PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونگی انتقال برنامه به/از لینوکس به ویندوز با مونو ؟

Milad-King
15-03-2012, 19:21
سلام به دوستان پرفش فروم

من تازه لینوکس کارم (دبیان) ! برنامه نویسی میکنم و زمانی که با ویندوز کار می کردم هیچ مشکلی نداشتم ! اما الان مخواستم بدونم :
با توجه به کراس پلتفرم (چند سکویی) ، تو لینوکس از چه محیطهای ویژوال و زبانی می تونم استفاده کنم (ترجیحا خانواده C) ؟ برای انتقال برنامه های نوشته شده از لینوکس به ویندوز (خیلی زیاد) و گاهی از لینوکس به لینوکس چه امکاناتاتی رو در اختیار من می زاره ؟
به جز جاوا که تو مبحث کراس پلتفرم به نظرم بهترینه (ترجیحا") !
درضمن اماکانات و کارایی و قدرت کراس پلتفرم محیط و زبان از چیزای دیگه مثل راحتی و منابع و ... برام مهمتره !!!

ممنون از همگی :10:

Open-Source
15-03-2012, 21:33
نکته :شنیدم اگه با #C بنویسم باید تو پلتفرم مقصد دوباره کامپایلش کنم ، اما با C یا ++C دیگه این مشکل رو ندارم ! درسته ؟

اگه یه برنامه با Mono و یا Net. بنویسی یه بار بیشتر کامپایل نمیشه و براحتی میتونی فایل اجرایی رو توی مک یا لینوکس (بوسیله مونو) و یا توی ویندوز اجرا کنی. (چون موقع اجرا بوسیله jit کامپایل میشه و از این حرفا...).

ولی برنامه هایی که با C++/C مینویسی رو باید برای اجرا روی هر سیستم عامل ، کامپایل کنی. (یعنی شما کاملا برعکس برداشت کردید).
البته روش هایی برای کامپایل کراس پلت فرم هست که به الافیش نمیارزه.

خلاصه بسته به نیاز و سلیقه خودت میتونی یه زبون رو انتخاب کنی (من خودم C++/C رو به Net. ترجیح میدم + یه فریم ورک مثل Qt و یا GTK ).

موفق باشی...

delphidark
16-03-2012, 00:26
و بعد چه زبانی رو پیشنهاد می دید ( ترجیحا از خانواده ی C ) !

نکته :شنیدم اگه با #C بنویسم باید تو پلتفرم مقصد دوباره کامپایلش کنم ، اما با C یا ++C دیگه این مشکل رو ندارم ! درسته ؟

ممنون از همگی :10:

دوست عزیز اگر میخواید از مونو استفاده کنید قاعدتا باید یکی از زبان های دات نت رو انتخاب کنید نه یک زبان Native مثل c و ++C

اگر نیاز به کراس پلتفرم پروگرمینگ دارید و تا به حال با جاوا آشنایی نداشتین توصیه میکنم کمی راجع بهش مطالعه کنید.

اگه یه برنامه با Mono و یا Net. بنویسی یه بار بیشتر کامپایل نمیشه و براحتی میتونی فایل اجرایی رو توی مک یا لینوکس (بوسیله مونو) و یا توی ویندوز اجرا کنی. (چون موقع اجرا بوسیله jit کامپایل میشه و از این حرفا...).
موفق باشی...

البته این بیشتر یک شعار هست اما در واقعیت برای مهاجرت از دات نت به مونو به مراحل متعددی نیاز هست
اغلب مواقع لایه پایگاه داده , سوکت ها و شبکه ، فایلینگ و .... باید قبل از مهاجرت به مونو بازبینی و مطابق با استاندارد های سیستم مقصد (در اینجا لینوکس) اصلاح بشن

یک سری ابزارها برای آنالیز کدهای دات نت و راهنمایی شما در اصلاح این کدها برای انتقال به مونو وجود دارند (به عنوان مثال MoMA)
اما گاهی وقت ها فرایند انتقال به قدری سخت و پیچیده میشه که مجبورید قیدش رو بزنید ....

Milad-King
16-03-2012, 23:44
1. دوست عزیز اگر میخواید از مونو استفاده کنید قاعدتا باید یکی از زبان های دات نت رو انتخاب کنید نه یک زبان Native
2. اگر نیاز به کراس پلتفرم پروگرمینگ دارید و تا به حال با جاوا آشنایی نداشتین توصیه میکنم کمی راجع بهش مطالعه کنید.
3.البته این بیشتر یک شعار هست اما در واقعیت برای مهاجرت از دات نت به مونو به مراحل متعددی نیاز هست

1. چرا سی و سی پلاس نه ؟
2. به نظر خودم هم واسه کراس پلتفرم جاوا بهترینه !
3. با این حرفتون کاملا موافقم

من خیلی رو مونو تاکید ندارم ! سیستم عامل مبدا لینوکسه و سیستم عامل مقصد بیشتر ویندوز (!) و در گاهی مواقع لینوکس !!!
به نظر شما به جز جاوا از چه برنامه ویژوال می تونم استفاده کنم ؟ (برام بیشتر امکاناتش مهمه تا آسون بودنش)

ممنون

بهتره سوالم رو عوض کنم (یه کم گنگ سوال پرسیدم)

Open-Source
17-03-2012, 00:13
شما میتونید از جاوا ، پایتون ، کیوت ، جی تی کا و... استفاده کنید.

من خودم کیوت رو ترجیح میدم. بعد از اون جاوا.