PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : علم و پزشکی و درمان جوش

Life24
19-03-2012, 20:01
سلام
واقعا نمیدانم آیا علم و پزشکی نمی تونه جوش رو درمان کنه؟
وقتی میری دکتر میگه این ها رو بخر..آدم با هزار آرزو و امید یک مشت دارو کرم خارجی میخره خدا تومن
آخر هم هیچ فایده نداره
بعد هم میگی چرا میگه ارثی داری ..دوره درمان کامل نشده..چربی بدنت زیاده..زمینه و استعداد جوش تو بدنت داری.. تنها راهش گذر از این سن ها هست
و از این حرفهای همیشگی
جوش هام هم در حد راکوتان نیست
واقعا کسی تجربه و راه و پیشنهاد درست نداره؟ کف کردیم
مادرم خودش و خانواده پدر هم سابقه جوش دارند :13:
وجدانن 9 ماه هست یک لیوان کافی میکس نزدیم از ترس جوش. نه خرما میخوریم و نه تخم مرغ
آخر هم هیچ
هر سال یک ماه جوش میزد و میرفت . اما این سری 9 ماه هست اذیتمان میکنه

Переклад не
19-03-2012, 22:43
دوست خوبم من جوشگاه دایمی داشتم و دوسال پدرمو داوورد!!
باید بری پیش یه دکتر کاربلد
من که رفتم اول فرستاد آزمایش خون گرفتن و بعد نتیجه رو که دید برام راکوتان نوشت و یه چنتا پماد و قرص که یادم نیست ولی این راکوتان یادمه
بعد گفت بگیر بیار ببینم دارو ها تقلبی نباشن و بعدش گفت یه ماه دیگه بیا باز بررسی کنم
ظرف 6 ماه تمامی جوشها نابود شدن و ریششون خشک شد

چنتا نکته هست:
اولا که باید برات نسبت به بدنت دارو تجویز میکرد یعنی همون آزمایش رفتن
دوم باید از تقلبی بودن دارو ها مطلع میشد
من شهرمون یه دکتر باکلاس و متخصص هست واقعا کارش درسته یه خانوم مسن هستش که البته چون متخصص زیباییه خودشم اصلا میان سال هم به نظر نمیاد جووونه و به گفته هاش عمل کردم عالی بود و قراره وقت شد برم عمل لیزر لایه برداری تا جای جوشهارو برداره

---------- Post added at 10:43 PM ---------- Previous post was at 10:42 PM ----------

دکتر مهین اتابکی -تبریز-ولیعصر

Life24
19-03-2012, 22:58
دوست خوبم من جوشگاه دایمی داشتم و دوسال پدرمو داوورد!!
باید بری پیش یه دکتر کاربلد
من که رفتم اول فرستاد آزمایش خون گرفتن و بعد نتیجه رو که دید برام راکوتان نوشت و یه چنتا پماد و قرص که یادم نیست ولی این راکوتان یادمه
بعد گفت بگیر بیار ببینم دارو ها تقلبی نباشن و بعدش گفت یه ماه دیگه بیا باز بررسی کنم
ظرف 6 ماه تمامی جوشها نابود شدن و ریششون خشک شد

چنتا نکته هست:
اولا که باید برات نسبت به بدنت دارو تجویز میکرد یعنی همون آزمایش رفتن
دوم باید از تقلبی بودن دارو ها مطلع میشد
من شهرمون یه دکتر باکلاس و متخصص هست واقعا کارش درسته یه خانوم مسن هستش که البته چون متخصص زیباییه خودشم اصلا میان سال هم به نظر نمیاد جووونه و به گفته هاش عمل کردم عالی بود و قراره وقت شد برم عمل لیزر لایه برداری تا جای جوشهارو برداره

---------- Post added at 10:43 PM ---------- Previous post was at 10:42 PM ----------

دکتر مهین اتابکی -تبریز-ولیعصر

جوش های من در حد راکوتان نیست. :19:

Переклад не
19-03-2012, 23:08
جوش های من در حد راکوتان نیست. :19:

