PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تغییر اندازه عکس

xmixx
21-03-2012, 10:35
سلام

میشه عکس رو مثل ورد ریسایز کرد؟ یعنی مثل حالت کراپ که کادر تغییر اندازه داره

Mohammad Yek110
21-03-2012, 11:00
سلام
من منظورتون رو نفهمیدم ولی اگه میخواین عکستون رو از نظر رزولوشن ریسایز کنید باید این دستوررو اجرا کنید:
Image==>Image Size...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و اگه میخواین قسمتی از عکس رو داشته باشید خود فتوشاپ ابزاری به نام Crop داره که به درد همین کار میخوره

آموزش ویدیویی:

xmixx
21-03-2012, 13:25
ببینید من باید عکس هامو برای قرار دادن توو قالب سایت به اندازه ی 290*1000 در بیارم،
برای همین نیاز دارم عکسم یکدست و هماهنگ ریسایز بشه
اگه گزینه ی ایمیج سایز رو استفاده کنم تا اونجایی که بلدم، یکدست ریسایز نمیشه، یعنی وقتی اندازه ها رو میدم، عکسم عرضی کشیده میشه و ناجور میشه
البته کراپ هم خوبه ولی میخام بدونم برای اینکار باید چیکار کنم؟
ممنونم از کمکتون

Mohammad Yek110
21-03-2012, 14:35
سلام دوست عزیز
امیدوارم سال خوبی داشته باشید
شما باید 1000 رو در 290 تقسیم کنید می بینید که جواب میشه3.44827یعنی نسبت طول به عرض اون سایزی که میخواید داشته باید 3.44827 هست.ولی شاید نسبت طول به عرض عکس اصلی این نیست و همین باعث میشه که شما عکستون کشیده بشه.اگه میخواید عکستون رو درست و سالم توی سایز 290*1000 داشته باشید،یا باید عکستون رو بزرگ کنید که طبیعتا قسمتهایی از عکستون از بین بره یاباید راضی باشید که قسمتهایی از عکس خالی باشه.
باید یه پرونده جدید با اون سایزی که میخواید یعنی 290*1000 درست کنید و اون یکی عکستون رو کپی کنید توی اون پرونده ی 290*1000.حالا بایدCtrl+Tرو بگیرید.بعدش شیفت رو نگه دارید و عکستون رو کوچیک و بزرگ کنید.این جوری عکستون کشیده نمیشه ولی طبیعتا قسمتهایی از عکستون شاید سفید بمونه.اینجوری هم همون سایزی که میخواید رو دارید هم نسبت عکستون به هم نمی ریزه
آموزش کار با کراپ رو هم توی اون پست قبلی گذاشتم اینجا هم میذارم:

xmixx
21-03-2012, 18:34
سال نوی شما هم مبارک، امیدوارم 91 فرخ و فرخنده باشه براتون
ببینید اگه به این روشی که فرمودید بخوام ویرایش کنم،اصلا نتیجه خوب نمیشه، در واقع اصلا قابل استفاده نیست
فکر کنم فقط کراپ باید کنم و کار دیگه ای نمیشه کرد
خیلی ممنون از کمکتون، این هم یک تجربه ی نو بود