PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لپ تاپ براي دانشجوي مهندسي مكانيك

ariax77
17-03-2012, 23:03
سلام
يه لپ تاپ ميخوام براي خودم كه داشنجوي مهندسي مكانيك طراحي جامدات هستم
نرم افزارهاي مورد استفاده م هم ايناس:
Catia , SolidWorks , Ansys , MSC ADAMS , Matlab
و بعضي وقتا احتياج به استفاده ي هم زمان اين نرم افزارا دارم. حتي 3 تاشون با هم!
نيم نگاهي هم به بازي دارم و نميخوام از نظر گرافيكي كم بياره.
بودجه هم 1.5 دارم. خيلي زور بزنم تا 1.6 :20:

ممنون ميشم بهم يه لپ تاپ خوب معرفي كنين.
يكي از دوستان DELL‌ پيشنهاد داد. ولي با توجه به حرفايي كه شنيدم ترسيدم از خريدنش! لطف كنين نظرتونم راجع به لپ تاپ هاي DELL و A‍CER بفرمايين. مرسي

V.Valizadeh9
17-03-2012, 23:13
سلام

يكي از دوستان DELL‌ پيشنهاد داد. ولي با توجه به حرفايي كه شنيدم ترسيدم از خريدنش! لطف كنين نظرتونم راجع به لپ تاپ هاي DELL و A‍CER بفرمايين. مرسي

سلام دوست عزیز
1.5 ماهی میشه در جریان قیمت ها تو بازار نیستم
فکر نکنم بتونی یه i7 برداری
در کل پیشنهاد من به شما اینه :
1.با توجه به رشتتون، لپ تاپی با صفحه نمایش 15.6 و حتی الامکان با رزولوشن بالا بردارید
2.مارک DELL رو کلا کنار بزار (خرابی زیاد داره و Performance ش اصلا خوب نیست)
3.Acer هم برند خوبیه، خودم Acer 5750g i5 دارم (ازش راضیم فقط چند تا ایراد داره : صفحه کلیدش جالب نیست، شارژش در حد مطلوبی نیست و کیفیت ساختش پایینه اما عملکردش خیلی خوبه)
4.به نظرم تو برند Asus و HP دنبال لپ تاپ بگردی مناسب تره
موفق باشیـــ

Farshid72
17-03-2012, 23:43
k53 من تو سایتش دیدم ci5 داشت
سرس gx msi هم سری خوبی هستش

ariax77
18-03-2012, 01:20
والا امروز پيش يكي از آشناها بودم
از مدل DELL و ACER مدل هايي معرفي كرد كه پايين 1.6 بود و همه ش ميگفت كه DELL هيچ ايرادي نداره و دليل اينكه انقد بد در موردش حرف ميزنن واسه اينه كه فروشش زياده و بالتبع خرابيش هم زياده!

حالا اگه تا 1.7 هم بود ميتونم.

دوس دارم i7 باشه

Farshid72
18-03-2012, 01:34
دل اگه سری inspire نباشه خوبه!!!
میتونید یه سری به سایت شرکت ماتریس بزنید برای مدل های msi
برای ایسوس هم میتونید n55 یا k53 یا k43 همونطور که گفتم بگیرید

roteal2007
18-03-2012, 10:33
سلام

سلام دوست عزیز من خودمم مکانیک سیالات میخونم با توجه به حجم لانچ برنامه به صورت همزمان به حجم م بالایی احتیاج داری و پردازنده قوی....این نرم افزارا به یه کارت گرافیک 128 هم در حد اعتدال کار رو انجام میدن...توصیه من
Acer 5755G هستش...که با توجه به بودجت میتونی کانفینگ مورد نظرت رو انتخاب کنی.

3rdoor
26-03-2012, 18:57
HP DV6-6166 core i7 4 DDR3 500 HDD ATI 6490 1GB
samsung 300 V5A core i7 6 DDR3 640 HDD GT520 MX 1gb
asus k53UX core i5 4 DDR3 500 HDD GT540 MX 2gb
من این مدلها رو پیشنهاد می کنم

ariax77
28-03-2012, 12:36
بودجه م تا 2 ميليون بالا اومد. پيشنهادتون چيه الان؟
لپ تاپ هاي Acer خوب هستن؟ مشكل خاصي ندارن؟
من خودم ASUS رو خيلي دوس دارم.