خب چه بهتر یعنی خیلی راحتتر حل میشه مشکلت اما به شری که دکترت واقعا دکتر باشه

Life24
19-03-2012, 23:12
خب چه بهتر یعنی خیلی راحتتر حل میشه مشکلت اما به شری که دکترت واقعا دکتر باشه
بعد عید میرم سراغ یکی دیگه :41:
اصلا نمیشه باهاشون حرف زد .ویزیت میدیدم نمی زارن 1 دقیقه تو مطب باهاش حرف بزنی :13:

Переклад не
19-03-2012, 23:20
نه اتفاقا باید فرصتی در اختیار داشته باشی تا درمورد مشکلات و دلایل احتمالی و نوع تغذیه و رفتار و ... مشورت کنی و این فرصت از طرف همون دکتر باید داده بشه
سعی کن پیش متخصصی با بورد تخصصی ای بری که با حوصله و کار درست باشه
همچنین بعضی وقتام دیده میشه که از پزشک پیشش تمجید کنی کارتو بهتر و با حوصله تر راه بندازه

SIR MAMAD
20-03-2012, 21:28
جوش هام هم در حد راکوتان نیست
واقعا کسی تجربه و راه و پیشنهاد درست نداره؟ کف کردیم
مادرم خودش و خانواده پدر هم سابقه جوش دارند :13:
وجدانن 9 ماه هست یک لیوان کافی میکس نزدیم از ترس جوش. نه خرما میخوریم و نه تخم مرغ
آخر هم هیچ
هر سال یک ماه جوش میزد و میرفت . اما این سری 9 ماه هست اذیتمان میکنه

شما با چند دکتر مشورت کردید و به این نتیجه رسیدید که اکنه شما شدید نیست؟
اگر عواملی مثل خوراکی های گرم و استرس اکنه رو تشدید کنه و مدت زیادی جوش ها با شما بمونن می تونه نشون بده اکنه شدید هست.
فقط اگر اوایل جوش زدنته خیلی مراقب باش که صورتت رو سر ندونم کاری پر اسکار نکنی.

سلام
من بعد از عید برای درمان اسکار های اکنه حداقل 5 جلسه لیزر co2 fractional دارم
شما از چه درمانی دقیقا میخواید استفاده کنید؟

بعد عید میرم سراغ یکی دیگه :41:
اصلا نمیشه باهاشون حرف زد .ویزیت میدیدم نمی زارن 1 دقیقه تو مطب باهاش حرف بزنی :13:
طرف همچین دکتر های بی لیاقتی نرو!
اگر همچین دکتری به پست من بخوره خیلی بد حالشو می گیرم.

همچنین بعضی وقتام دیده میشه که از پزشک پیشش تمجید کنی کارتو بهتر و با حوصله تر راه بندازه
عجب !:18:
همچین کسی دیگه اسمش پزشک نیست.

GHOST RECON
20-03-2012, 21:38
سلام دوست عزیز
برای درمان جوش هیچ راهی وجود نداره (تا اونجایی که به ما تو دانشگاه گفتن اینجوریه) داروهای موجود فقط علایم رو درمان میکنه و در صورت قطع دارو مجددا جوش زدن شروع میشه
جوش زدن برای اکثر افراد تو یه سن خاص شروع و در یه سن خاص هم تموم میشه و نیازی به داغون کردن بدن با مصرف دارو نیست

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

استاکس نت
20-03-2012, 21:43
شما باید ببینی طبیعت بدنت گرمه یا سرد با توجه بهش نوع تغذیت رو انتخاب کنی

SIR MAMAD
20-03-2012, 22:56
سلام دوست عزیز
برای درمان جوش هیچ راهی وجود نداره (تا اونجایی که به ما تو دانشگاه گفتن اینجوریه) داروهای موجود فقط علایم رو درمان میکنه و در صورت قطع دارو مجددا جوش زدن شروع میشه
Sent from my HTC Desire using Tapatalk
حتما تو همون دانشگاه هم بهتون گفتن که اکنه گرید داره
تحت چه شرایطی باید راکوتان مصرف کرد
چقدر مصرف این دارو ها موثر هست و نیست!

