PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خاموش شدن ناگهانی سیستم

رعد
23-03-2012, 21:02
با سلام خدمت اساتید محترم ، اولا به خاطر طولانی شدن متن معذرت میخوام.
بنده یک سیستم دسته دوم دارای کارت گرافیک آنبورد دارم که پس از نصب ویندوز 7 و بروز رسانی درایورا توسط درایور جنیوس ، نرم افزار جنیوس علاوه بر درایور کارت گرافیک یک نرم افزار دیکه رو هم برای بروزرسانی ارائه داد به صورت عکس زیر :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من این رو دانلود و نصب کردم ولی بعد از نصبش سیستم بمحض روشن شدن نهایتا پس از یک تا 5 دقیقه خاموش میشد حتی گاهی تو محیط بوت هم خاموش میشد ! این نرم افزار خرابکار دارای یک بروز رسانی هم بود که گفتم شاید با بروزرسانی مشکل درست بشه برا همین بروز رسانیشو اومدم نصب کنم اما ابتدا اول این خطا رو داد

که من yes زدم بعدشم ورژن قبلیش رو پاک کرد و بعد از ری استارت شدن دیدم سیستم دیگه خاموش نمیشه و وقتی خواستم از سر کنجکاوی ورژن جدیدش رو نصب کنم این هشدار رو داد :

NVIDIA Storage Driver Information
----------------------------------
(WARNING - select CANCEL now if you do NOT want to install NVIDIA storage drivers)

The NVIDIA Storage driver consists of 3 components:

1) NVIDIA storage driver optimized for nForce SATA controller that will replace the driver that came with Windows.

2) A RAID controller driver which is required if SATA RAID is ENABLED in BIOS

3) RAID Manager application software

Note for Windows XP:

To install OS onto SATA disks when RAID is enabled in the BIOS, you MUST do the following:

- use the "-x" option with the package .exe to extract storage driver files
- follow instructions for Windows F6 install in "IDE\<os version>\driver\READMEF6.txt"

کلا من هم بی خیال بروز رسانی شدم و از خیرش گذشتم . حالا این نرم افزار چیز مهمی بوده یا نه؟
یا مشکل خاموش شدن سیستم من یک مشکل سخت افزاریه ؟

jafarian
23-03-2012, 23:00
اون عکسی که قراردادین مربوط به چیپست مادربورد شما میشه که سری nforce ازشرکت انویدیا همچنین کارت شبکه شما به وسیله dvd سون بصورت بوت بالا بیاین بعدشم تو صفحه اول اون گوشه پایین سمت چپ که نوشته شده repair and install روش کلیک کنیدnext بزنید همینطوری تا به عکس پایین برسین بعدشم گزینه restore که مشخص کردم انتخاب کنید سیستم به قبل از اینکه این چیپست نصب کنید رستوری کنید:20:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

رعد
24-03-2012, 05:15
تشكر از بابت توضيح كاملتون فقط يك سوال هست كه اصولا راهي هست كه درايوري رو اشتباهي نصب نكنيم ؟

mohammadi_4u
24-03-2012, 07:56
تشكر از بابت توضيح كاملتون فقط يك سوال هست كه اصولا راهي هست كه درايوري رو اشتباهي نصب نكنيم ؟

سلام
درایور جنیو همونطور که از اسمش معلومه چیزی رو اشتباه نصب نمیکنه!
مگر اینکه شما مراحل رو اشتب انجام بدید!

دوست عزیز این آپدیت سه زیرشاخه به عبارتی داره {کامپونتاشو میگم} اگه رعایت کنید حله مشکلتون

گزینه دومش رو ببین انجام دادی ؟!فعال کردن ساتا ریدر از تو ستاپ بایوس!

مس استورنج کنتورولر سرعت گذرگاه ها اعم از فلش مموریو و هاردو ....بهبود میبخشه

رعد
16-04-2012, 11:42
نه بابا ما و بی سوادی .... اصلا از اینجور چیزا سر در نمیارم