PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اولین کارم: Monitor LCD

H4O
23-03-2012, 16:38
دوستان سلام

این کار اول منه...من مدتیه که شروع به یاد گرفتن مایا کردم خیلی مشکله اما امکانات خوبی داره!

الان دارم وسایل دم دست و روشون وقت میزارم تا مدل کنم

خوشحال میشم نظر بدین

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
وایر فریم:

-------------------------
اگه احیانا عکس لود نشد از تو نسخه چاپی ببینین

ممنون

kamron_devil
24-03-2012, 09:48
سلام خوش اومدی. روی یک سایت ایرانی آپ کن این خرابه.

H4O
24-03-2012, 14:53
الان درست شد

Devicestreet
24-03-2012, 15:24
نشد که:13:

mohsenfhm
24-03-2012, 17:34
درسته !

خیلی قشنگه

موفق باشی

Devicestreet
24-03-2012, 17:40
حالا درست شد
خیلی خوبه بخصوص ماده ی سیاه خود مانیتور
با چی رندر گرفتی
دوستان از نظر شما مدل سازی با مایا بهتره یا 3dsmax (حتما به این جواب بدین)

hes25
24-03-2012, 18:58
سلام
قشنگ شده آفرین
یکم رفرکت کف زیاده انگار اما اگه مثلا کفشو طی کشیده حساب کنیم بازتاب بلور شده بهش میاد
مدل مانیتورم خوبه
متریالشم خیلی خوبه مخصوصا پایش هم رنگ و هم رفلکتش نظر ادم و جلب میکنه (از میا متریال استفاده کردی دیگه ها)

در کل خوبه ادامه بده

H4O
24-03-2012, 19:29
سلام و با تشکر از شما دوستان
راستش من با منتال ری رندر گرفتم پدرم دراومد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آخه وی ری برای مایا نداشتم بعد هم چون شنیده بودم یکم باگم داره و خوب با مایا جور نیست دیگه دنبالش نرفتم!

برای همین رندر نمی دونین چقدر مجبور شدم تنظیماتشو بالا و پایین کنم...... تازه از روی اون همه مقاله ای که از نت گرفتم ! برای یه کاربر آماتور تازه کار مشکله واقعا (همون اول کار آدم از دیدن اون همه تنظیمات فشارش میفته بابا
البته کارم بی اشکال نیست اما تا اینجایی که من خَرم و از پل گذروندم و فهمیدم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] این موارد و رعایت کردم
برای مدلینک از نربز استفاده کردم چون دیگه نمی تونستم همون اول کار روی جزییات در حالت پلی گون و ------ کار کنم هنوز دستم روون نشده حالا ایشالا آبجکتای بعدی!

برای نورپردازی از دوتا نور اسپات استفاده کردم بعد به کانال شیدرش یه نور فیزیکال منتال بعد به کانال رنگ نور فیزیکال یه نور mib-cie-d اضافه کردم که نور اول شبیه سازی زوال نور و دومی شبیه سازی دما و حرارت نور رو مطابق با اونچه که در طبیعت هست انجام میده

بعدم در انتها با یه hdri light رندر گرفتم

فعلا همین قدر بلد شدم حالا ایشالا بعدا با تکنیک های جالب دیگه ای که داره رندر های بهتری میگیرم

از میا متریال استفاده کردی دیگه ها

بله برای متریال ها کلا از میا متریال کمک گرفتم بجز اون پایه که از دوتا لایه mix8layer همزمان استفاده کردم تا نمودار زوال بازتاب پایه یه تابع نمایی بشه (مثل طبیعت اگه اشتباه نکنم)

بازم تشکر

hes25
24-03-2012, 19:57
سلام
شک نکن که مایا بهتره من خودم چند سالی میشه کار میکنم انعطاف بخش نربز در مایا واقعا فوق العاده هست خیلیم لذت بخشه اما بشدت پیچیده هم هست!
در کل من نظرم اینه که مدلینگ چه کاراکتر چه غیر اون فقط مایا.....ولی رندر فقط مکس و وی ری...... البته اگه بتونی با زمان زیاد رندرش کنار بیای!

Devicestreet
24-03-2012, 20:01
تنها چیزی که هست
چرا هر چی بالاتر می ریم مانیتور مات تر می شه

Devicestreet
24-03-2012, 20:02
تنها چیزی که هست

hes25
24-03-2012, 20:18
تنها چیزی که هست

اره منم میخواستم بگم
فک کنم منبع نورش خیلی بهش نزدیک بوده که روی اون تاثیر گذاشته

kamron_devil
25-03-2012, 09:28
آهان برای اولین کار فوق العادس. عالــــــــــــــــــــــ ــــــــــــیه. فقط مایا 8سال میکشه استاد بشی ها ولی مکس 4سال. گفتم که بدونی. ولی با پشت کار معلومه استعدادشو داری. یک استاد میشی. باز هم کاری زدی آپ کن ببینیم.

---------- Post added at 10:28 AM ---------- Previous post was at 10:26 AM ----------

نه مدل سازی با مکس آسون تره. معمولا لا مکس میسازن بعد می برن zbrush جزئیات میدن بعد برای انیمیشن میبرن مایا.

MEHDI3AM
25-03-2012, 15:11
سلام
کار خیلی خوبی شده و با توجه به مطالبی که گفتید مشخصه که دارید خیلی دقیق و علمی کار با مایا رو یاد می گیرید
امیدوارم در آینده شاهد کارهای بهتری از شما باشیم