PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : د و تا مشكل تخيلي !

رعد
08-03-2012, 21:44
با سلام خدمت اساتيد ارجمند.
بنده فتوشاپم رو به 5 ارتقا دادم اما با دو تا مشكل رو برو هستم . ممنون ميشم راهنمايي كنيد:
اول اينكه گاهي دو تا عكس با فرمت jpeg رو بعد از تركيب ميخوام با همون فرمت save كنم علي رغم اينكه منوي save فعاله اما عملا نميذاره و خطا ميده . اين مساله تغيير فرمت رو حتي با نرم افزار عكس آفيس 2010 و paint هم دارم و تغيير فرمت عكس با خطا رو برو ميشه . البته بصورت شانسي يك بار از 10 بار در فتوشاپ اين تغيير فرمت انجام ميگيره و الانم كه دارم اين متن رو ميفرستم كاملا مساله حل شد اما من موندم كه اين چه خطايي بود كه غير از يك فرمت كه انگار دلبخواهي سيستم بود هيچ فرمت ديگه اي رو قبول نميكرد . مثلا يا فقط ميذاشت gif يا tif سيو كني .....؟ و عملا اگر دوباره اين مشكل برگرده راه حلي براش نميدونم
دوم اينكه هر عكسي رو با نام مميز سيو كنم قبول نميكنه . مثلا اگر با اسم 5.1 سيو كنم مراحل سيو رو كاملا انجام ميده ولي يك فايل با اسم 5 درست ميكنه كه فرمت عكس نيست و آشغاله و با هيچي باز نميشه . و بطور كل انگار فقط بايد عدد صحيح بدم بهش تا قبول كنه !

aram_nfs
09-03-2012, 01:10
خوب مشکل اول رو ببین با ctrl+shift+E قبل سیو کردن حل میشه یا نه اگه نشد فایل رو به صورت tiff سیو کن و نمونش رو بزار اینجا تا بشه بیشتر کمکت کرد

مشکل دوم هم مربوط به فتوشاپ نیست این از قوانین نامگذاری فایل هست که توی ویندوز هم ازش تبعیت میشه و کاراکترهای مثل اسلش و نقطه و اینا قابل استفاده توش نیست سعی کن بجای نقطه از خط تیره استفاده کنی

موفق باشی