PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : محاسبه پهنای باند مصرفی هر کلاینت در شبکه و چند سوال دیگر

Ehsan-l-able
15-03-2012, 20:07
سلام خدمت همه دوستان و اساتید محترم.

سوال اول : چطور می تونم در سی شارپ سرعت اتصال به اینترنت رو تشخیص بدم ؟

سوال دوم : چطور می تونم میزان پهنای باند مصرفی سیستم رو بدست بیارم ؟ (جهت مدیریت حجم دانلود)

سوال سوم (تخصصی تر) :

من یک برنامه برای کنترل کلاینت های شبکه دارم می نویسم ، راستش با استفاده از ترفند میشه خیلی از کارها رو انجام داد اما ممکنه بهینه نباشه و بعدا دردسر درست کنه ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به عنوان مثال من برای مشاهده مانیتور کلاینت ها از یک Timer استفاده کردم که در صورت درخواست سرور ، کلاینت هر 0.5 ثانیه یک عکس میفرسته ، که شبیه فیلم بشه ، آیا این روش ترافیک شبکه رو مختل نمیکنه ؟! (در شبکه با بیش از 50 کلاینت)
اگه آره ، شما چه روشی پیشنهاد می کنید؟

پیشاپیش از همه عزیزانی که وقت میگذارن و سوالات رو پاسخ میدن تشکر می کنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ehsan-l-able
15-03-2012, 21:14
دوستان در مورد سوالم این منبع رو پیدا کردم : System.Net.NetworkInformation

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کسی میتونه چند مثال خوب ترجمه شده ازش دربیاره :38:

Msba
15-03-2012, 21:27
برای بدست آوردن اطلاعات یک Connection می بایست نوع کانکشن آن معلوم باشد. برقرار هست یا نه.
کد زیر سوال اول و دوم شما را پاسخ می دهد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای بدست آوردن پهنای باند مصرفی می بایست سرعت اتصال را با حجم دریافتی ها در یک رابطه ساده تقسیم محاسبه کنید.

اگر نوع کانکشن شما طوری باشد که سرعت اینترنت در آن درج نشده باشد(مثلا تنظیمات درون modem شما باشد) آنگاه شما می بایست یک مجموعه پکت رو به یک سرور بفرستید و سپس بخوانید و زمان رو اندازه بگیرید. یک چیز شبیه پینگ با TCP/IP . (فرمان ping تحت icmp می باشد)

موفق باشید.