PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قرص سیتالوپرام و عوارضش!!

hamid_diablo
11-03-2012, 20:40
سلام دوستان

من چند وقت پیش به پیشنهاد یکی از دوستان قرصی به نام سیتالوپرام مصرف کردم که بعد از 1 هفته سردردهای شدیدی گرفتم و خوابم به هم ریخت و کمی هم سرد شدم

میخواستم بدونم اینها از عوارض این داره هست؟

برای جایگزینش قرصی معرفی میکنید.تو همون 1 هفته که قرص سیتالوپرام رو مصرف کردم حس خوبی بهم دست داده بود و بی خیال همه چیز بودم و کلی هم درس میخوندم!!

Saeed System
11-03-2012, 22:46
سلام حمید جان..فکر کنم خودم بودم بهت پیشنهاد دادم...اون بهم ریختن نظم خواب و سرد مزاجی جنسی از عوارض

دارو که تو 2 هفته اول رفع میشه....من خودم 4 ماه م یخوردم سیتالوپرام...

جایگزین سیتالوپرام رو باید بری روانپزشک تا بهت معرفی کنه...ولی میتونه سرترالین باشه ...

ولی حمید جان من یه نصحیت برادرانه به عنوان برادر کوچکت بهت بکنم..این قرصها روی مغز و در نهاین رو رفتار و اخلاق ما تاثیر میزارن....امکان داره حمیدی که امروز عاشق کایرانایتلیه..با خوردن سرترالین بعد از 2 ماه دیدگاهش عوض بشه...

من برای همین خیلی از این تاپیکی که زدی میترسم...خواهش میکنم هیچ اکشنی از خودت نشون نده...فقط و فقط روانپزشک

سر خود نری دوباره سیتالوپرام بخری یا سرترالین...:10::11:

از اون روزی که یادمه 2 ماه سیتالوپرام خوردی و گفتی دیگه تموم شد نیم خورم..همیشه با خودم میگفتم این حمید یه روزی

بر می گرده...چون مغزت یاد اون موقع افتاده و سرتونینی که زیاد شده بوده و حالت سرخوشی ..

morsadr
12-03-2012, 17:56
سلام دوستان

من چند وقت پیش به پیشنهاد یکی از دوستان قرصی به نام سیتالوپرام مصرف کردم که بعد از 1 هفته سردردهای شدیدی گرفتم و خوابم به هم ریخت و کمی هم سرد شدم

میخواستم بدونم اینها از عوارض این داره هست؟

برای جایگزینش قرصی معرفی میکنید.تو همون 1 هفته که قرص سیتالوپرام رو مصرف کردم حس خوبی بهم دست داده بود و بی خیال همه چیز بودم و کلی هم درس میخوندم!!

تجویز دارو و شناسایی عوارض و همچنین تعویض دارو فقط به عهده پزشک می باشد

hamid_diablo
14-03-2012, 13:58
جایگزین سیتالوپرام رو باید بری روانپزشک تا بهت معرفی کنه...ولی میتونه سرترالین باشه ...

سرتالین رو یکی از آشناهامون مصرف کرده.میگه عوارض خواصی نداره و در ضمن تاثیر خاصی هم نداره!!!

F l o w e r
14-03-2012, 18:20
سرتالین رو یکی از آشناهامون مصرف کرده.میگه عوارض خواصی نداره و در ضمن تاثیر خاصی هم نداره!!! سلام

اگه تاثیری نداشت اسمش دارو نبود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ممکنه 4 هفته طول بکشه تا تاثیرش رو روی بدن نشون بده

سردرد / مشكل در خواب رفتن / افکار خودکشی / تغییرات بینایی / حرارت / تشویش / خواب آلودگی و حتی کاهش سطح هوشیاری و ... از عوارضش هستن

morsadr عزیز هم به عنوان یه پزشک توصیه کردن استفاده از اون حتما باید تحت نظر پزشک باشه
اینقدری مهم هست که هیچ پزشکی این جور داروهارو تجویز نمیکنه و بگه برو به سلامت خوب میشی باید حتما زیر نظر پزشک مصرف و کنترل بشه :46:

استاکس نت
17-03-2012, 23:49
امکان داره حمیدی که امروز عاشق کایرانایتلیه با خوردن سرترالین بعد از 2 ماه دیدگاهش عوض بشه...

