PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل بدسکتور در لپتاپ

pershianix
20-03-2012, 15:14
سلام. لپتاپ من خود به خود مشکل پیدا کرد و ویندوز دیگه بالا نیومد و موقع بوت شدن و بالا اومدن ویندوز، این پیغام صادر میشد: windows failed to load because the nls data is missing or corrupt

پیغامو که توی اینترنت سرچ کردم، مشخص شد که مشکل از بدسکتور شدنه. خلاصه هاردو فرمت کردمو از نو پارتیشن بندی کردم. حالا ویندوز جدید که نصب میکنم به سختی ویندوز بالا میادو مثلا حرکت موس و باز کردن منوی استارت، ده دیقه طول میکشه!

با نصب اوبونتو این مشکل کمتره ولی همچنان کندی سیستم، به شدت بالاست. از چندتا برنامه هم استفاده کردم واسه فرمت کردن و پارتیشن بندی اما نتیجه ای نگرفتم.

حالا واسه تست هارد و رفع بدسکتوری باید از چه برنامه ای استفاده کنم؟ البته ترجیحا نرم افزار بوتیبل. ممنون.

asstubirs
20-03-2012, 15:33
روی هر درایو هاردت کلیک راست کن بعد برو تو پروپرتیز بعد از قسمت check now tools رو بزن.

pershianix
20-03-2012, 20:58
روی هر درایو هاردت کلیک راست کن بعد برو تو پروپرتیز بعد از قسمت check now tools رو بزن.
فکر کنم شما اصلا پست منو نخوندی. این چیزی که شما گفتی که بچه ی نه ماهه هم بلده. کسی نمیتونه کمک کنه؟

imanpod
20-03-2012, 22:13
سلام. لپتاپ من خود به خود مشکل پیدا کرد و ویندوز دیگه بالا نیومد و موقع بوت شدن و بالا اومدن ویندوز، این پیغام صادر میشد: windows failed to load because the nls data is missing or corrupt

پیغامو که توی اینترنت سرچ کردم، مشخص شد که مشکل از بدسکتور شدنه. خلاصه هاردو فرمت کردمو از نو پارتیشن بندی کردم. حالا ویندوز جدید که نصب میکنم به سختی ویندوز بالا میادو مثلا حرکت موس و باز کردن منوی استارت، ده دیقه طول میکشه!

با نصب اوبونتو این مشکل کمتره ولی همچنان کندی سیستم، به شدت بالاست. از چندتا برنامه هم استفاده کردم واسه فرمت کردن و پارتیشن بندی اما نتیجه ای نگرفتم.

حالا واسه تست هارد و رفع بدسکتوری باید از چه برنامه ای استفاده کنم؟ البته ترجیحا نرم افزار بوتیبل. ممنون.
از نرم افزار های HDD REGENERATOR که بوتیبل هم میشه و همینطور low level format tool (یادم نیست فک کنم فقط تحت ویندوز باشه ، یعنی باید ویندوز رو با یه هارد دیگه بالا بیاری) استفاده کن . برای تست هم از HD Tune pro و disk utility موجود در اوبونتو استفاده کن .

mehran gorji
24-03-2012, 09:25
همانطور که دوستمان گفتند از نرم افزار HDD REGENERATOR استفاده کن.

نسخه پرتابل قابل اعتماد نیست و برای مواقعی که از طریق بوتیبل i/o ارور میده بهتر است از نسخه پرتابل استفاده کرد.

همینطور low level format tool (یادم نیست فک کنم فقط تحت ویندوز باشه ، یعنی باید ویندوز رو با یه هارد دیگه بالا بیاری)
و این نرم افزار هیچ سکتوری رو پاک نمیکنه.

موفق باشید.