حمید031090
28-03-2012, 14:08
سلام
داداس اگر بخوای کارای طراحی انجام بدی باید همیشه 2 یا 3 برنامه رو هم زمان اجرا کنی...در شرکتی که کار میکنم اکثر مهندسا i7دارند بجز یکی که acer aspire 5742gداره که همیشه از لپ تاپش میناله...میگفت وقتی داشتم با کتیا کار میکردم مجبور شدم همزمان متلب و سالید رو اجرا کنم که یهو دمای لپتاپ رفت بالا و در مرز انفجار قرار گرفت...!!!!!
چون برنامه هایی که کار می کنند (و همچنین شما )برنامه های حجیم و حرفه ای اند که باید ساعت ها به خاطر یه طراحی کوچیک یا رندر(در کتیا)لپ تاپ روشن باشه بس بحث دما هم پیش میاد(فعلا حرفی از کول پد نیستا)
مدل n53sv با نیاز های شما جور در میاد

h!tman
28-03-2012, 14:29
تا 2میلیون که بالا اومدید Asus N55SF
حدودا باید 1.700 باشه
همه جوره تکه!
Lenovo Y570 هم تا اونجا که یادمه همین قیمتا بود

حمید031090
28-03-2012, 16:38
تا 2میلیون که بالا اومدید Asus N55SF
حدودا باید 1.700 باشه
همه جوره تکه!
Lenovo Y570 هم تا اونجا که یادمه همین قیمتا بود
داداش اگر از نزدیک n55 رو دیده باشی و باهاش کار کرده باشی متوجه داغ کردنش هم میشی در ضمن n55 الان حدود 1900 هست (یه سر به تاپیک های کلوپ بزنید متوجه مشکلات فعلی n55 میشید...)
انتخاب با شماست...

Farshid72
29-03-2012, 00:51
داداش اگر از نزدیک n55 رو دیده باشی و باهاش کار کرده باشی متوجه داغ کردنش هم میشی در ضمن n55 الان حدود 1900 هست (یه سر به تاپیک های کلوپ بزنید متوجه مشکلات فعلی n55 میشید...)
انتخاب با شماست...
مشکلات کدوم مشکل ؟
درجه حرارتش چنده مگه ؟!

ariax77
29-03-2012, 01:25
به خاطر مشكلات صفحه نمايش و كيبود Acer رو بيخيال شدم
و به خاطر خرابي زياد Dell رو هم بيخيال شدم
و به خاطر قيمت الكي زياد Vaio رو هم بيخيال شدم!
از مارك HP هم خوشم نمياد كلا! چون كيلويي كار ميكنه!

از بين بقيه برند ها بيشتر از ASUS خوشم مياد. چي پيشنهاد ميكنين؟ يه چيز امتحان پس داده شده ميخوام بگيرم

Farshid72
29-03-2012, 01:37
حدود قیمت ؟

ariax77
29-03-2012, 01:45
سلام

والا امروز پيش يكي از آشناها بودم
از مدل DELL و ACER مدل هايي معرفي كرد كه پايين 1.6 بود و همه ش ميگفت كه DELL هيچ ايرادي نداره و دليل اينكه انقد بد در موردش حرف ميزنن واسه اينه كه فروشش زياده و بالتبع خرابيش هم زياده!

به خاطر مشكلات صفحه نمايش و كيبود Acer رو بيخيال شدم
و به خاطر خرابي زياد Dell رو هم بيخيال شدم
و به خاطر قيمت الكي زياد Vaio رو هم بيخيال شدم!
از مارك HP هم خوشم نمياد كلا! چون كيلويي كار ميكنه!

از بين بقيه برند ها بيشتر از ASUS خوشم مياد. چي پيشنهاد ميكنين؟ يه چيز امتحان پس داده شده ميخوام بگيرم

گفته بودم همه چي رو قبلا!

