata در واقع توليد كننده اصلي هارد نيست ، بعبارت ديگه فقط باكس هارد توليد ميكند و از هارد اينترنال ساير كمپاني ها استفاده ميكند . اين مدل ، از هارد اينترنال توشيبا استفاده شده كه در تاپيك زير هم گفتم .
نكته اول : قبل از Low Level Format از تمام داده ها كپي بگيريد كه ريكاوري آنها غير ممكن هست .
نكته دوم : پيشنهاد ميشه قبل از Low Level Format با استفاده از نرم افزار hdd regenerator اقدام به بدسكتورگيري كنيد .

سلام عزیز
درسته من قبل این هارد هم یه مدل دیگه از adata داشتم که اون مدل اصلی هاردش سیگیت بود بعد خراب شد بردم گارانتیش عوض کردم یه مدل دیگه از هارد adata داد صبح تو یه نرم افزار دیگه تست کردم دیدم زده توشیبا ! تعجب کردم فکر کردم اشکال از نرم افزاره
ولی خوب با نرم افزار Hard Disk Low Level Format Tool اومدم فرمت سطح پایینش کنم قبلش اینا رو زد :

دیگه این پیغاما رو دیدم ادامه ندادم گفتم شاید ساپورت نکنه بعد مشکل پیش بیاد

در ضمن من الان با یکی از مسئولین این شرکت انلاین چت کردم گفتم بد سکتور داره و اینا گفت اگه بد سکتور داشت شما هارد بیارید ما براتون تعویض میکنیم
پس بهتره دست بهش نزنم یه نو بگیرم ازشون
راستی عزیز در مورد سوال یک چیزی به ذهنتون نمیرسه ؟ چرا هارد در محیط ویندوز بالا نمیاره ؟
بازم ممنون از راهنماییت

Greedy
27-03-2012, 16:18
با نرم افزار hdd scan هارد توشیبا شناسایی کرد
با hdd regenerator هم تا 16 درصد رفت بعد این اومد این D یعنی چی ؟