این حرف کاملا درسته و من کاملا قبولش دارم

mashiat
24-04-2012, 03:51
این دارو در مواردی برای رفع مشکل زود انزالی در مردان تجویز میشود
داروی جایگزین آن برای درمان زود انزالی قرص پاراكستين میباشد

این قرص ها اگر چه در درمان افسردگی به کار میروند اما از انزال زودرس جلوگیری میکنند

از مصرف این دارو ها بدون تجویز پزشک خودداری کنید

honesty
24-08-2012, 17:32
من هفته اول نصف قرص 20 شبها مصرف کردم .اولین شب مصرف کامل قرص صبحش که از خواب بلند شدم دیدم چشمم در قسمت سفیدی ان در یک نقطه خونریزی کرده .آیا این هم میتونه از عوارض سیتالوپرام باشه؟

MATRIX reloaded
01-11-2012, 00:15
من این دارو رو بیش از 2 ساله که مصرف می کنم. از عوارض بلند مدتش نه من و نه هیچ متخصصی چیزی نمی دونه ولی در موردش می تونم یه چیزایی بگم:
- من با تجویز روانپزشک مصرف می کردم و اولا فکر می کردم که بیماری افسردگیم با درمان حداکثر 1 ساله کلا رفع می شه در حالی که اینطور نشد و من مجبورم برای جلوگیری از برگشت افسردگی روزی 1 عدد قرص 20 مصرف کنم
- نمونه آلمانی این دارو عالیه ولی خیلی کمیاب و گران
- بعضی وقتا که یادم میره دارو رو مصرف کنم ، میزان سروتونین مغزم بهم می خوره و حالت افسردگی بشدت برمیگرده که بعد از مصرف برمی گردم به حالت قبلی
- بسیاری از رفتارهای احساسی رو از بین میبره ، یعنی بیشتر منطقی هستی تا احساسی
- عشق و دلباختگی تبدیل به واژگان بی مفهوم میشن
- مغز از دام احساسات آزاد می شه و گستره کنترلش رو بیشتر می کنه.
- علایق بخصوصی در ذهنت بوجود میان که قبلا نبودن

شاید مغز بهتر و بهینه تر کار می کنه

این ها تجربه ی من از این دارو بود.

honesty
01-11-2012, 19:33
من هم از هفته ای یک چهارم شروع کردم ولی اولین شبی که یک عدد 20 میلی خوردم صبح که از خواب بلند شدم دیدم چشمم خونریزی کرده.

brad pitt
29-11-2012, 22:41
سلام

مصرف روزانه یک عدد این قرص 20 میلی چه عوارضی داره ؟

dont9
01-07-2013, 10:22
من خوردم، هیچ عوارضی نداشت

شاهزاده خانوم
21-07-2013, 20:51
ببخشید شما چه مدت مصرف کردید ؟ و برای رفع اضطراب و بی قراری خوبه ؟
کلا پزشک برای رفع اضطراب و اروم شدن ذهن و تپش قلب چه داروهایی تجویز میکنه ؟

SABAB88
05-09-2013, 15:29
من این دارو رو بیش از 2 ساله که مصرف می کنم. از عوارض بلند مدتش نه من و نه هیچ متخصصی چیزی نمی دونه ولی در موردش می تونم یه چیزایی بگم:
- من با تجویز روانپزشک مصرف می کردم و اولا فکر می کردم که بیماری افسردگیم با درمان حداکثر 1 ساله کلا رفع می شه در حالی که اینطور نشد و من مجبورم برای جلوگیری از برگشت افسردگی روزی 1 عدد قرص 20 مصرف کنم
- نمونه آلمانی این دارو عالیه ولی خیلی کمیاب و گران
- بعضی وقتا که یادم میره دارو رو مصرف کنم ، میزان سروتونین مغزم بهم می خوره و حالت افسردگی بشدت برمیگرده که بعد از مصرف برمی گردم به حالت قبلی
- بسیاری از رفتارهای احساسی رو از بین میبره ، یعنی بیشتر منطقی هستی تا احساسی
- عشق و دلباختگی تبدیل به واژگان بی مفهوم میشن
- مغز از دام احساسات آزاد می شه و گستره کنترلش رو بیشتر می کنه.
- علایق بخصوصی در ذهنت بوجود میان که قبلا نبودن

شاید مغز بهتر و بهینه تر کار می کنه

این ها تجربه ی من از این دارو بود.

درود بر شما
دستت درد نکنه که تجربه هاتو به بکس گفتی:n16:

تو این انجمن هم هر چش بگی هس:n07:

brad pitt
06-09-2013, 09:49
من هم از هفته ای یک چهارم شروع کردم ولی اولین شبی که یک عدد 20 میلی خوردم صبح که از خواب بلند شدم دیدم چشمم خونریزی کرده.

چشمتون خونریزی کرد ؟
یعنی ازش خون میومد یا سرخ شده بود ؟

Drug Man
06-09-2013, 10:21
دوستان نوع ایرانی دارو ورقی چند هست؟

brad pitt
06-09-2013, 10:25
دوستان نوع ایرانی دارو ورقی چند هست؟

30 تایی ش 5200 . اگر خواستید من دارم براتون بفرستم
چون 2 بسته خریدم 1 کیش و دادم به شخصی یکیش هم هست هنوز پلمپ

