PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ارور برای کپی کردن مطالب بر روی هارد اکتسرنال ! کمکم کنید لطفاً .

Mehdi Khan
21-03-2012, 14:07
سلام دوستان...
من یه هارد اکسترنال 500 گیگی دارم که جدیداً هروقت میام روش یه چیزی کپی کنم این ارور رو میده !

The Disk is Write Protected

روش مطالب زیادی دارم که نمیخوام فرمت کنمش . از چه راهی میشه این مشکل رو حل کرد که نیازی به فرمت هارد هم نباشه دوستان ؟؟؟ من چند جا خوندم ولی فقـط راه های حل مشکل فلش رو گذاشته بودن . برای هارد اکسترنال چه باید کرد ؟؟ ممنون .

یک جا یه عزیزی نوشته بود :

دوست عزیز شما می توانید این پیام رو از رجیستری غیر فعال کنید تا در هنگام فرمت دیگر نمایش داده نشود ، برای این کار به مشیر زیر بروید: HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrrentControlSetControlS troageDevicePolicies در اینجا یک کلید به نام WriteProtect وجود دارد که با کلیک بر روی مقدار ؟آن را تغییر دهید ، مقدار یک یعنی پیام فعال باشد و مقدار صفر یعنی پیام غیر فعال ، پس مقدار صفر را بدهید و سیستم را یک بار ریست نمایید

میخواستم ببینم این راه درسته و جواب میده ؟؟؟ اگه میشه مسیری که باید از طریق اون این ارور رو غیرفعال کنیم ، رو برام بزارید بی زحمت . مثلاً ابتدا روی My Computer راست کلیک ، سپس روی Manage کلیک کنید و ...

الان HKEY LOCAL کجا هست فولدرش کلاً ؟ اینارو من نمیدونم . ممنون میشم راهنماییم کنید عزیزان .

ویندوزمم XP کلاسیک هست .

ata.royalfalcon
21-03-2012, 14:28
سلام
البته من این روش رو برای حل مشکل تا به حال تست نکردم .

ولی اگر شما دنبال اون مسیر رجیستری هستید ابتدا دستور regedit رو در run تایپ کنید (run در منوی استارت هست) که برنامه رجیستری اجرا میشود . سپس HKEY_LOCAL_MACHINE سپس SYSTEM سپس CurrrentControlSet سپس Control و سپس Stroage Device Policies

تست کنید شاید به نتیجه برسید .

Mehdi Khan
21-03-2012, 15:20
دوست عزیزم از لطفت بی نهایت ممنون. کاملاً درست شد . من فقـط مدل انجام اینکار رو نمی دونستم که الان فهمیدم چطور باید این راه رو اجرا می کردم . به همه هم توصیه می کنم از همین راه مطمئناً به نتیجه می رسند .