PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تیک داشتن تصویر بازی با وجود سیستم بالا

pouyasony
09-03-2012, 11:42
سلام دوستان من چندوقتیه این مشکل واسم پیش اومده با وجود اینکه سیستمم بالاست ولی تو بازیها بعضی وقتا تصویرتیک داره مخصوصا تو pes12 من یکی از دوستام با گرافیک 512 این بازیو با بهترین حالت بازی میکنه ولی من مشکل تیک دارم توروخدا کمکم کنید بدجور رو اعصاب سیستمم تقریبا تازه خریدم
گرافیک:asus gtx 550ti direct cu 1gb ddr5
cpu:corei3 2100
پاور:green 530A-EU
رم:4گیگ
مادربرد:asus p8h61
مطمئنم از سیستم نیست .اخرین اپدیت گرافیکم نصب کردم.من حتی رزولیشنو تنظیمات بازیم میارم پایین باز درست نمیشه اگه لطف کنید کمکم کنید ممنون میشم

EXTREME
09-03-2012, 13:13
این مشکل یا از بازی است باید با بازی های دیگه هم چک کنید اگه با بازیهای دیگه هم مشکل داشتین مشکل سخت افزای است یا بالابودن دمای قطعات - یا پاور یا هارد
این مشکل ازخرابی ویندوز و ویروس هم میتونه باشه

pouyasony
09-03-2012, 13:43
این مشکل یا از بازی است باید با بازی های دیگه هم چک کنید اگه با بازیهای دیگه هم مشکل داشتین مشکل سخت افزای است یا بالابودن دمای قطعات - یا پاور یا هارد
این مشکل ازخرابی ویندوز و ویروس هم میتونه باشه
نمیشه دماشو اورد پایین ؟مثلا تو pes12 کل زمان بازی تیک نداره مثلا تا دقیقه 30 خوبه بعد 2دقیقه تیک دار میشه باز درست میشه یکی 2بار تو زمان بازی این اتفاق میوفته ولی مثلا تو بتلفیلد 3 این مشکلو ندارم تو حالت ultra بدون تیک و لگ بازی میکنم در ضمن ویندوزمم دیروز عوض کردم سون 64 بیتی نصب کردم

MAGIDIYUM
09-03-2012, 15:06
کلا بازیه pes به ویروس حساسه و با دمای بالای پردازنده مشکل داره و با کوچیک ترین مشکلات لگ میده.....
شما یکی ویروس و یکی هم دمای پردازندرو چک کنید....

pouyasony
09-03-2012, 16:22
کلا بازیه pes به ویروس حساسه و با دمای بالای پردازنده مشکل داره و با کوچیک ترین مشکلات لگ میده.....
شما یکی ویروس و یکی هم دمای پردازندرو چک کنید....
نه اخه بعضی بازیای دیگه هم اونجوریه من قبلا بازیه l.a noire رو بدون تیک بازی میکردم ولی الان بعضی وقتا تیک داره.چطور باید دماشو چک کنم؟در ضمن من موقع نصب ویندوز همه درایوارو فرمت نکردم فقط درایو ویندوزو(c) فرمت کردم میگم شاید اگه کل درایوارو فرمت کتم درست شه.من این مشکلو قبلا نداشتم

docomid
09-03-2012, 18:19
شما اول ترجیحا باید از وجود ویروس مطمئن شید یعد از ویروس بازهم احتمال وجود مشکل نرم افزاری بسیار بالاتره تا مسائل دیگه

pouyasony
09-03-2012, 19:22
شما اول ترجیحا باید از وجود ویروس مطمئن شید یعد از ویروس بازهم احتمال وجود مشکل نرم افزاری بسیار بالاتره تا مسائل دیگه
نه با انتی ویروس avast ویروس کشی کردم ویروسی پیدا نکرد.راستی از قسمت بایوس دمای cpu رو نگاه کردم 39 درجه سانتی گراد بود.به خدا گیج شدم موندم مشکلش از چیه:41:

majid322
09-03-2012, 19:35
منم دقیقا همین مشکل رو دارم توی همه ی بازی ها هم هست...
دمای کارت گرافیک حین بازی 70 به بالاست..ممکنه به خاطر این باشه؟