جوش زدن برای اکثر افراد تو یه سن خاص شروع و در یه سن خاص هم تموم میشه و نیازی به داغون کردن بدن با مصرف دارو نیست

در سن خاص تموم می شه ؟!
شما نفست از جای گرم بلند می شه انگار
ممکنه بشه ولی اگر شدید باشه تا مدت ها هست
تا اون موقع هم طرف جای سالمی تو صورتش نمونده البته اگر از فشار روانی این قضیه تا به قول شما در یه سن تموم بشه ! راهی تیمارستان نشده باشه.
جوش درمان داره و باید بدون معطلی درمانش از همون ابتدا با دارو شروع بشه .

شما باید ببینی طبیعت بدنت گرمه یا سرد با توجه بهش نوع تغذیت رو انتخاب کنی
بدن ادم ها برای هر نووع تغذیه ای ساخته شده خارج از بحث آلرژی
جوش و اکنه یک بیماریه که با مدیریت تغذیه خوب نمی شه اگر در کنارش درمان مناسبی رو شروع نشده باشه!
مسخره ترین چیز اینه که به یه نفر بگیم تا مدت ها شکلات و شیرینی نخور تا جوش نزنی بعد جاش بمونه!!
اگر اکنه شدید باشه تا بالای 25 سال هم با طرف خواهد بود.
منطقا باید تغذیه کمک درمان باشه برای اکنه نه خود درمان!

Переклад не
20-03-2012, 23:07
سلام
من بعد از عید برای درمان اسکار های اکنه حداقل 5 جلسه لیزر co2 fractional دارم
شما از چه درمانی دقیقا میخواید استفاده کنید؟
من قرار بود اوایل سال 90 اقدام کنم اما وقت کم اووردم و نتونستم
برام کرم لایه بردار با یه ضد افتاب 50 اسکین دار تجویز کرد و برای بعد هم واسه جای جوش یکم بزرگتر گفت همون عمل لیزر درمانی میکنه اما بهش گفتم که وقت ندارم چون بعد از عمل معمولا نباید زیاد در معرض عوامل محیط بیرون مثله آفتاب و ... قرار بگیریم

زیاد از لایه بردار استفاده نکردم اما مرور زمان باعث شده جای جوشها یکم صافتر شه اما عمل لیزر لازمه و در اولین فرصت باید اقدام کنم.فکر کنم جلسه ای 50 تمن باشه برای من 4 جلسه کافیه

GHOST RECON
22-03-2012, 15:23
حتما تو همون دانشگاه هم بهتون گفتن که اکنه گرید داره
تحت چه شرایطی باید راکوتان مصرف کرد
چقدر مصرف این دارو ها موثر هست و نیست!

در سن خاص تموم می شه ؟!
شما نفست از جای گرم بلند می شه انگار
ممکنه بشه ولی اگر شدید باشه تا مدت ها هست
تا اون موقع هم طرف جای سالمی تو صورتش نمونده البته اگر از فشار روانی این قضیه تا به قول شما در یه سن تموم بشه ! راهی تیمارستان نشده باشه.
جوش درمان داره و باید بدون معطلی درمانش از همون ابتدا با دارو شروع بشه .

بدن ادم ها برای هر نووع تغذیه ای ساخته شده خارج از بحث آلرژی
جوش و اکنه یک بیماریه که با مدیریت تغذیه خوب نمی شه اگر در کنارش درمان مناسبی رو شروع نشده باشه!
مسخره ترین چیز اینه که به یه نفر بگیم تا مدت ها شکلات و شیرینی نخور تا جوش نزنی بعد جاش بمونه!!
اگر اکنه شدید باشه تا بالای 25 سال هم با طرف خواهد بود.
منطقا باید تغذیه کمک درمان باشه برای اکنه نه خود درمان!

