PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل بوت شدن بعد از فلش کردن بایوس gigabyte

eleven
17-03-2012, 15:58
سلام
بخاطر یه مشکل مجبور شدم بایوسم رو فلش کنم بعد از آپدیت کردن مادر بوردم ( Gigabyte EP45T-UD3LR ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] products%2Fproduct-page.aspx%3Fpid%3D3487%23sp) ) مشکلم حل شد ولی موقع بوت شدن سیستم هنگ می کنه و بالا نمیاد. بعد از چند ساعت که خاموش می مونه خیلی راحت بوت می شه.
مثل اینکه فلش کردن بایوس کار خیلی حساسیه.
ممنون می شم راهنمایی کنید تا این مشکل رو حل کنم ...

axson
17-03-2012, 16:20
سلام بر شما
تنظیمات "بایوس" رو به حالت پیشفرض در آوردید؟

eleven
17-03-2012, 16:27
اگه منظورتون load optimized default هست ، بله انجام دادم

EXTREME
17-03-2012, 16:32
بایوس رو دیفالت کنید درست نشد یک ورژن قدیمی ترشو تست کنید

eleven
17-03-2012, 16:59
بایوس رو دیفالت کنید درست نشد یک ورژن قدیمی ترشو تست کنید
دیفالت کردم ، اما ورژن F7 و F10 رو تست کردم نشد با ورژن F6 مشکل بوت کردن حل شد و دیگه هنگ نمی کنه. امیدوارم دوباره مشکل هنگ کردن مداومش تو ویندوز با این ورژن شروع نشه .
به هر حال ممنون از پاسخ هردتون

asa2000
17-03-2012, 17:07
دوست عزیز بررسی کردم و متوجه شدم که آخرین ورژن بایوس این نوع مادربرد F12E میباشد که متاسفانه بتا هستش و احتمالا هم شما همینو فلاش کردین . احتمالا مشکل از همین هستش شما به نسخه F10 یعنی یک ورژن عقبتر دانگرید کنید ( همانطوری که دوستمون عرض کردند ) .
گیگابایت هم شورشو در آورده آخه بایوس رو هم بتا ریلیز میکنن !

eleven
19-03-2012, 16:32
بله نسخه آخر بتاس . بخاطر همین اصلا اونو تست نکردم. با ورژن F6 ، سیستم سر کارای گرافیکی هنگ می کنه. اما با ورژن F7 و F10 کارای گرافیکیم بدون هنگ کردن انجام میشه اما تو بوت کردن کامپیوتر هنگ می کنه. بعد از نیم ساعت خاموش کردن ، سیستم بالا میاد.
لطفا راهنمایی کنین تا بتونم از ورژن F10 استفاده کنم و بوت کردن سیستم بدون مشکل انجام بشه. پاک این مشکل منو از کارو زندگی انداخته :13:
راستی یه چیز جالبی که هست اینه که با دوتا ورژن سال 2009 ( F6 و F4 ) تست کردم و بوت مشکلی نداره. اما ورژنای از سال 2010 به بعد ( F7 به بعد ) بالا اومدن سیستم مشکل دار می شه...

EXTREME
19-03-2012, 17:56
بله نسخه آخر بتاس . بخاطر همین اصلا اونو تست نکردم. با ورژن F6 ، سیستم سر کارای گرافیکی هنگ می کنه. اما با ورژن F7 و F10 کارای گرافیکیم بدون هنگ کردن انجام میشه اما تو بوت کردن کامپیوتر هنگ می کنه. بعد از نیم ساعت خاموش کردن ، سیستم بالا میاد.
لطفا راهنمایی کنین تا بتونم از ورژن F10 استفاده کنم و بوت کردن سیستم بدون مشکل انجام بشه. پاک این مشکل منو از کارو زندگی انداخته :13:
راستی یه چیز جالبی که هست اینه که با دوتا ورژن سال 2009 ( F6 و F4 ) تست کردم و بوت مشکلی نداره. اما ورژنای از سال 2010 به بعد ( F7 به بعد ) بالا اومدن سیستم مشکل دار می شه...
بعد از اینکه به ورزن f10 بردید سیستم رو خاموش کنید از برق بکشین و باتری مین رو در آورده و با پیچ کوشتی پایه های جای باتری رو به هم اتصال بدین سپس کابل atx رو کشیده و با پیچ گوشتی دوپایه ی پاور که کابل برق بهش میخوره به هم اتصال بده اینطوره برق sb هم به طور کامل تخلیه میشه و همه چیزو بزار سرجاش و دوباره تست کن
درست نشد بهتره با پروگرمر یک دور دیگه تست بشه
ممکن هم است که بایوس ها ایراد داشته باشه که احتمالش کمه

