PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : این عفونته یا حساسیت؟

farhad1122
21-03-2012, 19:55
سلام
من دو روزه گلوم درد میکنه. یعنی پری شب بود موقع خواب وقتی آب گلومو قورت میدادم خیلی گلوم درد میگرفت! الان هم همین طورم هنوز! یعنی آب دهنمو که قورت میدم گلوم درد میگیره و تازه الان گوشام هم درد میگیره! بدون هیچ چیز دیگه ای مثل سرفه یا آب ریزش بینی و ...
هیچی. فقط وقتی آب دهنمو قورت میدم یا چیزی میخورم همون لحظه گلو و گوشم درد میگیره! این الان عفونته یا حساسیت!؟ تا هفته دیگه هم به پزشک دسترسی ندارم اگه میشه راهنمایی کنید که بدونم حداقل تا هفته دیگه چیکار کنم؟ آنتی بیوتیک (مثل آموکسی کلاو یا آموکسی سیلین) بخورم یا آنتی هیستامین؟
این نشانه هایی که گفتم بیشتر به حساسیت میخوره یا عفونت؟
اگه عفونته کدوم آنتی بیوتیک بهتره؟ آموکسی کلاو یا آموکسی سیلین؟ اینا دقیقا چه فرقی دارن؟
آها! راستی دیروز خیلی هم بی حال بودم! ولی امروز بهترم ولی هنوز گلو درد و گوش درد دارم. فقط لطفا اگه مطمئن هستین جواب بدین. اگه میشه هم زود جوابمو بدین زیاد نمیتونم بیام تو نت. واقعا ممنون.:11:
جناب morsadr اگه شما هم جواب بدین واقعا ممنون میشم...:11:

cool11
21-03-2012, 22:20
قبلا حساسیت یا همچین حالتی داشتید؟

این اواخر خوراکی جدیدی که تا حالا نخورده بودید مصرف کردید یا در معرض و یا تماس با ماده ای که تا حالا باهاش سرو کار نداشتید بودید؟

آنتی بیوتیک ها هر کدام کارکرد خاص خودشون رو دارن ، سر خود و بدون تشخیص علت اگه مصرف بشن اثری ندارن

farhad1122
21-03-2012, 23:08
قبلا حساسیت یا همچین حالتی داشتید؟

این اواخر خوراکی جدیدی که تا حالا نخورده بودید مصرف کردید یا در معرض و یا تماس با ماده ای که تا حالا باهاش سرو کار نداشتید بودید؟

آنتی بیوتیک ها هر کدام کارکرد خاص خودشون رو دارن ، سر خود و بدون تشخیص علت اگه مصرف بشن اثری ندارن
بله گفته شما متین ه و نباید سرخود دارو مصرف کرد اما عصر به هر کدوم از پزشکهایی که میشناختم زنگ زدم مطبشون کسی جواب نداد یکی هم برداشت گفت تا هفته دیگه دکتر نمیاد! و منم مجبور شدم بیام اینجا بپرسم حداقل با علائمی که گفتم بدونم چیه. میدونم تشخیص صد در صد نمیشه این طوری داد ولی بهتر از هیچیه حداقل! و شرایطی اینطوری پیش میاد که آدم به پزشک دسترسی نداره دیگه مجبورم! نمیتونم تا چند روز دیگه گلودرد و گوشدرد رو تحمل کنم! فردا عصر میرم داروخونه با خود دکتر داروخونه هم مشورت میکنم که با علائمی که دارم آنتی بیوتیک باید استفاده کنم یا نه؟! ولی اگه میشه اینجا هم منو راهنمایی کنید... الان پزشک در دسترسم نیست وگرنه حتما میرفتم پیشش اوایل هفته دیگه میرم.... ولی حداقل تا اون موقع راهنماییم کنید لطفا...فکر نکنم بیماری خیلی خاصی باشه و تشخیصش سخت باشه با چیزهایی که گفتم...
قبلا نه! سابقه حساسیت دارم ولی معمولا توی پائیز آبریزش بینی و توی بهار و اوایل تابستون چشمهام قرمز میشه که همیشه چشم پزشکی میرم بهم کرومولین و بتامتازون میده... اما سابقه حساسیت این طوری که گلودرد و گوش درد بگیرم رو نداشتم! البته دو سه روز پیش سر یه موضوعی الکی اعصابم به هم ریخت ممکنه به خاطر اون هم سیستم ایمنی بدنم ضعیف شده باشه! نمیدونم!
نه هیچ خوراکی خاصی مصرف نکردم... و در تماس ماده ی جدیدی هم نبودم...
تنها مشکلم گلودرد و گوش درد هنگام قورت دادن آب دهنم یا خوردن غذا هست...
آب نمک هم قرقره میکنم لیمو و عسل هم خوردم تاثیری نداشت!
دیروز بیحال بودم اما امروز بهترم! اما درد گلو و گوشم کمتر نشده!
حساسیت همیشه با علائمی مثل آبریزش بینی و عطسه و قرمز شدن چشم همراهه؟ ممکنه حساسیت فقط علائمش مثل الان من باشه؟ یا این فقط میتونه عفونت باشه؟
ممنون.:11:

farhad1122
22-03-2012, 14:52
بالاخره یه پزشک پیدا کردم معاینم کرد جواب سوالم رو گرفتم...
نیازی نیست دیگه جواب بدین. ممنون.:11:

cool11
22-03-2012, 23:44
میشه بگید چی گفت؟

من دیگه فکرم به جایی نرسید که چیزی بگم

mehrsp
02-03-2015, 18:41

خدا خیرت بده حداقل میگفتی مشکلت چه جوری حل شد که ما هم که همین مشکل را داریم بدونیم چی کار کنیم:n37:

djbehnam73
02-03-2015, 18:53
خدا خیرت بده حداقل میگفتی مشکلت چه جوری حل شد که ما هم که همین مشکل را داریم بدونیم چی کار کنیم:n37:
سرما خوردی عزیز یا گلوت درد میکنه ؟
یه قرصی هست به نام کلداکس که یه بستش 1000 تومنه شبا قبل خواب یدونه بخور
فقط یادت باشه شدید خواب اوره
سریع خوب میشی

M.R.S.
02-03-2015, 21:33
سلام
من دو روزه گلوم درد میکنه. یعنی پری شب بود موقع خواب وقتی آب گلومو قورت میدادم خیلی گلوم درد میگرفت! الان هم همین طورم هنوز! یعنی آب دهنمو که قورت میدم گلوم درد میگیره و تازه الان گوشام هم درد میگیره! بدون هیچ چیز دیگه ای مثل سرفه یا آب ریزش بینی و ...
هیچی. فقط وقتی آب دهنمو قورت میدم یا چیزی میخورم همون لحظه گلو و گوشم درد میگیره! این الان عفونته یا حساسیت!؟ تا هفته دیگه هم به پزشک دسترسی ندارم اگه میشه راهنمایی کنید که بدونم حداقل تا هفته دیگه چیکار کنم؟ آنتی بیوتیک (مثل آموکسی کلاو یا آموکسی سیلین) بخورم یا آنتی هیستامین؟
این نشانه هایی که گفتم بیشتر به حساسیت میخوره یا عفونت؟
اگه عفونته کدوم آنتی بیوتیک بهتره؟ آموکسی کلاو یا آموکسی سیلین؟ اینا دقیقا چه فرقی دارن؟
آها! راستی دیروز خیلی هم بی حال بودم! ولی امروز بهترم ولی هنوز گلو درد و گوش درد دارم. فقط لطفا اگه مطمئن هستین جواب بدین. اگه میشه هم زود جوابمو بدین زیاد نمیتونم بیام تو نت. واقعا ممنون.:11:
جناب morsadr اگه شما هم جواب بدین واقعا ممنون میشم...:11:

این علایم هم میتونه حساسیت باشه ( که علت شایع گلودرد هست) هم عفونت گلو (خود نبود سرفه و آبریزش بینی )
چیزی که میتونه تشخیص رو نهایی کنه معاینه هست چون وجود ترشح در گلو یا بزرگ شدن غدد لنفاوی میتونه نشانه عفونت باشه
.................................................. .................................................. ........................................
عفونت های گلو یا ویروسی هستند و یا باکتری
وجه تمایز اینها هم با معاینه مشخص میشه
شایع ترین علت باکتریایی عفونت گلو استرپتوکک هست
این عفونت معمولا طی 3 تا 5 روز خود بخود بهبود پیدا میکنه
معمولا تجویز آنتی بیوتیک در افراد بزرگ سال ضرورتی نداره
اگه گلودرد بیشتر از یک هفته طول بکشه این بیماری مطرح نیست
.................................................. .......................................
مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک صحیح نیست و فقط باید با نظر پزشک مصرف بشه
.................................................. .............................................
برای درمان علامتی دردگلو میشه از دارو های بدون نسخه مثلا ایبوپروفن،قرقره کردن شربت دیفن هیدرامین،مصرف آنتی هیستامین مثل لوراتادین

hesam_a_r
02-03-2015, 22:58
حالتی که اب دهان قورت دادن درد آوره 2 روز نهایتا طول میکشه سپس حالت چرک کردن گلو هست در کل اگر جایی که مواد شیمیایی خاصی نیس ندرتا در زمستان آلرژی داریم شما اگر یک دوره کامل آموکسیسیلین با دوز حمله ای 1000 MG سپس 500 MG همراه آدولت کلد چون خودش حتوی آنتی هیستامین هست استفاده کنید ولی کلداکس اگر تاکیکاردی یا اظطراب دارید بعلت وجود سودووافدرین یا پسودو وافدرین بقراری و طبش قلب ایجاد میکنه

Baharan1372
20-10-2016, 02:18
سلام.میشه بگین دکتر بهتون چی گفت؟من دقیقا همین مشکل شما رو پیدا گردم دسترسی به دکترم ندارم فعلا.میشه کمکم کنین؟