منطقا تغذيه خود درمان هست نه كمك درمان اين مصرف دارو هست كه كمك درمانه بر اساس طب قديم ايراني - اسلامي كه امروزه كشور هاي خارجي مثل كانادا دارن اونو جايگزين طب خودشون ميكنن

SIR MAMAD
23-03-2012, 12:11
من قرار بود اوایل سال 90 اقدام کنم اما وقت کم اووردم و نتونستم
برام کرم لایه بردار با یه ضد افتاب 50 اسکین دار تجویز کرد و برای بعد هم واسه جای جوش یکم بزرگتر گفت همون عمل لیزر درمانی میکنه اما بهش گفتم که وقت ندارم چون بعد از عمل معمولا نباید زیاد در معرض عوامل محیط بیرون مثله آفتاب و ... قرار بگیریم

زیاد از لایه بردار استفاده نکردم اما مرور زمان باعث شده جای جوشها یکم صافتر شه اما عمل لیزر لازمه و در اولین فرصت باید اقدام کنم.فکر کنم جلسه ای 50 تمن باشه برای من 4 جلسه کافیه
سلام
در مورد لایه بردارها اطلاعاتی ندارم ولی جایی خوندم که باید دقت داشته باشن روی محل اسکار ها بزنن نه پوست سالم. زیاد تعریفی ازش نشنیدم.
البته لیزر داریم تا لیزر
من بایکی از دکترای جراح پلاستیک مشاوره کردم البته ایشون جراح پلاستیک بودن و به صرف شهرت ایشون برای مشاوره رفتم.
گفتن که درم ابریژن در زمستون باید انجام بشه و مراقبت های زیادی می خواد
اول بیا لیفت کنم صورت رو بعد درم ابریژن
که من تعجب کردم چون کسی ادم 20 سال رو صورتشو لیفت نمی کنه!!
با دکتر خودم صحبت کردم نظرش رو همون Co2 فرکشنال بود و گفت قبلا با لیزر های دیگه محدود به زمستون و مراقبت های خاص بود اما الان بعد از هرجلسه تا چند روز بعد دیگه قرمزی صورت بعد از عمل تقریبا محو می شه.
به من گفتن هر جلسه 300 هزار تومان !
خیلی ها رو تو یو تیوب دیدم فیلم های قبل و چند روز بعد از عمل تا یکی دو ماه بعد رو اپ کرده بودند به نظرم خیلی بهتر شده بودند
البته دکتر من بهم گفت درصد موفقیت بین 50 تا 70 درصد هست.

منطقا تغذيه خود درمان هست نه كمك درمان اين مصرف دارو هست كه كمك درمانه بر اساس طب قديم ايراني - اسلامي كه امروزه كشور هاي خارجي مثل كانادا دارن اونو جايگزين طب خودشون ميكنن
در مورد اکنه شدید تغذیه برای بیمار هرچقدر هم دقیق باشه کاری از پیش نمی بره و در سن خاصی هم تموم نمی شه.
من نظرم رو قبلا این جا گفتم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

GHOST RECON
24-03-2012, 22:42
در مورد اکنه شدید تغذیه برای بیمار هرچقدر هم دقیق باشه کاری از پیش نمی بره و در سن خاصی هم تموم نمی شه.
من نظرم رو قبلا این جا گفتم:
حرفتو كاملا قبول دارم آكنه با اين تغذيه هاي امروزي برطرف نميشه
مشكل اينجاست كه منظور من از تغذيه با چيزي كه شما فكر ميكني كاملا متفاوته
ببين در طب قديم ايراني - اسلامي به بيماري به صورت كلي نگاه ميشده مثلا اگه شخصي شكم درد ميگرفته كل بدن رو به عنوان يه سيستم منظم در نظر ميگرفتن بعد دنبال علت اختلال در كار اين سيستم ميگشتن ( بر اساس علومي كه از قبل يعني در دوره ايران باستان داشتند و با آمدن اسلام با توصيه هاي اسلام) بعد علت رو بدون آسيب زدن به نقاط ديگر بدن با تغذيه ي طبيعي بيمار از بين ميبردند
منظورم از تغذيه اينه كه از مواد خوراكي براي درمان استفاده ميكردند
حتما شنيدي كه عسل يك داروي بسيار بسيار موثر ي براي اكثر بيماري ها هست و علاوه براين ميكروب توانايي رشد در عسل رو نداره ؟
خوب اگه دانشجوي پزشكي هستي برو آزمايشگاه دانشگاهتون بعد يه سوش ميكروبي از هر گونه اي كه دوست داشتي كشت بده بعد يه شيشه عسل از همين عسل هاي معمولي بگير و روي سوش بريز تا كامل روش رو بپوشونه بعد يه مدت ميبيني كه ميكروب ها 3 برابر حد معمول رشد كردند
ايندفعه بايد يه سفر بري شمال تو اين دهكوره هايي كه تو عمق جنگل هست دنبال عسل طبيعي بگردي بعد كه پيدا كردي ايندفعه اينو امتحان كن و ميبيني كه نه تنها سوش رشد نميكنه بلكه از بين هم ميره
منظور از تغذيه اين تغذيه اي نيست كه دكتر هاي تغذيه امروزي تجويز ميكنن