Farshid72
29-03-2012, 02:13
asus-n55sf
میتونید به gx680 از msi هم فک کنید

حمید031090
29-03-2012, 11:50
مشکلات کدوم مشکل ؟
درجه حرارتش چنده مگه ؟!
مشکلات عرض شد در پست های قبل اما دوباره میگم
لرزش دستگاه هنگام روشن شدن(هم خودم حس کردم و هم در سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نوشته
دوما مشکلات کیبورد(که البته سلیقه ای هست و بعضی ها برای اینکه خودشون رو راضی کنند گفتند که""بهش عادت می کنیم!!!"""
سوما دمای بالا در حالت معمولی (اگر به پایتخت برید بعضی فروشگاه ها هستند که لپ تاپ ها رو روشن در معرض نمایش گذاشتند معمولا n53 و بقیه ی مدل های دیگر از اسوس رو دارند با کمی نمازش و لمس لپ تاپ به گرمای بیش از حد n55 نسبت به سایر مدل های اسوس پی میبرید
چهارما اونجوری که عرض شد دوست ما اقای ariax77 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) با توجه به نیاز کاری (مکانیک) لپ تاپی رو میخوان که حداقل در روز سر یه طراحی کوچوله (نه فیکسچر های سوراخ کاری و ...که ساعت ها مخ رو لگد میکنه تا یه گوشه ی کار انجام بشه)3 ساعت با سیستم کار کنه
سیستمی که در حالت عادی (n55)اینطور داغ کنه سخته که بشه ازش 5 یا 6 ساعت کار حرفه ای کشید
(بقیه مشکلات n55یادم نمیاد اگر یادم اومد در پست های بعدی عرض می کنم...)
در ضمن بنده خودم دنبال این لپ تاپ ها بودم با توجه به نیازم(catia ...pdms...Hysys) و ""همچنین خوره ی بازی بودن"" دنباله g53 اسوس رفتم مگر نه همین n53 یا k53 هم به خوبی برنامه های کاربردیم رو اجرا می کرد....

masoud.n
29-03-2012, 14:18
سلام
با توجه به اينكه هم رشته خودم هستي لپ تاب Lenovo Y570 يا Lenovo Z570 را پيشنهاد ميدهم در ضمن در زمان اقامت اينجانب در آلمان جزء برند هاي بسيار معروف و كاربردي بود در ضمن اگر خواستي از ايران خريد كني حتما از نمايندگي سازگار ارقام يا الماس بخر.
موفق باشي

Farshid72
29-03-2012, 21:01
مشکلات عرض شد در پست های قبل اما دوباره میگم
لرزش دستگاه هنگام روشن شدن(هم خودم حس کردم و هم در سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .com) نوشته
دوما مشکلات کیبورد(که البته سلیقه ای هست و بعضی ها برای اینکه خودشون رو راضی کنند گفتند که""بهش عادت می کنیم!!!"""
سوما دمای بالا در حالت معمولی (اگر به پایتخت برید بعضی فروشگاه ها هستند که لپ تاپ ها رو روشن در معرض نمایش گذاشتند معمولا n53 و بقیه ی مدل های دیگر از اسوس رو دارند با کمی نمازش و لمس لپ تاپ به گرمای بیش از حد n55 نسبت به سایر مدل های اسوس پی میبرید
چهارما اونجوری که عرض شد دوست ما اقای ariax77 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) با توجه به نیاز کاری (مکانیک) لپ تاپی رو میخوان که حداقل در روز سر یه طراحی کوچوله (نه فیکسچر های سوراخ کاری و ...که ساعت ها مخ رو لگد میکنه تا یه گوشه ی کار انجام بشه)3 ساعت با سیستم کار کنه
سیستمی که در حالت عادی (n55)اینطور داغ کنه سخته که بشه ازش 5 یا 6 ساعت کار حرفه ای کشید
(بقیه مشکلات n55یادم نمیاد اگر یادم اومد در پست های بعدی عرض می کنم...)
در ضمن بنده خودم دنبال این لپ تاپ ها بودم با توجه به نیازم(catia ...pdms...Hysys) و ""همچنین خوره ی بازی بودن"" دنباله g53 اسوس رفتم مگر نه همین n53 یا k53 هم به خوبی برنامه های کاربردیم رو اجرا می کرد....
ببین دوسته عزیز شما کارتون بیشتر پردازشی هستش نه گرافیکی
برای همین من تصور میکنم گزینه مناسبی باشه
در مورد دما هم باید بگم که دست شما نمیتونه دماسنج خوبی باشه برای همین توصیه میکنم شما از برنامه های دماسنج برای دما استفاده کنید

حمید031090
30-03-2012, 21:24
ببین دوسته عزیز شما کارتون بیشتر پردازشی هستش نه گرافیکی
برای همین من تصور میکنم گزینه مناسبی باشه
در مورد دما هم باید بگم که دست شما نمیتونه دماسنج خوبی باشه برای همین توصیه میکنم شما از برنامه های دماسنج برای دما استفاده کنید
سلام
عرض کردم کار من رو هم همون n53 راه مينداخت اما چون کمي هم بازي مي کنم ((فقط جمعه ها از صبح تا شب!!))نيازمند يه لپ تاپي بودم که کاراي بازي رو هم کم نياره((که البته همون n53هم براي بازي هاي امروزي خوب بود(يه جورايي)))
در ضمن عرض شد به نسبت n55 داغ تر از n53 بود... اگر "دست"معيار خوبي براي تشخيص دقيق ميزان دما نباشه اما به خوبي مي تونه تشخیص بده که کدوم لپ تاپ داغ تر هست...
((در ضمن هر دو لپ تاپ هم زمان روشن شده بودند...))