اگه از دماشه به نظرتون چیکار کنم فنش به خوبی کار میکنه و چک کردم راه حل چیه؟
در حالت عادی هم دماش 61 درجست..
کارت گرافیکم 5770 xfx هست ..
به نظرتون مشکل سخت افزایه بفرستم گارانتی؟

راستی ببخشید تو تاپیک شما نظر دادم گفتم اینجوری بهتر میشه مشکل رو حل کرد..

pouyasony
09-03-2012, 19:37

سلام دوست عزیز چطوری میشه فهمید حین اجرای بازی دما چنده؟

majid322
09-03-2012, 19:40
معمولا بعد اینکه از بازی خارج میشم دمای کارت گرافیک رو نگاه میکنم حین بازی هم تقریبا همونه البته یه مقداری بیشتره...
البته نرم افزاره مربوطش هم هست که من الان درست اسمش یادم نیست تو بخش نرم افزار درخواست بدید براتون میزارن..

pouyasony
09-03-2012, 19:42
معمولا بعد اینکه از بازی خارج میشم دمای کارت گرافیک رو نگاه میکنم حین بازی هم تقریبا همونه البته یه مقداری بیشتره...
البته نرم افزاره مربوطش هم هست که من الان درست اسمش یادم نیست تو بخش نرم افزار درخواست بدید براتون میزارن..
شما از چه طریقی دمای گرافیکو نگا میکنید؟بدون نصب نرم افزار نمیشه؟

MAGIDIYUM
09-03-2012, 20:13
شما از چه طریقی دمای گرافیکو نگا میکنید؟بدون نصب نرم افزار نمیشه؟

برای چک کردن دمای پردازنده .گرافیک و هارد دیسک میتونید از نرم افزار HWMonitor Pro 1.11 استفاده کنید...

آنتی ویروس AVAST هم آنتی ویروس زیاد جالبی نیست....شما حدالامکان با NOD 32 آپدیت یک اسکن انجام بدید و بهتر از اون یک دیسک نجات از AVIRA یا KASPER SKY Hاست که میتونید دانلود کنید....داخل سی دی بریزید و به صورت بوت سیستم رو اسکن کنید چون بعضی ویروس ها هستند که داخل ویندوز ممکنه شناسایی نشن و در بوت کاملا بی دفاع میشن و هیچ ویروسی نمیتونه مقاومت کنه....خفن ترین ویروس های دنیا هم اینطوری میشه پاک کرد:31:

دمای پردازندتون هم خوبه...:46:

MAGIDIYUM
09-03-2012, 20:20

توصیه هایی که به دوستومون کردم به شما هم پیشنهاد میکنم انجام بدید ضمن اینکه دمای گرافیکتون هم طبیعی نیست...من خودم 5770 داشتم...در حالت IDLE یا همون بیکاری 45 بود و در حالت فول لود هم از 71 بیشتر نمیشد....شاید کیستون تهویه ی مناسبی نداره و هوای خنک به گرافیک نمیرسه...:20:
سعی کنید از آخرین ورژن درایور کاتالیست هم استفاده کنید...

دمای پردازندتون هم چک کنید...

اگر تمام راه ها رو امتحان کردید برای اطمینان یه گارانتی هم ببرید شاید GPUش دچار مشکل شده باشه...

pouyasony
09-03-2012, 20:40
من الان با این برنامه که معرفی کردین دمای گرافیکو نگاه کردم که 33 درجه سانتی گراد بود.خوبه؟

MAGIDIYUM
09-03-2012, 21:00
من الان با این برنامه که معرفی کردین دمای گرافیکو نگاه کردم که 33 درجه سانتی گراد بود.خوبه؟
دمای گرافیکتون مناسبه:46:

pouyasony
09-03-2012, 22:58
من اون دیسک نجات اویرارو دانلود کردم ریختم تو سی دی ولی کار باهاشو بلد نیستم وقتی بوت میشه 3تا گزینه داره هرکدومشو میزنم بعد طی شدن یه مراحلی ارور میده

