PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترین فرمت و کدک برای آرشیو ویدیو

Arashdn
17-03-2012, 12:58
سلام
دوستان برای آرشیو ویدئو با کیفیت بالا و حجم کم چه فرمتی رو پیشنهاد میکنید ؟
یه چیزی که کانورتش سریع باشه ...

راستی واسه اینکه یه دی وی دی رو بدون اینکه کیفیتش ذره ای افت کنه چه برنامه ای پیشنهاد میشه ؟
به چه پسوندی تبدیل کنم ؟

واسه نقل و انتقالات تحت وب یه فرمتی میخوام که با کمترین حجم بیشترین کیفیت رو داشته باشه ، پیشنهادتون چیه ؟

ممنون

Sent from my Galaxy S II using Tapatalk

HORROR
17-03-2012, 15:08
دوست عزیز الآن mkv فرمت خوبی هست . همینطور mp4 با کدک H264.

mmf66
17-03-2012, 15:31
فرمت avc برای ویدیو و aac برای صدا با نرم افزار نرو انکود

Arashdn
17-03-2012, 18:14
از راهنمایی ها ممنون(با موبایلم و اینم دکمه تشکر نداره)

Arashdn
17-03-2012, 18:16
دوست عزیز الآن mkv فرمت خوبی هست . همینطور mp4 با کدک H264.

واسه تبدیل با بیشترین سرعت و کیفیت چی رو پیشنهاد میکنید ؟

فرمت avc برای ویدیو و aac برای صدا با نرم افزار نرو انکود

این فرمت رو اصلا نشنیدم ..
یه چیزی میخوام یه کم معروفتر باشه

راستی واسه انتقالات وب پیشنهادتون چیه ؟

HORROR
17-03-2012, 19:14
واسه تبدیل با بیشترین سرعت و کیفیت چی رو پیشنهاد میکنید ؟

راستی واسه انتقالات وب پیشنهادتون چیه ؟

واسه تبدیل من از media coder استفاده میکنم و خیلی برنامه حرفه ای هستش.. و کلا در همه موارد به کار میاد ..فقط یکم بیشتر از منابع سیستم استفاده میکنه ( البته بقیه نرم افزارا دقت اینو ندارن بخاطر همین کیفیت نهاییشون میاد پایین ولی سریعتر کانورت میکنن)
نسخه 32 بیت نرم افزار:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mmf66
18-03-2012, 10:22

avc همون فرمتی که در فیلمهای mkvو فیلم های اینترنتی youtube به کار میره که پر طرفدارترین فرمت محسوب میشه
avc=Advanced Video Codec
aac=Advanced Audio Codec

heliah28
29-10-2013, 03:48
"((چیزی را باور کنیم,که حقیقت داشته باشد,باورها همیشه حقیقت ندارند!))
اگر جهان به این پیچیدگی نیاز به خالقی دارد پس خدای آن پیچیده تر است و نیاز به خالق پیچیده تری دارد
مذهب شوخی سنگینی بود که محیط با من کرد و من سال ها مذهبی ماندم بی آنکه خدایی داشته باشم.ـ (سهراب سپهری)"

اینجا فروم تخصصی چند رسانه ایی هست یا مرکز گفتگوی دینی؟!
ضمنا این جمله از سهراب سپهری نیست
اگر تونستی منبع معتبر برای اینکه سهراب گفته ارائه بدی جایزه داری :wink:

3274
29-10-2013, 05:06
avc یا همون H264 بهترین کدک هست حالا چه با فرمت MP4 ذخیره شده باشه چه MKV یا سایر فرمتها
به چند دلیل
یکی کیفیت بالای تصویر نسبت به فشرده سازی
دوم قابل پخش بودن در اکثر دستگاههای پخش کوچک و بزرگ و Player های سیستم عاملهای گوناگون
سوم قابلیت کدگذاری و کدگشایی (encode/decode) سخت افزاری . بعبارتی خود پردازشگرهای مدرن که از گوشیها گرفته تا Mainstream و یا انواع GPUها دارن استفاده میشن براحتی قابلیت کدگشایی یا کدگذاری این ویدئوها رو حتی با رزولوشن های FHD و بالاتر دارند! بعبارت ساده تر نیازی نیست پردازنده زور بزنه تا ویدئو رو آخرشم با لگ و تاخیر پخش کنه . نقطه ی مقابلش ویدئوها با فرمتهای rmvb و ... هست که حتی با رزولوشن پایین و فشردگی کم باز هم چون در معمولا در سطح سخت افزار پشتیبانی نمیشن و نیاز به پشتیبانی نرم افزاری دارند در انواع دستگاهها باعث کمی تا قسمتی لود پردازنده شده و با بعضا لگ فراوون پخش میشن

"((چیزی را باور کنیم,که حقیقت داشته باشد,باورها همیشه حقیقت ندارند!))
اگر جهان به این پیچیدگی نیاز به خالقی دارد پس خدای آن پیچیده تر است و نیاز به خالق پیچیده تری دارد
مذهب شوخی سنگینی بود که محیط با من کرد و من سال ها مذهبی ماندم بی آنکه خدایی داشته باشم.ـ (سهراب سپهری)"

اینجا فروم تخصصی چند رسانه ایی هست یا مرکز گفتگوی دینی؟!
ضمنا این جمله از سهراب سپهری نیست
اگر تونستی منبع معتبر برای اینکه سهراب گفته ارائه بدی جایزه داری :wink:
غیر این کاربر، دو سه تای دیگه هم هستند (که اگر به پستهاشون عمیقا دقت کنید هیچکدوم سواد علمی درست و حسابی ندارند) با هم این بحثها رو از انجمن موضوعات علمی و با پشتیبانی تلویحی بعضیها شروع و بشکلی برنامه ریزی شده دارند دنبال می کنند... این قضیه ی امضاهاشون رو هم اگر دقت کنید کاملا به همین صورت جهت دار تنظیم شده و فقطم سعی می کنند تند تند پست بدن به این نیت که امضاهاشون توی چشم بیاد