PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال از مدیریت کدها در سی شارپ

aliaghaaaaa
17-03-2012, 18:20
سلام.
من دارم یه برنامه تو سی شارپ می نویسم و می خوام اتفاق زیر توش بیفته:
وقتی رو یه دکمه کلیک میشه یه مقدار از کدهای خودش رو انجام بده بعدش یه فرم رو لود کنه و وقتی فرم دوم بسته شد اونوقت ادامه ی کارش رو انجام بده. یعنی اگه دکمه 100 تا دستور رو انجام میده، می خوام بعد از 50 تا دستور، فرم 2 بیاد و وقتی بسته شد 50 تا دستور دیگه انجام بشن.
روند کار برنامه هم طوری هست که نمی خوام بقیه کدها رو هنگام بسته شدن فرم 2 اجرا کنم. یعنی می خوام حتما از فرم 1 اجرا بشن.
میشه راهنمایی کنید که باید چکار کنم؟ اگه کدش رو برام بنویسید ممنون میشم.
با تشکر.

szh_1367
17-03-2012, 23:17
سلام.
من دارم یه برنامه تو سی شارپ می نویسم و می خوام اتفاق زیر توش بیفته:
وقتی رو یه دکمه کلیک میشه یه مقدار از کدهای خودش رو انجام بده بعدش یه فرم رو لود کنه و وقتی فرم دوم بسته شد اونوقت ادامه ی کارش رو انجام بده. یعنی اگه دکمه 100 تا دستور رو انجام میده، می خوام بعد از 50 تا دستور، فرم 2 بیاد و وقتی بسته شد 50 تا دستور دیگه انجام بشن.
روند کار برنامه هم طوری هست که نمی خوام بقیه کدها رو هنگام بسته شدن فرم 2 اجرا کنم. یعنی می خوام حتما از فرم 1 اجرا بشن.
میشه راهنمایی کنید که باید چکار کنم؟ اگه کدش رو برام بنویسید ممنون میشم.
با تشکر.
سوالت گنگ هست یعنی چی 100 تا دستور ، ممکنه یکی از این دستورها خروج از برنامه باشه :worried:

بعد در فرم 2 چه کاری میخواهید انجام دهید

سوالت رو واضح تر بپرس

Msba
18-03-2012, 12:52
متد هایی که دارای مفهوم Dialog هستند، اجرای کد ها را تا زمان بسته شدن دیالوگ متوقف می کنند که در اصطلاح لفط Modal می گویند.
پس:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
کد های اولیه اجرا شده و فرم دوم با مفهوم Dialog باز می گردد. تا زمانی که فرم دوم بسته نشود ادامه فرمان ها اجرا نمی گردند.

موفق باشید.

عــــلی
19-03-2012, 15:40
بنام خدا.
سلام.
شما میتوانید از کلاس ManualResetEvent استفاده کنید.حتماً نیازی نیست که همیشه برای اینکه جایی از کدهایتان را بخواهید متوقف کنید یک فرم نمایش دهید.
برای مثا به نمونه زیر دقت کنید:

اگر خواستید جایی از کدهاتان متوقف شوید:

در جاییکه کد بالا را بنویسید برنامه متوقف میشود.
و برای اینکه کدهایتان را ادامه دهید:

موفق و پیروز باشید در پناه حق.