htvieq
30-03-2012, 13:20
دوستان اینی که میگم تجربه خودمه دوست داشتین امتحان کنین هم کم خرجه و هم سالم:
من خیلی با جوشهام صورتم ور میرم یعنی اگه خودشون هم بخوان محو شن من انقدر دستکاریشون کردم که منصرف میشن. نمیدونم عادت شده واسم . ولی من صبحا به لطف مادرم یه لیوان شیر بادام میخورم. الان حدود 5، 6 ساله. نه که بگم اینقدر زمان باید بگذره نه از همون چند ماه اول تاثیرش شروع میشه.
الان پوست صورتم نسبتا خوبه و جای جوشها هم نمونده. میخواین خواص شیر بادام و طرز تهیه ش رو تو اینترنت پیدا کنین. یکی دو هفته امتحان کنین. عسل هم توش بریزین.
البته جوشهای صورت به فعالیتهای هورمونی خیلی وابسته ن و اینی که دوستمون میگه یه دوره داره درسته!
یکی دیگه اینکه میگن عصاره طبیعی (نه کرم) آلوئورا هم خوبه ولی من تا حاالا امتحان نکردم!

Life24
14-05-2012, 16:15
این جوش اصلا معلوم نیست چرا بوجود میاد
من این قدر رفیق دارم
سیگاری هستند
همه چیز می خوردند
بهداشت رعایت نمیکنن
بگو دریغ از یک جوش

~ReZa~
15-05-2012, 11:46
یکی از دلایل بوجود آمدن جوش روی صورت ارثی بودن آن هست.
البته تغذیه خوب(شامل مصرف زیاد میوه و سبزیجات و حبوبات) تو کم شدن و شفاف شدن پوست تاثیر بسزایی دارن.
به هیچ وجه جوش رو دستکاری نکنید.خودش یه مدت داره که از 18 سالگی و یا زودتر شروع میشه و تو 26 یا 28 سالگی دیگه در نمیاد.
البته بعضی از غذاها هم تو تشدید در آمدن جوش تاثیر دارن(چیپسها و غذاهای فلفل دار و سس مایونز و...) که مصرف نشن بهتره.
به هیچ وجه دارو و یا کرم استفاده نکنید که خودش به وقتش تمام میشه و میره.

Life24
15-05-2012, 11:59
یکی از دلایل بوجود آمدن جوش روی صورت ارثی بودن آن هست.
البته تغذیه خوب(شامل مصرف زیاد میوه و سبزیجات و حبوبات) تو کم شدن و شفاف شدن پوست تاثیر بسزایی دارن.
به هیچ وجه جوش رو دستکاری نکنید.خودش یه مدت داره که از 18 سالگی و یا زودتر شروع میشه و تو 26 یا 28 سالگی دیگه در نمیاد.
البته بعضی از غذاها هم تو تشدید در آمدن جوش تاثیر دارن(چیپسها و غذاهای فلفل دار و سس مایونز و...) که مصرف نشن بهتره.
به هیچ وجه دارو و یا کرم استفاده نکنید که خودش به وقتش تمام میشه و میره.

راست میکه ارث خیلی مهم هست
من خانواده پدریم بد جوش هایی میزنند