نسیم.مجد
13-09-2013, 10:09
ببخشید داروهای avig شامل چیا میشن؟

hesam_a_r
14-09-2013, 01:17
این داروها سرکوبگر سیستم ایمنی بدن در مواقع پیوند اعضا هستش چون بدن جسم بیگانه رو قبول نمیکنه مثل داروهای ام اس recijen-cinovex-copax که در ام اس این داروها ضعیف تر و از طریق مهار متابولیسم سیستم مونو امینی گلو بول سفید باعث سرکوب سیستم ایمنی میشه ولی گروه اول حتما فرد زیر چادر benet باید باشه

G.O.Batistuta
14-09-2013, 05:14
ببخشید داروهای avig شامل چیا میشن؟

داروی IVIG (ایمونوگلوبین وریدی) از با ارزش ترین داروهاست که از خون ادم ها تهیه میشه و حاوی بیش از 95 درصد IgG خالصه

نسیم.مجد
14-09-2013, 13:00
داروی IVIG (ایمونوگلوبین وریدی) از با ارزش ترین داروهاست که از خون ادم ها تهیه میشه و حاوی بیش از 95 درصد IgG خالصه

تاثیرش بیشتر روی چی هست یکم واضح ترین توضیح بدین

G.O.Batistuta
15-09-2013, 03:53
تاثیرش بیشتر روی چی هست یکم واضح ترین توضیح بدین

وقتی باکتری، قارچ و یا انگل وارد بدن می شود، سلول های ایمنی برای مبارزه با آن ها موادی به نام پادتن یا ایمونوگلوبولین ترشح می کنند. در واقع پادتن مسئول کشتن میکروب ها در خون است.گاهی اوقات سلول های ایمنی بدن به جای کشتن میکروب به قسمت های مختلف در خود بدن حمله می کنند و باعث اختلالات و بیماری هایی در بدن می شوند که بیماری های خود ایمنی نام دارد. حال اگر سیستم ایمنی بدن به دلیل وسعت عفونت ویا ضعف قادر به مبارزه موثر با عوامل بیماری زای خودایمنی ویا عفونت نباشد داروهای آنتی بیوتیک و کورتون تجویز خواهد شد. در برخی از این قبیل بیماری ها استفاده از داروهای متداول کافی نبوده و نیاز به داروی قویتر با اثر متفاوت تری خواهد بود.IVIG (ایمونوگلوبولینی که داخل رگ تزریق می شود) داروی موثر در این زمینه است. این دارو که از اختلاط پادتن های خون 2000 نفر تولید شده است باعث افزایش چشمگیر قدرت ایمنی بدن و افزایش سطح پادتن ها تا 5 برابر در مقابله با بیماری می شود. معمولا اثرات دارو به صورت بهبود علائم یا توقف آسیب به بدن 24-48 ساعت پس از تزریق ظاهر می شود. پیش بینی پاسخ هر فرد متفاوت و گاهی پاسخ زودرس و گاهی دیررس خواهد بود. ماندگاری اثر دارو در بدن ممکن است 18 تا 33 روز طول بکشد ولی شدت اثر آن با گذشت زمان کاهش خواهد یافت.

نسیم.مجد
15-09-2013, 13:43
وقتی باکتری، قارچ و یا انگل وارد بدن می شود، سلول های ایمنی برای مبارزه با آن ها موادی به نام پادتن یا ایمونوگلوبولین ترشح می کنند. در واقع پادتن مسئول کشتن میکروب ها در خون است.گاهی اوقات سلول های ایمنی بدن به جای کشتن میکروب به قسمت های مختلف در خود بدن حمله می کنند و باعث اختلالات و بیماری هایی در بدن می شوند که بیماری های خود ایمنی نام دارد. حال اگر سیستم ایمنی بدن به دلیل وسعت عفونت ویا ضعف قادر به مبارزه موثر با عوامل بیماری زای خودایمنی ویا عفونت نباشد داروهای آنتی بیوتیک و کورتون تجویز خواهد شد. در برخی از این قبیل بیماری ها استفاده از داروهای متداول کافی نبوده و نیاز به داروی قویتر با اثر متفاوت تری خواهد بود.IVIG (ایمونوگلوبولینی که داخل رگ تزریق می شود) داروی موثر در این زمینه است. این دارو که از اختلاط پادتن های خون 2000 نفر تولید شده است باعث افزایش چشمگیر قدرت ایمنی بدن و افزایش سطح پادتن ها تا 5 برابر در مقابله با بیماری می شود. معمولا اثرات دارو به صورت بهبود علائم یا توقف آسیب به بدن 24-48 ساعت پس از تزریق ظاهر می شود. پیش بینی پاسخ هر فرد متفاوت و گاهی پاسخ زودرس و گاهی دیررس خواهد بود. ماندگاری اثر دارو در بدن ممکن است 18 تا 33 روز طول بکشد ولی شدت اثر آن با گذشت زمان کاهش خواهد یافت.

اسم چندتا داروی معروف این خانواده رو که تو ایران مصرف میشن نام میبرین

G.O.Batistuta
16-09-2013, 04:00
اسم چندتا داروی معروف این خانواده رو که تو ایران مصرف میشن نام میبرین

گاماگارد-اکتاگام و ...