PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با بعضی از فایلها در ویندوز 7

Ramin987
12-03-2012, 18:47
سلام خدمت دوستان و استادان!
دوستان عزیز من اخیرا 2 فیلم رو دان کردم که الان میرم از اون مسیرشون انتقال بدم به یه جای دیگه نمیشه!
یعنی میخوام از پوشه ای به پوشه ای دیگر منتقل بدم که اینکارو نمیکنه! (Cut & Paste )
و اینکه این فیلمهام حتی نمیتونم Rename شون کنم!
حتی Delete هم نمیشن از روی هاردم!
کسی میدونه باید چیکار کنم؟
با برنامه XYplorer هم امتحان کردم نشد! فقط هم با این 2 فایلم مشکل دارم!

یه سوال دیگه
اینکه چرا بعضی فایلهارو اکسپلورر ویندوز مشکل میدونه و نمیتونه بازش کنه؟
یعنی به محض اینکه وارد پوشه اون فایلهام میشه اکسپلورر ویندوز خودشو ریستارت میکنه! و اصلا نمیتونم وارد پوشه بشم! یعنی به محض ورودم به اون پوشه خاص اکسپلورر خودشو ریست میکنه! اما با برنامه XYplorer این مشکل رو ندارم!
میشه راهنمایی کنید؟

ronin_2607
12-03-2012, 20:50
دوست عزیز به احتمال زیاد به این دلیله که حالت thumb nail ویندوزت فعاله. بهترین راه اینه که نرم افزار Shark007 codec for windows 7 رو نصب کنی و فرمت فیلمتو پیدا کنی مثلا MKV یا AVi و حالت thumbnail رو غیر فعال کنی اینطوری دیگه میتونی بری تو پوشه و اکسپلورت ری استارت نمیشه. اما اینکه چرا نمیذاره اسمشو عوض کنی یا جاشو عوض کنی .

میتونی از نرم افزار Unlocker استفاده کنی . به احتمال زیاد یکی از پروسه های داخلی ویندوز فایلو یه جورایی قفل کردن. اول این برنامه را دانلود کن و نصب کن و بعدش رو فیلمها کلیک راست کن و گزینه Unlocker انتخاب کن. و تمام پروسه هایی که اونو لاک کردن از منوی کرکره ای سمت راست پایین صفحه غیر فعال کن. اینطوری فیلمهات آزاد میشن.

امیدوارم مشکلت برطرف شه چون مدتها مشکل خودم بود.

Ramin987
12-03-2012, 21:57
دوست عزیز به احتمال زیاد به این دلیله که حالت thumb nail ویندوزت فعاله. بهترین راه اینه که نرم افزار Shark007 codec for windows 7 رو نصب کنی و فرمت فیلمتو پیدا کنی مثلا MKV یا AVi و حالت thumbnail رو غیر فعال کنی اینطوری دیگه میتونی بری تو پوشه و اکسپلورت ری استارت نمیشه. اما اینکه چرا نمیذاره اسمشو عوض کنی یا جاشو عوض کنی .

میتونی از نرم افزار Unlocker استفاده کنی . به احتمال زیاد یکی از پروسه های داخلی ویندوز فایلو یه جورایی قفل کردن. اول این برنامه را دانلود کن و نصب کن و بعدش رو فیلمها کلیک راست کن و گزینه Unlocker انتخاب کن. و تمام پروسه هایی که اونو لاک کردن از منوی کرکره ای سمت راست پایین صفحه غیر فعال کن. اینطوری فیلمهات آزاد میشن.

امیدوارم مشکلت برطرف شه چون مدتها مشکل خودم بود.

دادا از راهنماییت ممنون فعلا این برنامه Unlocker رو دان و نصب کردم و با یکی دو تا ترفند مشکلمو حل کردم دستت درد نکنه
اما هنوز اونی که اکسپلورر رو ریست میکنه و مشکل اصلیم همونه رو امتحان نکردم بعدا جوابشو میگم...
ولی فعلا بابت معرفی این برنامه Unlocker سپاسگزارم ازت
میشه بپرسم کار اصلی این برنامه چیه؟
البته یه چیزی! اینکه این برنامه فقط مشکل Rename کردن فایلهامو رفع کرد! و همچنان قصه پاک نشدن این فایلهام پا برجاست و پاک نمیشه!

jafarian
12-03-2012, 22:49
برای مشکل اول خودتون از برنامه LockHunter یا DelinvFile هم میتونستین استفاده کنید برای مورد دوم هم طبق لینکهای 3 با 4 پیش برین:20:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ronin_2607
12-03-2012, 23:22
برنامه Unlocker یک برنامه کابردیه که خیلی جاها به درد میخوره. گاهی پیش میاد که ویندوز یا یکی دو تا از پروسه هاش یه فایل یا فولدر خاصو لاک میکنن. اگه دقت کرده باشی تو این جور شرایط مینویسه که این فولدر توسط یه برنامه دیگه در حال استفاده است و نمیشه اون پاک کرد یا جابجا کرد. در شرایط عادی فقط باید سیستمو ری استارت کنی تا بتونی اون فایلو تعییر بدی. تازه گاهی با ری استارت هم درست نمیشه. این برنامه اینجا به درد میخوره. برای پاک کردن هم گزینه Delete رو انتخاب کن . اینجوری برنامه پیعام میده The object deleted. و یه رفرش کنی میبینی که پاک شده. یه برنامه ساده و کاربردی مثل Win rar که اگه رو سیستم نصب شه بد نیست. مثلا اگه بخوای فلش یا هارد اکسترنالتو safe remove کنی گاهی میبینی که یه پیعام خطا میده که نمیشه !!! اینجا است که راحت با یکی دو تا کلیک دسترسی برنامه های پنهان ویندوزو از هارد یا فلش قطع میکنی و براحتی و با کمترین ریسک سوختن یا از دست رفتن داده هات میتونی فلش و هاردتو جدا کنی.

راستی فرمت فایلهای ویدویی ات چیه؟؟

Ramin987
13-03-2012, 09:20
برنامه Unlocker یک برنامه کابردیه که خیلی جاها به درد میخوره. گاهی پیش میاد که ویندوز یا یکی دو تا از پروسه هاش یه فایل یا فولدر خاصو لاک میکنن. اگه دقت کرده باشی تو این جور شرایط مینویسه که این فولدر توسط یه برنامه دیگه در حال استفاده است و نمیشه اون پاک کرد یا جابجا کرد. در شرایط عادی فقط باید سیستمو ری استارت کنی تا بتونی اون فایلو تعییر بدی. تازه گاهی با ری استارت هم درست نمیشه. این برنامه اینجا به درد میخوره. برای پاک کردن هم گزینه Delete رو انتخاب کن . اینجوری برنامه پیعام میده The object deleted. و یه رفرش کنی میبینی که پاک شده. یه برنامه ساده و کاربردی مثل Win rar که اگه رو سیستم نصب شه بد نیست. مثلا اگه بخوای فلش یا هارد اکسترنالتو safe remove کنی گاهی میبینی که یه پیعام خطا میده که نمیشه !!! اینجا است که راحت با یکی دو تا کلیک دسترسی برنامه های پنهان ویندوزو از هارد یا فلش قطع میکنی و براحتی و با کمترین ریسک سوختن یا از دست رفتن داده هات میتونی فلش و هاردتو جدا کنی.

راستی فرمت فایلهای ویدویی ات چیه؟؟

آره دادا راست میگی با همین برنامه یاد گرفتم فایلهامو پاک کنم ممنون ازت
فایلهام Mkv هستش

Ramin987
13-03-2012, 11:50
دوست عزیز با این جمله شما:
" مشکل شما با کدک فایلهای تصویری شما اول اگرکدکی روی سیستم دارین پاک کنید بعدشم کدک klite که لینکش پایین هست نصب کنید بعدشم توی سرچ منوی استارت دستور Codec Tweak Tool تایپ کنید و سپس در اون گزینه Thumbnail Settings برروی Select None بزارین سیستم ریستارت کنید به احتمال زیاد رفع مشکل بشه "