MAGIDIYUM
10-03-2012, 13:10
دوست عزیز وقتی بوت شد...سه تا گزینه داده و اول هر گزینه 1.2.3 نوشته...در پایینه اون قسمتیه برای دستور نوشتن....شما یه دونه 1 بزن و بعد اینتر کن....نقطه چین ها که تمام شد یه تایمی طول میکشه تا آنتی ویروس بیاد بالا...فول اسکنش رو بزن و در آخر هم وقتی تمام شد پیغام سیو اسکن میده سیو کن و بعد ریست...
نکته:اگه تو هاردت ایمیج داری باید بگم اسکن هر ایمیج سی دی یا دی وی دی خیلی طول میکشه...
اگه سرعت اینترنتت خوبه بعد از این یه دونه دیسک نجات کسپر 2012 هم بگیر و باز اسکن کن...ضرر نداره و برای محکم کاریه....در کل اگه العان هم به کارت نیاد یه روزی به دردت میخوره...:20:در ضمن اگه ویروس داخل ویندوزت پیدا کنه اونو پاک میکنه و ممکنه ویندوزت بپره پس اگه داخل مای داکیومنتت چیزی داری حتما یه بک آپ ازش بگیر:46:

VAHID
10-03-2012, 13:56
سلام دوستان من چندوقتیه این مشکل واسم پیش اومده با وجود اینکه سیستمم بالاست ولی تو بازیها بعضی وقتا تصویرتیک داره مخصوصا تو pes12 من یکی از دوستام با گرافیک 512 این بازیو با بهترین حالت بازی میکنه ولی من مشکل تیک دارم توروخدا کمکم کنید بدجور رو اعصاب سیستمم تقریبا تازه خریدم
گرافیک:asus gtx 550ti direct cu 1gb ddr5
cpu:corei3 2100
پاور:green 530A-EU
رم:4گیگ
مادربرد:asus p8h61
مطمئنم از سیستم نیست .اخرین اپدیت گرافیکم نصب کردم.من حتی رزولیشنو تنظیمات بازیم میارم پایین باز درست نمیشه اگه لطف کنید کمکم کنید ممنون میشم

ببین دوست عزیز نمیدونم شاید مشکل شما هم مثل من باشه .....

از من بعضی مواقع تو بازی ها تیک داره و تا اونجایی میدونم از ورژن درایو گرافیک هست

مثلا من خودم ورژن 258.96 داشتم تو همه ی بازیها خوب بود(مثل pes,nfs,crysis,cod.....) مثلا تو
بازی کوچکی مثل Angry Birds تیک داشت بعد از مدتی ورژن 285.62 نصب کردم (همینجوری اپدیت هاشون میاد)
تو همه ی بازی ها خوب بود و اصلا تیک نداشتن به جز pes از خودم بیشتر ماله همین ورژن های گرافیک هست
الان اپدیت جدیدشو که دارم دیگه مشکلی تو بازیها نیست
در ضمن گرافیکمم انویدیا هست
حالا شاید از شما هم همینجوری باشه..........

pouyasony
10-03-2012, 17:58
ببین دوست عزیز نمیدونم شاید مشکل شما هم مثل من باشه .....

از من بعضی مواقع تو بازی ها تیک داره و تا اونجایی میدونم از ورژن درایو گرافیک هست

مثلا من خودم ورژن 258.96 داشتم تو همه ی بازیها خوب بود(مثل pes,nfs,crysis,cod.....) مثلا تو
بازی کوچکی مثل Angry Birds تیک داشت بعد از مدتی ورژن 285.62 نصب کردم (همینجوری اپدیت هاشون میاد)
تو همه ی بازی ها خوب بود و اصلا تیک نداشتن به جز pes از خودم بیشتر ماله همین ورژن های گرافیک هست
الان اپدیت جدیدشو که دارم دیگه مشکلی تو بازیها نیست
در ضمن گرافیکمم انویدیا هست
حالا شاید از شما هم همینجوری باشه..........
من اخرین ورژنشو نصب کردم با اون دیسک نجات کسپر هم ویروس کشی کردم که 2یا 3تا ویروس پیدا کردو نابودشون کرد ولی بازم تیک داشت تو بازیها برگشتم یبار دیگه ویندوز عوض کردم ولی ایندفعه همه درایوارو فرمت کردم اومدم دیدم باز تیک داره به خدا اعصاب واسم نمونده دمای گرافیکو سی پیو هم که خوبه پس این چه مرگش شده