eleven
24-03-2012, 15:56
بعد از اینکه به ورزن f10 بردید سیستم رو خاموش کنید از برق بکشین و باتری مین رو در آورده و با پیچ کوشتی پایه های جای باتری رو به هم اتصال بدین سپس کابل atx رو کشیده و با پیچ گوشتی دوپایه ی پاور که کابل برق بهش میخوره به هم اتصال بده اینطوره برق sb هم به طور کامل تخلیه میشه و همه چیزو بزار سرجاش و دوباره تست کن
درست نشد بهتره با پروگرمر یک دور دیگه تست بشه
ممکن هم است که بایوس ها ایراد داشته باشه که احتمالش کمه

کاری که گفتی رو انجام دادم ، منتها وقتی ویندوز بالا میاد فقط صفحه دسکتاپ میاد و هیچ چیز دیگه لود نمیشه و اصلا نمی تونم برم تو my computer و هیچ جای دیگه. حتی صفحه welcome هم نمیاد .

EXTREME
24-03-2012, 16:27
کاری که گفتی رو انجام دادم ، منتها وقتی ویندوز بالا میاد فقط صفحه دسکتاپ میاد و هیچ چیز دیگه لود نمیشه و اصلا نمی تونم برم تو my computer و هیچ جای دیگه. حتی صفحه welcome هم نمیاد .
يعني صفحه دسكتاب هست ولي آيكوني نيست ؟ اينطوريه ؟

eleven
24-03-2012, 18:22
يعني صفحه دسكتاب هست ولي آيكوني نيست ؟ اينطوريه ؟
آره دقیقا همینطوره. منتها یه new folder ساختم آیکن اون اومد و از اون طریق تونستم برم تو Computer منتها وقتی یه برنامه رو اجرا می کنم هیچی نشون داده نمیشه .
ضمنا وارد cd های bootable ( چه برای نصب ویندوز چه برای Recovery ) نمیشه ...
فکر کنم باطری صدمه دیده ، درسته ؟

eleven
25-03-2012, 19:49
امروز یه باطری جدید انداختم ولی باز مشکل حل نشد ...

EXTREME
26-03-2012, 10:50
وقتي آيكون نيست تسك منيجر رو بزنيد در قسمت file گزينه ي new ask و بنويسيد explorer تا آيكون ها بياد

eleven
26-03-2012, 17:53
وقتي آيكون نيست تسك منيجر رو بزنيد در قسمت file گزينه ي new ask و بنويسيد explorer تا آيكون ها بياد

اصلا وارد تسک منیجر نمیشه ، فقط یه صفحه مشکی میاد شبیه صفحه welcome . تو سی دی های بوت وارد نمیشه .

EXTREME
26-03-2012, 20:33
اصلا وارد تسک منیجر نمیشه ، فقط یه صفحه مشکی میاد شبیه صفحه welcome . تو سی دی های بوت وارد نمیشه .
يعني سي دي ويندوز هم نميتوني بوت كني؟

eleven
28-03-2012, 10:52
يعني سي دي ويندوز هم نميتوني بوت كني؟

با هیچ سی دی Bootable ای نمی تونم بالا بیام حتی ویندوز ...
کی می تونی تو یاهو آن شی با هم صحبت کنیم ؟

arefjoon
14-11-2012, 12:27
سلام دوستان
من بایوس این مین ga-970a-d3 رو به f11 اپدیت کردم و الان که میخوام به ورزن fb اپش کنم ارور میده
باید پکار کنم؟

EXTREME
14-11-2012, 12:30
سلام دوستان
من بایوس این مین ga-970a-d3 رو به f11 اپدیت کردم و الان که میخوام به ورزن fb اپش کنم ارور میده
باید پکار کنم؟

بالاترین ورژن همین f11 است شما میخواین به ورژن قبلی ببرید ؟

arefjoon
14-11-2012, 12:34
بالاترین ورژن همین f11 است شما میخواین به ورژن قبلی ببرید ؟

خوب f11 تا پردازنده 8120 رو پشتیبانی میکنه
ولی الا تو سایتش فقط یک ورزن fb رو گزاشته که 8350 روهم پشتیبانی میکنه
اینو ببینید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دوست عزیز فهمیدم
مین من ورزن 1.2 هست
اون بایوس واسه ورزن 3 اومده
ممنون