مشکل ریست شدن اکسپلورر ویندوزم حل شد و واقعا ازت سپاسگزارم
و کلا مشکلم هم حل شد از همه عزیزان و دوستان سپاسگزارم

mahdi666
13-03-2012, 16:45
منم به یک مشکل تو همین مایه ها برخوردم
یک فیلم mkv دانلود کردم که تو اسمش علامت غیر مجاز : وجود داره و فکر کنم به همین خاطره که نه پخش میشه نه اسمش عوض میشه
با unlocker و luckhunter هم امتحان کردم ولی تغییری حاصل نشد
من که قید فیلمو زدم ولی لامصب به هیچ عنوان پاک نمیشه
کسی نظری نداره چجوری حذفش کنم؟

jafarian
14-03-2012, 00:49
منم به یک مشکل تو همین مایه ها برخوردم
یک فیلم mkv دانلود کردم که تو اسمش علامت غیر مجاز : وجود داره و فکر کنم به همین خاطره که نه پخش میشه نه اسمش عوض میشه
با unlocker و luckhunter هم امتحان کردم ولی تغییری حاصل نشد
من که قید فیلمو زدم ولی لامصب به هیچ عنوان پاک نمیشه
کسی نظری نداره چجوری حذفش کنم؟

روش اول

برنامه DelinvFile از لینک اول دانلود کنید به وسیله این برنامه اقدام به پاک کردن فایل خودتون کنید ببینید پاک میشه

روش دوم

برنامه Meteorite از لینک دوم دانلود کنید بعدشم اجراش کنید فایل mkv خودتون با موس به داخل این برنامه دراگ کنید وقتی کارش تموم شد یعنی خطش کامل پرشد به مسیر فایل خودتون برین اقدام به پاک کردن فایل کنید ببینید دلیت میشه

روش سوم

برنامه WinOwnership از لینک سوم دانلود کنید بعدشم اجراش کنید تو محیط برنامه دبل کلیک کنید تو پنجره ای که باز میشه مسیر فایل mkv خودتون بدین بعدشم طبق شکل پایین روی گزینه apply کلیک کنید بعدم چک کنید ببنید فایل مورد نظر پاک میشه

روش چهارم

به اینصورته که مسیر کامل فایل mkv خودتون برای من اینجا بزارین بطور مثال C:\Users\hello\Downloads\movie.mkv تابگم بعدش چکار کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mahdi666
14-03-2012, 13:11
روش اول

برنامه DelinvFile از لینک اول دانلود کنید به وسیله این برنامه اقدام به پاک کردن فایل خودتون کنید ببینید پاک میشه

روش دوم

برنامه Meteorite از لینک دوم دانلود کنید بعدشم اجراش کنید فایل mkv خودتون با موس به داخل این برنامه دراگ کنید وقتی کارش تموم شد یعنی خطش کامل پرشد به مسیر فایل خودتون برین اقدام به پاک کردن فایل کنید ببینید دلیت میشه

روش سوم

برنامه WinOwnership از لینک سوم دانلود کنید بعدشم اجراش کنید تو محیط برنامه دبل کلیک کنید تو پنجره ای که باز میشه مسیر فایل mkv خودتون بدین بعدشم طبق شکل پایین روی گزینه apply کلیک کنید بعدم چک کنید ببنید فایل مورد نظر پاک میشه

روش چهارم

به اینصورته که مسیر کامل فایل mkv خودتون برای من اینجا بزارین بطور مثال C:\Users\hello\Downloads\movie.mkv تابگم بعدش چکار کنید.

روش اول فایل رو پیدا نکرد !
روش دوم بعد از درگ کردن هیچ کاری نمیکنه
لینک سوم ویروسی بود

J:\New 3\The Twilight Saga: Breaking Dawn Part 1_2011-720p.MKV

اینم آدرسش ، فولدر رینیم میشه ولی پاک نمیشه .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
فایل هست
ولی نیست !!!

jafarian
14-03-2012, 14:32
اگر که لینک درست دقیق گذاشتین این فایل bat پایین دانلود کنید روی دسکتاپ سیو کنید بعدشم روش کلیک راست گزینه run as administrator انتخاب کنید بعدم فایل mkv شما پاک میشه روی سیستم دیگه هم چک کردم.

mahdi666
14-03-2012, 18:05
نشد
برنامه اجرا میشه یه صفحه سیاه باز میشه زود بسته میشه
بلافاصله بعدش Libraries باز میشه دیگه هیچ اتفاقی نمیوفته
فایله هم سر جاشه

jafarian
14-03-2012, 22:53
نشد
برنامه اجرا میشه یه صفحه سیاه باز میشه زود بسته میشه
بلافاصله بعدش Libraries باز میشه دیگه هیچ اتفاقی نمیوفته
فایله هم سر جاشه

تنها راه پاک کردنش همون روشی که گفتم فایل پایین که گذاشتم خودتون ببنید متوجه میشین همین مسیر فایل شما رو edit کردم یکی خودم وارد کردم بعدش که میبینید پاک شده در صورتی پاک نمیشه فقط که مسیر اشتباه وارد کرده باشین یک راه دیگه هم هست که فرمت درایو .

mahdi666
16-03-2012, 01:13
مرسی که وقت گذاشتی ولی نشد که نشد
یک : (colon) تو اسم فایل هست که ویندوز هیچوقت اجازه نمیده جزو اسم باشه
حالا که شده دیگه چت میزنه میگه این از کجا اومده ؟!!
فکر کنم کارمندهای مایکروسافت هم ندونن چجوری پاک میشه :)
به هر حال ممنون

Ramin987
19-03-2012, 17:14
دوست عزیز با این جمله شما:
" مشکل شما با کدک فایلهای تصویری شما اول اگرکدکی روی سیستم دارین پاک کنید بعدشم کدک klite که لینکش پایین هست نصب کنید بعدشم توی سرچ منوی استارت دستور Codec Tweak Tool تایپ کنید و سپس در اون گزینه Thumbnail Settings برروی Select None بزارین سیستم ریستارت کنید به احتمال زیاد رفع مشکل بشه "

مشکل ریست شدن اکسپلورر ویندوزم حل شد و واقعا ازت سپاسگزارم
و کلا مشکلم هم حل شد از همه عزیزان و دوستان سپاسگزارم

دوستان شرمنده باز من به این مشکل برخوردم! Exploreram ریست میکنه! جدیدا یه فیلمی دان کردم که به محض اینکه وارد پوشه اش میشم Explorer ریست میشه! با اینکه تمام اون مراحل قبلی رو رفته بودم و مشکلم حل شده بود! اما ظاهرا این یه دونه مشکل اساسی داره! نظرتون چیه؟

Ramin987
19-03-2012, 20:09
خدمت دوستانی که این مشکل رو دارن باید عرض کنم تمام راههای موجود رو برن!
بعد دیدن فقط با یکی دو تا از فایلها این مشکل رو دارن مثل خود من! با همون برنامه Unlocker فایل مورد نظر Rename کنن مطمئنا مشکلشون حل میشه

و مشکل من باز با همین راه حل شد!

hexman
20-03-2012, 00:59
سلام دوستان من یه مشکلی دارم..ببینید توی این عکس کنار سه تا از فولدرم علامت قفل اومده..برای جیه اینا؟چطوری برشون دارم؟

jafarian
20-03-2012, 13:14
سلام دوستان من یه مشکلی دارم..ببینید توی این عکس کنار سه تا از فولدرم علامت قفل اومده..برای جیه اینا؟چطوری برشون دارم؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] viewer.php%3Ffile%3D3de8yav55e1por97z1wg.jpg)

روي فولدري که عکس قفل داره کليک راست کنيد و Properties را انتخاب کنيد.
از آنجا به تب Security رفته و سپس دکمه Edit را کليک کنيد مي بينيد که فهرستي از کاربران و گروه‌ها به آن فولدر دسترسي دارند، اما کسي که دسترسي ندارد، گروه Users است. روي دکمه Add بزنيد و عبارت Users را در کادر پاييني وارد کنيد و روي دکمه CheckNames بزنيددر اين حالت نام کامپيوتر شما به ابتداي آن اضافه‌ مي‌شود. حالا پنجره را OK کنيددر پنجره قبلي، آيتم Users اضافه شده است. روي آن کليک کنيد و گزينه‌هاي Read & Execute و List folder contents را انتخاب کنيد. بعد از تاييدباید علامت قفل از بین بره تو سایت پایینم بصورت شکل توضیح داده :20:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fhowto%2F17117%2Fremove-the-lock-icon-from-a-folder-in-windows-7%2F)