MAGIDIYUM
10-03-2012, 20:25
مدل هاردتون چیه؟؟
تا العان از چه ویندوز هایی استفاده کردید؟؟

pouyasony
10-03-2012, 21:55
مدل هاردتون چیه؟؟
تا العان از چه ویندوز هایی استفاده کردید؟؟
مدل هاردو از کجا میشه فهمید؟از ویندوز سون هم 32 بیت هم 64 بیت

MAGIDIYUM
10-03-2012, 22:21
میتونید از قسمت اینفورمیشن یا همون قسمتی که 7 به سخت افزار نمره میده مدل هارد رو ببینید ..
فکر کنم از پروپرتیس دسکتاپ باید وارد میشدید....اگه نتونستید برنامه ی7 PerformanceTest رو دانلود و در همون صفحه ی اصلی که عکس مین برد رو با قطعات کشیده .. روی SHOW ALL بایستید تا مشخصات همه ی قطعات رو بهتون بده...
شما حتما یه ویندوز xp سرویس پک 2 یا 3 رو تست کنید...بهتره با اکس پی هم تست بگیرید.

pouyasony
11-03-2012, 09:46
میتونید از قسمت اینفورمیشن یا همون قسمتی که 7 به سخت افزار نمره میده مدل هارد رو ببینید ..
فکر کنم از پروپرتیس دسکتاپ باید وارد میشدید....اگه نتونستید برنامه ی7 PerformanceTest رو دانلود و در همون صفحه ی اصلی که عکس مین برد رو با قطعات کشیده .. روی SHOW ALL بایستید تا مشخصات همه ی قطعات رو بهتون بده...
شما حتما یه ویندوز xp سرویس پک 2 یا 3 رو تست کنید...بهتره با اکس پی هم تست بگیرید.
اخه من تا حالا با xp کار نکردم با 7 راحتم.اخه بابا این لامصب تا 1ماه پیش همه بازیهارو روان اجرا میکرد نمیدونم چه مرگش شده مثلا بازیه l.a noire رو تا 1ماه پیش با بهترین حالت اجرا میکردم ولی الان تصویرش تیک میزنه یا مثلا بازیه driver san francisco

pouyasony
27-04-2012, 09:09
اقا من هرکاری کردم تیک زدن درست نشد البته تیک زدن تصویر خیلی زیاد نیست مثلا تو بقیه بازیها خیلی باید دقت کنی تا متوجه شی فقط تو فیفا و pes تابلوه اخه لامصب نمیدونم مشکل از کدوم قسمتشه میترسم گرافیکو عوض کنم باز درست نشه.از یه جایی نمیشه مطمئن شد که مشکل از کجاست؟اگه یکی رااهنماییم کنه ممنون میشم

MILAD_ALONE
05-07-2012, 00:22
سلام دوستان من یک سیستم با این مشخصات دارم
main giga g41sp2
vga 2gb ddr3 gt 430
cpu e5700
ram 4gb ddr3
power cone
من میخواست از شما دوستان به پرسم تو بعضی بازیا تیک دارم مثل fifa11 مشکل از کجاست از پاور هستش یا از سی پی یو یا از گرافیک

amdradeon
25-07-2012, 16:54
دوست عزیز هم CPU شما زیاد جالب نیست هم گرافیک شما نسبتا ضعیفه.

Corba
21-09-2013, 11:24
سلام که نام خداست ، دوستان من هم همین مشکل رو دارم سیستم من RAM : 2048MB , VGA : GT520 ، گرافیک : 2گیگ ، CPU : 3.40 ،

1- ویروس کشی کردم ( هم از طریق ویندوز ، هم از طریق BIOS ) و نود 32 ، آویرا ، نروتون ، کسپر

2- آپدیت گرافیک هم آخرین رو گرفتم ( 327.23 )

3- ویندوز 7 ، XP ، 8 هم سال 2013 دارم ( جولای )

4- ویندوز XP پک 2 - 3 رو هم نصب کردم ( اکنون پک 2 )

5- تا هفته پیش تمام بازیهارو با بهترین کیفیت میگرفت ( مادربورد عوض کردم : از مادربورد گیگابایت به فاکسکان )

حتی الآن هم بازی PES 2009 تیک داره که به تازگی pes 2014 آمده

لطفا جواب دهید ...