PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پارتیشن بندی+ویندوز اورجینال

jaho
14-03-2012, 00:02
سلام

روی لپتاپ من 7 اورجینال بود ولی دو وی دی جدا نداشت.
ازش بک آپ گرفتم که اگر لازم شد ازون استفاده کنم.
فقط مشکل اینجاس که ی درایو C دارم با ی D با ظرفیت کم که اسمش ریکاوریه
اگر بخام چند تا پارتیشن داشته باشم چکار کنم که مشکلی براش پیش نیاد..!؟

jafarian
14-03-2012, 00:28
ازطریق خود ویندوز بخواین پارتیشن بندی کنید روی my computer کلیک راست گزینه manage انتخاب کنید بعدشم تو صفحه باز شده گزینه disk mangament بعدم رو پارتیشنی که میخواین ازش برای ساخت درایو استفاده کنید کلیک راست طبق شکل اول گزینه مورد نظر انتخاب کنید طبق شکل دوم هم اونمقدار فضایی که میخواین برای ساخت پارتیشن ایجاد کنید داخل کادر وارد کنید روی دکمه create کلیک کنید:20:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jaho
17-03-2012, 20:55
بازم تشکر میکنم..

اگر بخام از backUp ای که گرفتم استفاده کنم..بعدن..
اونوقت این درایوایی که ساختمشون مشکلی براشون پیش نمیاد..!؟

jafarian
18-03-2012, 00:10
شما اگر تو ساختار درایو c تغییر ایجاد نکنید مشکلی به وجود نمیاد اما اگر ساختار درایو d رو بهم بزنید از بک آپ گرفته شده برای بازگردانی ویندوز نمیتونید استفاده کنید .

jaho
24-03-2012, 11:29
خب برای shrink کردن باید یکی از این دوتا درایو انتخاب کنم..
که خب d که حجم خاصی نداره.. c رو باید انتخاب کنم..که اینطور که شما گفتین اگه c رو تغییر بدم مشکل پیش میاد!
ینی اینطور که شما میگین نه c رو میتونم تغییر بدم نه d رو!

jafarian
24-03-2012, 23:00
خب برای shrink کردن باید یکی از این دوتا درایو انتخاب کنم..
که خب d که حجم خاصی نداره.. c رو باید انتخاب کنم..که اینطور که شما گفتین اگه c رو تغییر بدم مشکل پیش میاد!
ینی اینطور که شما میگین نه c رو میتونم تغییر بدم نه d رو!

درایو d رو اگر حجمش زیاد باشه بخواین تقسیمش کنید موردی نداره میتونید پارتیشن بندی کنید اما c رو چونکه ویندوز داخلش نصب شده شما بعد از حجمش کم کنید برای ریکاوری ویندوز به مورد میخورین قادر به استفاده از بک آپ گرفته شده نیستین.

jaho
26-03-2012, 12:51
درایو d رو اگر حجمش زیاد باشه بخواین تقسیمش کنید موردی نداره میتونید پارتیشن بندی کنید اما c رو چونکه ویندوز داخلش نصب شده شما بعد از حجمش کم کنید برای ریکاوری ویندوز به مورد میخورین قادر به استفاده از بک آپ گرفته شده نیستین.

آخه درایو d کلن 14gb بیشتر نیست..
پس راهی نداره که بشه این کارو کرد..
مرسی!
:(

jafarian
26-03-2012, 15:03
آخه درایو d کلن 14gb بیشتر نیست..
پس راهی نداره که بشه این کارو کرد..
مرسی!
:(

چون ویندوز شما داخل درایو c قرار داره ایمیجی که گرفته از پارتیشن c بصورت کلی گرفته شده شما اگر پارتیشن درایو c رو تغییر بدین ایمیجی که از c گرفته شده دیگه کارایی نداره درضمن ویندوز اورجینال با غیر اورجینال هیچ فرقی نداره کلا تو یک کرک که یکی اورجینال سریال داره اون یکی کرک جفتم راحت آپدیت میشن پیشنهاد من اینه که ویندوز روی لپ تاپ کلا پاک کنید از ویندوزهای داخل همین انجمن که هست دانلود کنید بعد از پارتیشن بندی نصب کنید ایمیج بگیرین همین کاری که خودم کردم.

jaho
25-04-2012, 00:56
ینی اول c رو فرمت کنم
بعد
پارتیشن ببندم( پیشنهاتون چ نرم افزاریه؟)
بعد
ویندوز نصب کنم؟
(و درایورایی که روی لپتاپ بودنو دانلود کنم؟)