PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ارتقا سيستم -- راهنمايي

habib hgh
09-03-2012, 15:08
من مي خوام سيستم خود را ارتقا دهم و مشخصات سيستم من به صورت زير است :

Main Board : Asrock PCI Express 775-Dual VSTA

CPU : Intel Pentium 4

HDD : 500 Samsung SATA -- Laptop هارد از نوع لپتاپي هستش

RAM : 1024 MB رم هم 2 تا 512 مگابايت كينگ استون هستش

DVD-ROM : IDE

BIOS : American Megatrends

Power : Viera

من مي خوام سيستم را طوري تغيير دهم كه ويندوز 7 را كامل پشتيباني كرده ( با سرعت بالا ) و حدودا 20 تومان براش هزينه كنم.

البته اين رو هم بگم كه 4 اسلات رم داره كه دوتاش الان داره استفاده مي شه ( دوتا اسلات زرد رنگ و دوتا بنفش

رنگ ) و اگر رم ارتقايي كه مي ذارم ماركش با رم هاي فعلي سيستم يك نباشه مشكل ساز نميشه براي

سيستم ؟

بايد دقيقا چه قطعاتي را ارتقا دهم ؟ آيا ارتقا دادن رم به 3 گيگ كافيه و آيا ارتقا دادن رم پردازنده و پاور را دچار

مشكل نمي كند ؟ مثلا پاور كم بياره ؟

saeed_136915
09-03-2012, 16:48
سلام عزیز اولا که اینجا جای سوالتون نیست و باید توی انجمن مشاوره برای خرید مطرح میکردین. ثانیا تو این اوضاع گرونی قطعات کامپیوتر با 20 تومن تقریبا هیچ کاری نمیتونین بکنین. رم 1 گیگ DDR2 الان فکر کنم بالای 30 تومن باشه.

habib hgh
10-03-2012, 11:34
با سپاس از شما -- ولی من دنبال یک رم خاص نیستم - اصلا برام فرقی نمیکنه DDR2 باشه و یا DDR3 فقط میخام سیستم جون بگیره

---------- Post added at 11:34 AM ---------- Previous post was at 11:34 AM ----------

فقط میخام با رم های قبلی ام بسازه و بهش اضافه بشه ( رم های قبلی : 2 تا کینگ استون 512 )

saeed_136915
10-03-2012, 12:35
با سپاس از شما -- ولی من دنبال یک رم خاص نیستم - اصلا برام فرقی نمیکنه DDR2 باشه و یا DDR3 فقط میخام سیستم جون بگیره

---------- Post added at 11:34 AM ---------- Previous post was at 11:34 AM ----------

فقط میخام با رم های قبلی ام بسازه و بهش اضافه بشه ( رم های قبلی : 2 تا کینگ استون 512 )

خوب شما باید ببینین سیتمتون چه نوع رمی رو ساپرت میکنه از اون نوع بگیرین. نمیشه که مادربردتون DDR2 ساپرت کنه بعد شما DDR3 روش بندازین. شما اول ببینین رمهاتون چه نوعی هستن .چون مادربردتون 775 هست پس به احتمال زیاد باید DDR2 باشه .شما با برنامه CPU-z توی تب Memory نگاه کنین ببینین چه نوعی هستن. :11: