PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در نصب 2 ویندوز سون 32 بیتی و 64 بیتی به صورت همزمان

series1
14-03-2012, 00:08
دوستان من میخوام هم ویندوز 32 بیتی داشته باشم و هم 64 بیتی
اما الان که میخوام 64 بیتی روی یه درایو دیگه به جز c نصب کنم نمیشه
گزینه format غیر فعاله و مینویسه که نمیشه install کرد
کمک کنید دوستان

jafarian
14-03-2012, 00:32
ازطریق بوت بالا میاین میخواین ویندوز نصب کنید یا که از خود ویندوز اگر از طریق بوت بالا میاین به اینصورته این روش برین شما پارتیشن اون درایو تبدیل به primary کنید بعدش اقدام به نصب کنید ببنید به همون صورته یا که dvd رو بزارین بصورت اتوران بالا بیاین از داخل خود ویندوز اقدام به نصب کنید ببنید جواب میده یا که نه برای تغییر پارتیشن هم از برنامه MiniTool Partition Wizard استفاده کنید :20:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

series1
14-03-2012, 15:38
برنامه minitool رو نصب کردم اما نمیدونم چه جوری میشه درایو مورد نظر رو به primary تغییر داد
چه جوری میشه این کار رو کرد؟

ازطریق بوت بالا میاین میخواین ویندوز نصب کنید یا که از خود ویندوز اگر از طریق بوت بالا میاین به اینصورته این روش برین شما پارتیشن اون درایو تبدیل به primary کنید بعدش اقدام به نصب کنید ببنید به همون صورته یا که dvd رو بزارین بصورت اتوران بالا بیاین از داخل خود ویندوز اقدام به نصب کنید ببنید جواب میده یا که نه برای تغییر پارتیشن هم از برنامه MiniTool Partition Wizard استفاده کنید :20:

jafarian
14-03-2012, 16:28
شما نگفتین دوست عزیز که ویندوز از طریق بوت اومدین نصب کنید یا که از خود ویندوز اگر از بوت اومدین به این مشکل خوردین از طریق خود ویندوزم اینکار انجام بدین به اینصورت که dvd رو داخل دستگاه قراربدین بعدشم طبق آموزشی که داخل لینک اول گذاشتم پیش برین برای نصب ویندوز دردرایو d برای برنامه پارتیشن بندی هم وقتی اجراش کردین طبق شکل پایین پیش برین برای primary کردن درایو d ازآخرم روی دکمه apply کلیک کنید طبق شکل.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

series1
14-03-2012, 16:54
من از طریق خود ویندوز میخوام نصب کنم نمیشه
اون گزینه خاموشه برای من

شما نگفتین دوست عزیز که ویندوز از طریق بوت اومدین نصب کنید یا که از خود ویندوز اگر از بوت اومدین به این مشکل خوردین از طریق خود ویندوزم اینکار انجام بدین به اینصورت که dvd رو داخل دستگاه قراربدین بعدشم طبق آموزشی که داخل لینک اول گذاشتم پیش برین برای نصب ویندوز دردرایو d برای برنامه پارتیشن بندی هم وقتی اجراش کردین طبق شکل پایین پیش برین برای primary کردن درایو d ازآخرم روی دکمه apply کلیک کنید طبق شکل.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] com%2Ffile%2FtXSwhF5)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F)

jafarian
14-03-2012, 23:07
روی اون هاردی که میخواین ویندوز نصب کنید کلیه درایوهای اون هارد بصورت Dynamic تبدیل شده برای همین ویندوز نصب نمیشه شما با همون برنامه پارتیشن بندی طبق شکل اول هارد خودتون انتخاب کنید بعدشم گزینه مورد نظر انتخاب کنید تا تبدیل به Basic بشه درایوهای اون هارد یا که از برنامه Dynamic Disk Converter استفاده کنید که لینک اینم پایین گذاشتم آموزش این برنامه رو هم بصورت شکل پایین قرار دادم یک کاره دیگه هم میتونید بکنید که ویندوز روی اون یکی هاردی که الان ویندوز نصبه ویندوز نصب کنید .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

series1
15-03-2012, 15:33
ازتون بسیار سپاسگزارم که خیلی راهنمایی کردید
دیشب ویندوز 64 بیتی رو نصب کردم

sharif 2000
27-03-2012, 15:29
سلام سی پی یو من E5700که 64 بیپ هست ویندوزی که الان روش نصبه 32 بیته ایا مشکلی داره یا نه؟

davod_danger666
27-03-2012, 16:02
jafarian جان من یه ویندوز اکسپی داشتم +4 تا درایو دیگه.....الان اومدم 7 نصب کردم تو یه درایو دیگه ....الان فقط سون میاد بالا با یه درایو دیگه.
حالا چه جوری درایو هارو برگردونم؟
موقع نصب ویندوز دیدم درایو اکس پی primary نیست!!!

davod_danger666
27-03-2012, 16:16
امکانش هست برگردم به خالت قبلی؟یعنی ویندوز اکس پی داشته باشم

jafarian
27-03-2012, 22:06
سلام سی پی یو من E5700که 64 بیپ هست ویندوزی که الان روش نصبه 32 بیته ایا مشکلی داره یا نه؟

نه موردی نداره ویندوز 32 بیتی نصب کردین اگر رم سیستم هم بوطور مثال 4 باشه گرافیک سیستم هم آنبرد نباشه قادربه نصب ویندوز 64 بینی هم هستین.

---------- Post added at 11:06 PM ---------- Previous post was at 11:01 PM ----------

jafarian جان من یه ویندوز اکسپی داشتم +4 تا درایو دیگه.....الان اومدم 7 نصب کردم تو یه درایو دیگه ....الان فقط سون میاد بالا با یه درایو دیگه.
حالا چه جوری درایو هارو برگردونم؟
موقع نصب ویندوز دیدم درایو اکس پی primary نیست!!!

برای درست کردن بوت اکس پی شما برنامه VisualBcd رو دانلود کنید بعدشم برای فیکس کردن بوت اکس پی باید طبق شکلهای پایین عمل کنید ازآخرم سیستم ریستارت کنید برای درایوهای خودتونم اگر بصورت hiden دراومده باید به قسمت disk mangament برین روی درایو خودتون کلیک راست گزینه change drive latter patch انتخاب کنید ازاونجا اسم درایو تغییر بدین بطور مثال d رو تبدیل کنید به z بعدم سیستم ریستارت کنید.

davod_danger666
28-03-2012, 08:44
ین نرم افزار چیکار میکتنه؟بر میگردونه به حالت قبلیش؟

الان این نرم افزار رو خواستم اجرا کنم این ارور رو بهم داد!!!(تو لپ تاپم هم تست کردم همین ارور رو داد)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
4465750612850658.png

davod_danger666
28-03-2012, 09:02
اینم از وضعیت هاردم....گزینه change drive latter patc نداره.فقط میتونم پارتیشن جدیدی ایجاد کنم.
احتمالا سایر درایو هام با درایو c ادغام شدن.درسته؟

jafarian
28-03-2012, 12:58
اینم از وضعیت هاردم....گزینه change drive latter patc نداره.فقط میتونم پارتیشن جدیدی ایجاد کنم.
احتمالا سایر درایو هام با درایو c ادغام شدن.درسته؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fimages_bahman%2F55965911731819612297.png)

برای ارور اول باید برنامه net framework 4 نصب کنید درضمن این برنامه رو من برای این معرفی کردم که اگر شما از بین دو تا ویندوز یک ویندوزتون که همون 7 باشه بالا میاد برای فیکس کردن ویندوز xp از این برنامه استفاده کنید برای مورد دوم هم اونطوری که داخل عکس مشخص کردین شما کلا الان 3 تا درایو دارین که درایو آخر Unallocated شده برای فیکس کردنشم باید از برنامه Recover My Files استفاده کنید که وقتی این برنامه رو اجرا کردین باید گزینه Recover a Drive ازاین برنامه انتخاب کنید داخل سایت پایین بصورت شکل توضیح داده.

davod_danger666
29-03-2012, 15:59
برای ارور اول باید برنامه net framework 4 نصب کنید درضمن این برنامه رو من برای این معرفی کردم که اگر شما از بین دو تا ویندوز یک ویندوزتون که همون 7 باشه بالا میاد برای فیکس کردن ویندوز xp از این برنامه استفاده کنید برای مورد دوم هم اونطوری که داخل عکس مشخص کردین شما کلا الان 3 تا درایو دارین که درایو آخر Unallocated شده برای فیکس کردنشم باید از برنامه Recover My Files استفاده کنید که وقتی این برنامه رو اجرا کردین باید گزینه Recover a Drive ازاین برنامه انتخاب کنید داخل سایت پایین بصورت شکل توضیح داده.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .com%2Fdata-recovery-help%2Fdrive-recovery-raw-disk.htm)

لینک دانلودی ازش دارین؟net framework 4
البته من اینو پیدا کردم

کارایی این نرم افزار چیه؟

jafarian
29-03-2012, 22:35
این برنامه رو که نصب کنید اون برنامه ای که گفتم بعدش نصب میشه درضمن اون درایوی که Unallocated شده بود تونستین با اون برنامه ریکاوری که گفته بودم درست کنید؟

davod_danger666
02-04-2012, 09:36
این برنامه رو که نصب کنید اون برنامه ای که گفتم بعدش نصب میشه درضمن اون درایوی که Unallocated شده بود تونستین با اون برنامه ریکاوری که گفته بودم درست کنید؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fdownload_dotnet_framework_4%2F)

دوست عزیز خیلی ممنون از لینکی که دادین.برنامه های مورد نظر نصب شد.الان هم برای ریکاوری کردن ویندوز اکس پی برنامه recovery my file رو نصب کردم ولی متاسفانه recovery a drive رو نداره.نسخه مورد نظر چنده؟

اینم عکسش.
با سپاس

jafarian
02-04-2012, 12:53
دوست عزیز خیلی ممنون از لینکی که دادین.برنامه های مورد نظر نصب شد.الان هم برای ریکاوری کردن ویندوز اکس پی برنامه recovery my file رو نصب کردم ولی متاسفانه recovery a drive رو نداره.نسخه مورد نظر چنده؟

اینم عکسش.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fimages_bahman%2F83993063700654044330.png)
با سپاس

از برنامه ای که پایین لینک کردم استفاده کنید فقط درایوی که Unallocated شده طبق شکل ریکاوری کنیدقبل از اجرا برنامه رو کرک کنید به اینترنتم وصل نباشین .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] com%2Ffile%2Fddk87Y9)

davod_danger666
02-04-2012, 15:28
از برنامه ای که پایین لینک کردم استفاده کنید فقط درایوی که Unallocated شده طبق شکل ریکاوری کنیدقبل از اجرا برنامه رو کرک کنید به اینترنتم وصل نباشین .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] com%2Ffile%2Fddk87Y9)

دوست عزیز...درایومو نمیشناسه باید اول اون درایو ایجاد کنم؟

سپاس

jafarian
02-04-2012, 22:04
دوست عزیز...درایومو نمیشناسه باید اول اون درایو ایجاد کنم؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fimages_bahman%2F02452362974112323145.png)
سپاس

ازاین روش دیگه برین پس برنامه MiniTool Partition Wizard دانلود کنید از لینک پایین البته این ورژن بوت این برنامه رو گذاشتم بعدش روی سیدی رایتش کنید بصورتن بوت بالا بیاین طبق شکل 1 هارد خودتون که Unallocated شده رو انتخاب کنید تو صقحه ای که باز میشه next بزنید تو قسمت دوم اون درایو خودتون که Unallocated شده رو انتخاب کنید طبق شکل دوم بعدشم همینطوری تا آخر next بزنید بعدش صبر کنید تا آخر کارش انجام بده.

davod_danger666
04-04-2012, 04:57
ازاین روش دیگه برین پس برنامه MiniTool Partition Wizard دانلود کنید از لینک پایین البته این ورژن بوت این برنامه رو گذاشتم بعدش روی سیدی رایتش کنید بصورتن بوت بالا بیاین طبق شکل 1 هارد خودتون که Unallocated شده رو انتخاب کنید تو صقحه ای که باز میشه next بزنید تو قسمت دوم اون درایو خودتون که Unallocated شده رو انتخاب کنید طبق شکل دوم بعدشم همینطوری تا آخر next بزنید بعدش صبر کنید تا آخر کارش انجام بده.

این لینک دانلود برای من کار نمیکنه....میگه غیرمعتبره
با سپاس

jafarian
04-04-2012, 13:01
این یکی لینک پایین دانلود کنید بعدشم برنامه رو از داخل خود ویندوز اجرا کنید سیدی خام داخل درایو قرار بدین ازآخرم برنامه رو روی سیدی بصورت بوت دربیارین .

davod_danger666
05-04-2012, 04:43
این یکی لینک پایین دانلود کنید بعدشم برنامه رو از داخل خود ویندوز اجرا کنید سیدی خام داخل درایو قرار بدین ازآخرم برنامه رو روی سیدی بصورت بوت دربیارین .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] com%2Ffile%2FZ5Fxccf)

این لینکم که باز نمیکنه برام:41:

jafarian
05-04-2012, 13:03
این لینکم که باز نمیکنه برام:41:

شما لینک دانلود که گذاشتم میگین مورد داره اگر اونو میگین که وقتی وارد سایت شدین بایدروی گزینه slow download کلیک کنید تا دانلود شروع بشه اگر منظورتونم لین درون فایل txt که اون تو نوارآدرس وارد کنید اینتر کنید اتومات دانلود میشه بعدشم از اون پسوردی که قراردادم برای باز شدن فایل فشرده استفاده کنید.

davod_danger666
14-04-2012, 20:47
jafarian جان خیلی ممنون از راهنماییتون:11:

davod_danger666
20-04-2012, 19:59
شما لینک دانلود که گذاشتم میگین مورد داره اگر اونو میگین که وقتی وارد سایت شدین بایدروی گزینه slow download کلیک کنید تا دانلود شروع بشه اگر منظورتونم لین درون فایل txt که اون تو نوارآدرس وارد کنید اینتر کنید اتومات دانلود میشه بعدشم از اون پسوردی که قراردادم برای باز شدن فایل فشرده استفاده کنید.

jafarian جان خیلی ممنون از راهنماییتون:11:

حقیقتش اون کارو کردم اخرش نتونست برگردونه....منم روم نشد دوباره بگم نشد....البته چون تو حالت بوت بود نتونستم عکسی ازش بگیرم ببینین ایرادش چیه.
جفریان جان راه دیگه ای نیست؟

jafarian
20-04-2012, 21:56
یک روش همینه که گفتم یک روش دیگه به این صورته که به قسمت disk mangament ویندوز خودتون برین روی درایو خودتون که به اینصورا شده کلیک راست گزینه new simple volume رو انتخاب کنید بعدشم طبق پنجره wizard که باز میشه همینطوری next بزنید تا آخر پیش برین یک روش دیگه هم هست که به وسیله گزینه diskpart که از طریق بوت ویندوز باید انجام بدین یکم مشکله فعلا همون روش انجام بدین.

davod_danger666
21-04-2012, 05:45
یک روش همینه که گفتم یک روش دیگه به این صورته که به قسمت disk mangament ویندوز خودتون برین روی درایو خودتون که به اینصورا شده کلیک راست گزینه new simple volume رو انتخاب کنید بعدشم طبق پنجره wizard که باز میشه همینطوری next بزنید تا آخر پیش برین یک روش دیگه هم هست که به وسیله گزینه diskpart که از طریق بوت ویندوز باید انجام بدین یکم مشکله فعلا همون روش انجام بدین.

همین کارو انجام دادم درایو درست شد ولی اطلاعات و ویندوزم پرید رفت:31:
با نرم افزار ریکاوری برگردونمش یا ارزشی نداره؟
البته چیز خاصی نداشتم

davod_danger666
22-04-2012, 09:31
دوستان من ویندوز 7 دارم میخوام اکس پی هم نصب کنم 2 تا ویندوز رو داشته باشم.
ولی مشگل اینه که اگه ویندوز اکس پی رو نصب کنم ویندوز 7 پاک میشه....چون در حالت عادی اول باید اکس پی نصب شه بعد سون....
راهی داره بدون اینکه دوباره سون رو نصب کنم اکس پی رو الان نصب کنم دو تا ویندوز رو داشته باشم.؟؟؟

davod_danger666
27-04-2012, 09:44
نه موردی نداره ویندوز 32 بیتی نصب کردین اگر رم سیستم هم بوطور مثال 4 باشه گرافیک سیستم هم آنبرد نباشه قادربه نصب ویندوز 64 بینی هم هستین.

---------- Post added at 11:06 PM ---------- Previous post was at 11:01 PM ----------

برای درست کردن بوت اکس پی شما برنامه VisualBcd رو دانلود کنید بعدشم برای فیکس کردن بوت اکس پی باید طبق شکلهای پایین عمل کنید ازآخرم سیستم ریستارت کنید برای درایوهای خودتونم اگر بصورت hiden دراومده باید به قسمت disk mangament برین روی درایو خودتون کلیک راست گزینه change drive latter patch انتخاب کنید ازاونجا اسم درایو تغییر بدین بطور مثال d رو تبدیل کنید به z بعدم سیستم ریستارت کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] com%2Ffile%2FWa3xkxj)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F)

این روش اصلا جواب نمیده.
تا شماره 5 رفتم و اوکی کردم این برام اومد.

اینم از وضعیت هارد دیسکم

میخوام ویندوز اکس پی برگرده:41: