PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : RAM و مادربورد سیستم من

قله بلند
18-03-2012, 23:45
سلام
بهار داره می یاد ولی هنوز مشکل سیستم من حل نشده. نمی دونم بهار سیستم من کی از راه می رسه؟

حدوداً 11 روز تمام قطعات سیستم رو دادم گارانتی تا چک بشن. چون صفحه آبی و هنگ و ریست و بالا نیومدن ویندوز و قاطی شدن رنگ داشت سیستم من.

خلاصه اینکه این اتفاقات افتاد:
1-مادربورد به صورت کامل تست شد
2-RAM ها که دو قطعه 2 گیگی هستند تست شدند
3-مشکل نرم افزار هارد حل شد.
4-کارت گرافیک عوض شد.
5-پردازنده که فنوم دو هسته ای است خراب و غیر قابل تعمیر شناخته شد و قطعه جدید به من دادند.

حدوداً 4 روزی همه چیز خوب بود تا اینکه به یک باره صفحه آبی مشاهده شد. روزی که صفحه آبی دیدم، برنامه ای رو نصب نکرده بودم. تا حالا هم صفحه آبی دیدم، هم قاطی شدن رنگ ها.

یک نکته: مشخصه ای که روی RAM ها نوشته شده با RAM هایی که توسط مادربورد پشتیبانی می شه، یکی نیست(تفاوت هایی وجود داره مثل ولتاژ که حدش بالاتر از ماکزیمم ولتاژ پشتیبانی از سوی مادربورد است) ولی وقتی RAM ها رو دادم برای تست، عالی بودند.

به نظر شما باید چه کار کنم؟ خدایش دیگه نمی دونم چه کنم؟

moslem47
18-03-2012, 23:49
مشخصات سیستم تون چیه؟
اگه هارد ساتا دارید کابلش چه رنگیه؟

قله بلند
19-03-2012, 15:27
MB: ASUS M4A77TD PRO
Cpu: AMD phenolme II 555
HDD:WD 500 AADS

کابل ساتا هم مشکی رنگ است
دو قطعه ram دو گیگ با مشخصات زیر:
RAM: corsair XMS3 DDR3(CMX6G3M3A1600C9 1600 MHZ 6GB(3X2GB) 9-9-9-24 1.65 V VER 3A)

کارت گرافیک هم سافایر یک گیک 4550

Ram با چنین مشخصاتی که گفتم توی لیست دفترچه مادربورد نیست. توی دفترچه مادربورد گفته که ماکزیمم ولتاژ برای RAM ها، 1.5 ولت است.

چند لحظه پیش هم یک پیغام از طرف کارت گرافیکم اومد و سپس رنگ ها قاطی شد و صفحه آبی اومد و پیغام خطای 0X3B را صادر کرد.

قله بلند
19-03-2012, 23:35
سلام
امروز اتفاقات عجیبی افتاد که مجبور شدم، یکی از RAM ها از مادربورد جدا کنم.
از طرف کارت گرافیک پیغام می اومد که
display driver stopping and ...
و بعد از یک سکته کوتاه، دوباره کارها از سر گرفته می شد ولی دیگه سیستم طاقت نیاورد و دائماً هنگ و قاطی شدن رنگ ها و صفحه آبی با خطای 0x3b

یکی از RAM ها رو از روی مادربورد برداشتم و در حال حاضر دارم با یک RAM دو گیگی کار می کنم.

بالاخره، مشکل از RAM هست(هر دو تست شده اند و سالم گزارش شدند) یا کارت گرافیک(حدوداً یک ماه هست که خریدم)؟