PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ناپدید شدن درایو ها

hosseinezzati13
26-03-2012, 00:40
با سلام خدمت دوستان عزیزم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من روی سیستمم یه هارد یک ترا دارم . روی اون سه درایو ایجاد کرده بودم (c,d,e) چند روز پیش که سیستمو روشن کردم درایو dوe توی my computer ناپدید شده بودند.در disc management به جز داریو سی که درسته بقیه هارد همهش unllocate شده. نمیدونم چرا؟کلی اطلاعات توی درایو دی داشتم که الان بهش دسترسی ندارم.همه فضای unallocate شده رو یه درایو جدید ساختم و با برنامه recover my files جستجو زدم که فقط اطلاعات درایو e منو برگردوند ولی هیچی از اطلاعات درایو d که حجم زیادی هم داشتن (حدود 500گیگ) برنگشته ولی توی فایلایی که برنامه نشون میده سه تا فایل هست با نام $badclus $bad که حجم بالایی داره میخواستم ببینم این فایلا چیه و آیا همون اطلاعات درایو d هست و میشه برشون گردوند یا نه؟؟
البته زمانی که برنامه داشت جستجو میزد توی لاست فایلایی که مدام اضافه میشد و پیدا میکرد. preview اکثر عکسهام توش بود ولی بعدش که دیگه سرچ تموم شد و مرحله سیو کردن فایل ها اومد اثری ازش نبود.
اسکرین شات هم گذاشتم.
ممنون اگه راهنمایی کنین خیلی به اطلاعاتش نیاز دارم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ata.royalfalcon
26-03-2012, 13:23
سلام

همه فضای unallocate شده رو یه درایو جدید ساختم و با برنامه recover my files جستجو زدم که فقط اطلاعات درایو e منو برگردوند ولی هیچی از اطلاعات درایو d که حجم زیادی هم داشتن (حدود 500گیگ) برنگشته

بزرگترين اشتباه شما اين بوده كه پارتيشنها رو دستكاري كرديد يعني دو پارتيشن unallocated شده (همون e و d) رو يه درايو جديد ساختيد . به محض دستكاري كردن پارتيشنها بازيابي اطلاعات سخت خواهد شد .
در صورتيكه ميتونستيد با استفاده از نرم افزارهاي مناسب مثل get data back يا easeus data recovery professional از داخل پارتيشنهاي unallocated شده داده ها رو به راحتي ريكاوري كنيد و سپس درايو جديد ميساختيد . ضمن اينكه شانس اينو داشتيد با استفاده از نرم افزارهاي خاص پارتيشنهاي unallocated شده رو fix كنيد كه شايد حتي نيازي به استفاده از دو نرم افزار ريكاوري گفته شده نبود (فيكس كردن partition table) .

در هر حال رفيق نميخوام شما رو نااميد و ناراحت كنم . سعي كنيد با استفاده از چند نرم افزارهاي ريكاوري ، اطلاعات مورد نظرتون رو پيدا و در جاي ديگري غير از پارتيشن جديد ذخيره كنيد .