ariax77
31-03-2012, 11:09
فعلا به N55SF رسيدم
ولي خوب يه ايرادايي هم داره

با رم گرافيك 2 پيدا ميشه تو بازار؟
ويندوزش چجورياس؟

ّفرق قيمت FULL HD و +HD چقده و آيا پيدا ميشه تو ايران اصلا؟!

aminalex
02-04-2012, 19:05
HP Pavilion DV6-6190
چه طوره ؟؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ariax77
05-04-2012, 15:47
HP دوس ندارم

ariayii
05-04-2012, 18:18
سلام

مدلAsus N53SN امتهانشو پس داده و لب تاپ مناسبی برای شما

پردازنده: Intel 2670QM 2.2.GHz Core i7 3.1 GHz - Cache 6 MB - BUS 1333 MHz
حافظه: 8 GB DDR3
هارد دیسک: 750 GB 7200 RPM
کارت گرافیک: Nvidia GeForce GT 550M DDR3 VRAM 2048 MB UpTo 4096 MB
صفحه نمایش: 15.6" - Bright LED
موفق باشید.

arabe32
06-04-2012, 13:31
به نظر من این لب تاب ها همه دانش اموزی هستند و شما سری به سایت های خود این برند ها بزن در مورد لب تاب های دانش جویی سرچ کن

Ali_s12
07-04-2012, 18:54
منم مشکل ariax77 دارم
من خودم قصد خرید لب تاپ ASUS K53SD داشتم اما فهمیدم چیپست سری 6 بعضی از لب تاپ های ASUS مشکل دارند که به مشکل Sandy Bridge معروفه. این موضوع از لب تاپ N53SV شروع شد. لب تاپی که این مشکل داره به مرور سرعتش کم میشه .
خود ایسوز تو این لینک با دادن سریال لب تاپ را چک میکنه سالم یا نه چند تا لب تاپم اسمش زده
اما بعضی از فروشنده ها میگن خریدن ASUS ریسکه و معلوم نیست چی بشه !!!!!!!!!!!
اما بعضی هم میگن این مشکل حل شده !!!!!!!
کسی میدونه ASUS K53SD این مشکل داره یا نه؟
اگه می خواین از کانفیگ ASUS K53S بدونین برین اینجا:

حمید031090
07-04-2012, 23:53
منم مشکل ariax77 دارم
من خودم قصد خرید لب تاپ ASUS K53SD داشتم اما فهمیدم چیپست سری 6 بعضی از لب تاپ های ASUS مشکل دارند که به مشکل Sandy Bridge معروفه. این موضوع از لب تاپ N53SV شروع شد. لب تاپی که این مشکل داره به مرور سرعتش کم میشه .
خود ایسوز تو این لینک با دادن سریال لب تاپ را چک میکنه سالم یا نه چند تا لب تاپم اسمش زده
اما بعضی از فروشنده ها میگن خریدن ASUS ریسکه و معلوم نیست چی بشه !!!!!!!!!!!
اما بعضی هم میگن این مشکل حل شده !!!!!!!
کسی میدونه ASUS K53SD این مشکل داره یا نه؟
اگه می خواین از کانفیگ ASUS K53S بدونین برین اینجا:
سلام تقریبا حق با شماست به جز اسوس لپ تاپ های اپل هم با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند...اما اونارو حل کردند...اسوس رو نمی دونم

ariax77
14-04-2012, 20:43
فروشنده دقيقن ماركي رو كه ميخواد به مشتري قالب ميكنه!
حدود يك سال و اندي پيش اين مشكل پيش اومد!
اكثر مدل هايي كه الان توليد ميشن اين مشكل برطرف شده و لپ تاپ مشكل داري تو بازار پيدا نميشه. مشكل واسه n53sv بود كه الان اون سري مشكل دارش هم تعويض شده چيپستشون.

ELHAM3000
05-05-2012, 20:01
با سلام خدمت اساتید محترم
دقیقا خبر دارید که ASUS K43SJ و یا همین مدلی که دوستمون گفتن هنوز این مشکلو داره یا نه؟
ممنون میشم سریع راهنماییم کنید.:11: