PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه سوال در مورد word

mobin
07-07-2006, 08:03
دوستان لطفا بفرمایند در محیط ورد 2003 چگونه میتوانم لینک درست کنم . چون مقالاتی با صفحات بسیار زیاد درست میکنم احتیاج به سر فصل و تهیه لینک دارم. منظورم لینکی که بتونم با کلیک روی آن به قسمت مورد نظر در همان فایل تکست مراجعه کنم. ممنونم.

bb
07-07-2006, 08:12
دوست من روی یه جمله که میخوای لینک شه راست کلیک می کنی و گزینه hyper link رو انتخاب می کنی بعد آدرس سایتت رو تو قسمت تنطیماتش می نویسی .
اگه منطورت چیز دیگه ایی بود بگو ....

Shahin King
08-07-2006, 05:50
سلام

شما ابتداء متنی رو که می خوای تبدیل به لینک بشه رو انتخاب کن . بعد روی متن انتخاب شده راست کلیک کن و گزینه hype link رو انتخاب کن .

تصویر اول :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پنجره ای باز میشه که شما می بایست آدرس صفحه مورد نظر رو در اون قسمت که با فلش قرمز مشخص کردم وارد کنی

تصویر دوم :

قربانت : شاهین کینگ

bb
08-07-2006, 06:00
خب شاهین جونم مگه من غیر اینو گفته بودم

stephanie
08-07-2006, 10:05
ممنون

استفاده كردم

دنبالش بودم

shvalaie
08-07-2006, 10:29
دوستان لطفا بفرمایند در محیط ورد 2003 چگونه میتوانم لینک درست کنم . چون مقالاتی با صفحات بسیار زیاد درست میکنم احتیاج به سر فصل و تهیه لینک دارم. منظورم لینکی که بتونم با کلیک روی آن به قسمت مورد نظر در همان فایل تکست مراجعه کنم. ممنونم.

با درود
ببخشيد اما فكر مي‌كنم منظور اين دوستمون اينه كه از مطالب درون همون فايل لينك تهيه كنه. يه چيزي مثل فهرست كه روي هر خطش كليك كنه به همون قسمت در اون فايل بره.
در اين صورت دوست عزيزم mobin بايد به قسمت insert رفته ، refrences را انتخاب كنند. اگر يه چيزي شبيه به فهرست موضوعي مي‌خواهند كه كلمات را لينك كنند بايد از cross refrence استفاده كنند. و اگر همون فهرست مطالب رو مي‌خواهند مي‌تونند از index and tables استفاده كنند.
اگر سوالتون همين بود و راهنمايي بيشتري خواستيد، در خدمتم. :laughing:

komail
08-07-2006, 15:20
shvalaie جان ميشه بيشتر توضيح بدي؟

hooman_d84
08-07-2006, 16:23
دوست من روی یه جمله که میخوای لینک شه راست کلیک می کنی و گزینه hyper link رو انتخاب می کنی بعد آدرس سایتت رو تو قسمت تنطیماتش می نویسی .
اگه منطورت چیز دیگه ایی بود بگو ....

دستت درد نكنه

shvalaie
08-07-2006, 19:43
shvalaie جان ميشه بيشتر توضيح بدي؟

البته
اما قبل از هر چيزي،
گفته بودم كه: اگر يه چيزي شبيه به فهرست موضوعي مي‌خواهند كه كلمات را لينك كنند بايد از cross refrence استفاده كنند. اشتباه كرده بودم
براي درست كردن فهرست موضوعي هم بايد به همون index and tables مراجعه كنند، cross refrence براي يه كار ديگه است.

و اما براي درست كردن فهرست مطالب، و يا ايندكس (فهرست موضوعي) من مطلبشو با عكس توي word تايپ كردم اما بلد نيستم با عكسها چطوري اينجا بزارم. چون مطلب كپي paste ميشه اما عكسها نه :sad: :blush: :happy: :tongue:
حتي pdf هم كردم اما بلد نيستم چطوري فايل رو اينجا بزارمش.

اگه راهنمايي كنين ممنون مي‌شم.

shvalaie
08-07-2006, 21:01
يه امتحاني مي‌كنم.
------------------------------------------------------------------------------------------------

فهرست مطالب

فرض كنيد كه يه متن داريد كه شامل تيترهاي مختلفي است كه خب طبيعتا تمام آنها نوع قلم متفاوتي نسبت به متن دارند، مثل شكل زير

قبل از هر كاري، بايد در toolbar، outlining و style and formating رو در كنار مقاله يا كتابتون بذارين.

در شكل بالا ، مي‌خواهم فهرستي شبيه زير درست كنم كه البته روبه روي آنها شماره صفحه خورده شود و hyperlink هم باشه:
------------------------------------------------------------------
محفلي به ‏نام APE: بخشي از تاريخ انسان‏شناسي ژاپن
1. پيدايش انسان‏شناسي در ژاپن
2. بحثي دربارة خاستگاه‌هاي مردم ژاپن
-----------------------------------------------------------------
بنابراين بايد اول تيترها رو دسته‌بندي كنم، مثلا تيتر « محفلي به ‏نام APE: بخشي از تاريخ انسان‏شناسي ژاپن » رو level 1 و تيترهاي ديگه رو level 2 انتخاب مي‌كنم. به اين ترتيب كه:

بايد، تمام تيترهايي رو كه نوع قلم مشابه دارن انتخاب كنين، كه البته اين كار رو خيلي راحت خود styles and formating براتون انجام مي‌ده. فقط كافي با ماوس روي همون تيتر كليك كنين و بعدش توي styles and ... روي گوشة راست فرمتي كه خودش دورش كادر آبي كشيده كليك كنيد، select all # رو انتخاب كنين. اينطوري تمام پاراگرافهايي و يا حتي كلماتي كه با اين فرمت تايپ شدن، رو براتون select مي‌كنه.

و شكل بعدي:

خب مي‌بينيد كه تيتر «1. پيدايش ...» را select نكرده، نگران نباشيد كار را ادامه دهيد، در outlining رفته و level 2 را انتخاب كنيد.

بعدش روي پاراگرافي كه select نشده بود كليك كنيد و همين كار رو دوباره تكرار كنين.

و همين كار رو براي تيتر اصلي مقاله هم بكنيد: فقط يادتون باشه كه بايد براي اين تيتر، level 1 رو انتخاب كنيد.

خب حالا فهرستتون آماده‌است.
به آخر فايل و يا اول آن (فرقي نمي‌كند)، برويد و با زدن shift+Enter يك صفحه جديد باز كنيد. در آن صفحه به Insert> refrences> index and tables>table of contents برويد (شكل زير):

اول اينكه level رو 2 انتخاب كنيد چون 2 levet بيشتر ندارين.
دوم اينكه مي‌تونين فرمت فهرستتون رو مطابق نمونه‌هايي كه داره، مثل classic و ... عوض كنين. توي اون مربع سفيد خودش به طور نمونه بهتون نشون مي‌ده كه خروجي چطوري در مي‌آيد. مي‌تونين بهش بگين فاصله بين عدد و مطلب فهرست، خط بذاره، نذاره، خط چين باشه و ... و همين طور مي‌تونين بهش بگين كه hyperlink باشه يا نباشه و يا بين عدد و فهرست فاصله نذاره يا بذاره. روي هر دكمه‌اي كليك كنن، بهتون نشون مي‌ده كه خروجي چه شكلي در مي‌آيد. و بعد وقتي ok رو زدين، فهرست رو براتون در مي‌ياره، مثل شكل زير:

بعدش شما مي‌تونين با نگه داشتن دكمه ctrl ، روي هر كدوم از مطالب فهرستتون كليك كنين تا يه راست به همون صفحه و قسمت برين.
در ضمن نگران عوض شدن شماره صفحه يا صفحه‌بندي نباشين چون مي‌تونين هم مطالب فهرست و هم شماره صفحة اون رو update كنين. فقط كافيه كه روي فهرست right clik كنين و update filde رو انتخاب كنين.

----------------------------------------------------------------------------------

فهرست موضوعي

فرض كنيد كه براي يه مقاله مي‌خواين فهرست موضوعي در بيارين. بايد اون كلمه رو select كنين و بعد به مسير زير برويد: Insert> refrences> index and tables>index و روي دكمه Make Entry كليك كنيد.

جدولي ديگر باز مي‌شود، مانند شكل زير:

فقط بايد current page رو انتخاب بكنين. اگه مي‌خواين شماره صفحاتتون bold يا italic باشن، همينجا بايد اونها رو انتخاب كنين. و mark رو فشار بدين. اگه توي مقاله يا كتاب، از اين كلمه زياد هست و شما همشونو توي فهرست موضوعي مي‌خواين، مي‌تونين mark all رو انتخاب كنين.
فقط يه كم حوصله مي‌خواد چون بايد تمام كلمات رو همين طوري وارد فهرست كنين.

حالا فهرست موضوعي آماده است و فقط بايد استخراج بشه.
به آخر فايل و يا اول آن (فرقي نمي‌كند)، برويد و با زدن shift+Enter يك صفحه جديد باز كنيد. در آن صفحه به Insert> refrences> index and tables>index برويد (شكل زير):

خب حالا اينجا مي‌تونين فرمت براي فهرستتون انتخاب كنين، يك ستوني و يا دو ستوني باشه، عدد با خط، بدون خط، نقطه چين و .. باشه و يا به مطلب بچسبه و يا با فاصله باشه، مي‌تونين type رو عوض كنين و ...

براي من خروجي يك ستوني و با نقطه چين و فاصله بين مطلب و عدد به اين صورت درآمد:

komail
11-07-2006, 12:55
shvalaie جان من درست متوجه نشدم
ببين من ميخوام مثلا تو صحه اول که يه مطلبي رو نوشتم وقتي روش کليک ميکنم بره تو صفحه دوم و روي يه متن ديگه
فکر کنم بهش bookmark ميگن

mobin
12-07-2006, 05:03
با تشکر از تمامی دوستان
ببخشین دیر برگشتم. من به جوابم رسیدم گرچه هنوز باید بیشتر تمرین کنم.

shvalaie
13-07-2006, 16:28
shvalaie جان من درست متوجه نشدم
ببين من ميخوام مثلا تو صحه اول که يه مطلبي رو نوشتم وقتي روش کليک ميکنم بره تو صفحه دوم و روي يه متن ديگه
فکر کنم بهش bookmark ميگن

با درود
دوست عزيزم ‏bookmark‏ كردن كلمات خيلي راحت‌تر است به شرطي كه هنگام تايپ كارهاي زير را انجام دهيد:‏

فرض كنيد، كلمه‌اي را مي‌خواهيد وارد ‏bookmark‏ كنيد. اول بايد آن را ‏select‏ كنيد و بعد وارد ‏insert‏ بشويد ‏و روي ‏bookmark‏ كليك كنيد. در قسمت ‏Bookmark name‏ كلمه‌اي را كه ‏select‏ كرده‌ايد، تايپ كنيد. و ‏Add‏ را بزنيد. فقط توجه داشته باشيد كه دو كلمه را بين آنها ‏space‏ باشد، نمي‌توانيد وارد ‏bookmark‏ كنيد.‏

در مثال بالا كلمات «پسربچه، مادربزرگ و گربه» را وارد ‏bookmark‏ كرده‌ام اگر به منوي ‏tools‏ و بعد ‏options‏ ‏و ‏view‏ برويد و در قسمت ‏show‏ رفته و ‏bookmarks‏ را انتخاب كنيد، كلماتي را كه داخل ليست ‏bookmark‏ ‏فرستاده‌ايد، داخل كروشه‌هايي مي‌بينيد كه البته پرينت گرفته نمي‌شوند و فقط جنبة ظاهري دارند.‏

حالا شما ليستي از كلماتي داريد كه وارد ‏bookmark‏ كرده‌ايد و فقط كافي است كه به كلماتي مشابهي را كه در ‏كل متن داريد، لينك بدهيد. به اين صورت كه مثلا هر موقع به كلمة مادربزرگ رسيديد، به جاي آنكه آن را تايپ ‏كنيد، بايد به ‏insert>refrence>cross-refrences‏ برويد و ‏reference type‏ را ‏bookmark‏ انتخاب كنيد، ‏همين طور هم ‏insert reference to‏ . سپس ‏insert‏ را فشار دهيد، مي‌بينيد كه خودش كلمه مادربزرگ را ‏برايتان تايپ مي‌كند.‏

و البته مي‌توانيد با گرفتن دكمه ‏ctrl‏ و كليك كردن روي كلمه مادربزرگ، به اولين ارجاعي كه از مادربزرگ داشتيد، ‏برويد.‏

cross refrences‏ خيلي كاربرد دارد.‏

مثلا شما داخل متنتان خيلي شكل داريد و مي‌خواهيد شرح شكل را به ارجاع داخل شكل لينك دهيد، در اين ‏صورت فقط كافي است كه اول داخل ‏insert>reference>caption‏ رفته و توسط ‏new lable‏ و ‏lable‏ ‏جديدي را به نام «شكل» درست كنيد و بعد ‏ok‏ را فشار دهيد.‏

خواهيد ديد كه «شكل 1» براي شرح شكلتان (منظورم همان جملة شكل بالا مربوط است به مطلب بالاست) به ‏صورت اتوماتيك يا خودكار، تايپ مي‌شود.‏
بعد از تايپ شرح شكل، بايد هنگام تايپ ارجاع داخل متن، از طريق ‏cross reference‏ اقدام كنيد. به اين صورت ‏كه

داخل ‏reference type‏ شكل را انتخاب كنيد و ‏insert reference to‏ را هم ‏only label and number‏ . در ‏اين صورت خودش كلمة «شكل 1» را برايتان مي‌آورد كه اگر رويش ‏ctrl+click‏ كنيد. شما را يك راست به محل ‏شكل‌تان كه شايد چند صفحه قبل يا بعد باشد مي‌برد.‏
البته مي‌توانيد ساير پارامترهاي ‏insert reference to‏ را نيز امتحان كنيد.‏

اميدوارم توضيحات كافي باشد.‏
ممنون