PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک فوری، گم شدن پارتیشن

hogwarts_hymn
17-03-2012, 19:52
من دو تا هارد ساتا دارم.
یه 250 که خودش 2تا پارتیشن داره. 60 گیگ ویندوز 7 و بقیه واسه دیتا.
و هارد دوم که آرشیو اصلیم هست 2 ترابایت.

من سیستمم رو اکثرا روشن میزارم و مشغول دانلوده. امروز صبح دیدم خاموش شده! روشن که کردم ویندوز بالا نیومد.
Disk Failure میداد و مینوشت Insert Disk

هر دو هارد رو مشیناسه ولی کار نمیکنه.
با اوبونتو لایو بوت شدم ببینم مشکل چیه. دیدم هارد 250 سالمه ولی هار 2 ترابایتم Unallocated شده :37:

ویندوز دوباره نصب کردم (رو هارد 250) با ویندوز (Disk management) چک کردم، اونجام نوشته Unallocated

آرشیوم خیلی مهم، هیچ جا نمیتونم گیرش بیارم. اگه بخوام پارتیشن کنم باید فرمت بشه و بعد Drive letter بهش بدم.. بعد ریکاور کردن 1.6 ترابایت یه عمر وقت میگیره!! بعد تازه اگه ریکاور کنم اونهمه دیتا رو کجا بریزم... حدود 400 تا DVD جا میخواد

کمک کنید :37:. راهی وجود داره به دون فرمت کردن این درایو برگرده؟

ata.royalfalcon
17-03-2012, 22:23
من دو تا هارد ساتا دارم.
یه 250 که خودش 2تا پارتیشن داره. 60 گیگ ویندوز 7 و بقیه واسه دیتا.
و هارد دوم که آرشیو اصلیم هست 2 ترابایت.

من سیستمم رو اکثرا روشن میزارم و مشغول دانلوده. امروز صبح دیدم خاموش شده! روشن که کردم ویندوز بالا نیومد.
Disk Failure میداد و مینوشت Insert Disk

هر دو هارد رو مشیناسه ولی کار نمیکنه.
با اوبونتو لایو بوت شدم ببینم مشکل چیه. دیدم هارد 250 سالمه ولی هار 2 ترابایتم Unallocated شده :37:

ویندوز دوباره نصب کردم (رو هارد 250) با ویندوز (Disk management) چک کردم، اونجام نوشته Unallocated

آرشیوم خیلی مهم، هیچ جا نمیتونم گیرش بیارم. اگه بخوام پارتیشن کنم باید فرمت بشه و بعد Drive letter بهش بدم.. بعد ریکاور کردن 1.6 ترابایت یه عمر وقت میگیره!! بعد تازه اگه ریکاور کنم اونهمه دیتا رو کجا بریزم... حدود 400 تا DVD جا میخواد

کمک کنید :37:. راهی وجود داره به دون فرمت کردن این درایو برگرده؟
سلام

نمیتونم علت دقیق Unallocated شدن پارتیشن هارد دو ترابایت رو توضیح بدم ،علت میتونه از یک ویروس ساده تا یک مشکل سخت افزاری حاد باشه .
در هر حال شما بدون فرمت کردن هم میتونید ریکاوری کنید بعبارت دیه بعضی نرم افزارها هستند که میتونند داده ها رو از پارتیشن Unallocated شده رو استخراج کنند ، اما باید یک فضایی برای ذخیره کردن فایلهای ریکاوری در نظر بگیرید . پیشنهادم استفاده از نرم افزار easeus data recovery wizard professional یا get data back هست .

یکمی با نرم افزارهای گفته شده کار کنید ، بررسی کیند آیا داده ها قابل ریکاوری هستند یا خیر . ایندو نرم افزار از نرم افزارهای خوبی هستند . اگر متوجه شدید که داده ها قابل ریکاوری نیستند با توجه به اهمیت آن برای شما پیشنهادم این هست که به مراکز تخصصی برای تعمیر و ریکاوری مراجعه کنید .

hogwarts_hymn
18-03-2012, 00:20
خوشبختانه یه نرمافزار مفید و کم حجم پیدا کردم
TestDisk
در واقع MBR هارد پاک شده بود که با کمک این ترم افزار ریکاوری کردم و در کمتر از دو دقیقه مشکلم حل شد.

ممنون
تصورش برام سخته چه قدر مشکل بود اگه مجبور میشدم فرمت کنم
اگه بشه باید یه هارد دیگه تهیه کنم و از فایل های مهم بکام بگیرم که این مشکل دیگه اینقدر مهلک نباشه

sahamipoor
27-02-2014, 22:14
لام دوستان،،،من با برنامه acronis خواستم درایور d .وe رو باهم merge کنم که بعد زدن merge اینبرنامه فقط درایو c رو برا نگه داشته ومابقی درایو ها رو unallocated کرده،،،چندین بار هم به قسمت recovery partitions رفتم ولی درایوهای e .f.g رو نمیاره ودوتا درایو کم حجم ناشناخته رو میاره!من باید چکار کنم لطفا کسیکه با برنامه آکرونیس آشناهست کمکم کنه که همه اطلاعاتم داره از بین میره،،،ممنونم واقعا

ata.royalfalcon
27-02-2014, 23:07
لام دوستان،،،من با برنامه acronis خواستم درایور d .وe رو باهم merge کنم که بعد زدن merge اینبرنامه فقط درایو c رو برا نگه داشته ومابقی درایو ها رو unallocated کرده،،،چندین بار هم به قسمت recovery partitions رفتم ولی درایوهای e .f.g رو نمیاره ودوتا درایو کم حجم ناشناخته رو میاره!من باید چکار کنم لطفا کسیکه با برنامه آکرونیس آشناهست کمکم کنه که همه اطلاعاتم داره از بین میره،،،ممنونم واقعا

سلام .
لطفاً تاپیک قدیمی را بالا نیارید . ضمن اینکه اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم مطرح کردید .