PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برش در یک عکس و گذاشتنش تو یه عکس دیگه

S@l@m
08-03-2012, 20:58
با سلام و خسته نباشید به دوستانی که انصافا این سایتو تبدیل به یکی از سایتهای مرجع در مورد همه چی کردن
خسته نباشین
برم سر اصل مطلب
دوستان من میخام خیلی ساده یه قسمت از یه عکسو ببرم و به جاش یه قسمت از یه عکس دیگه بذارم مثلا از یه ظرف میوه یه خیارو ببرم حذف کنم بجاش از یه عکس دیگه یه موز رو بجاش بذارم بعد برای طبیعی تر شدنش رنگاشم تنظیم کنم
در ضمن من تا حالا اصلا با فتوشاپ کار نکردم لطفا خیلی در سطح مبتدی توضیح بدین
مشکلم جدا اورژانسی و یه جورایی حیثیتیه(قپی اومدم که فتوشاپ بلدم حالا توش موندم)
ممنون از کمکتون

Mohammad Yek110
08-03-2012, 21:19
سلام
بفرمایید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Download File ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

S@l@m
08-03-2012, 21:58
سلام
بفرمایید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] oads%2Fbfce82f1f48da053a07e6d98175c4588.rar)

Download File ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] oads%2Fbfce82f1f48da053a07e6d98175c4588.rar)

چقد زود جواب دادین
واقعا دمتون گرم

Mohammad Yek110
09-03-2012, 15:09
سلام
خواهش می کنم
همون آموزش نسخه pdf:
Download File ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

S@l@m
10-03-2012, 17:36
ممنون از جوابتون ولی باز یه مشکلی هست
من الان بریدنو یاد گرفتم خول اونو وقتی میخام بیارم کپی کنم رو عکس اصلی چون اون قطعه از عکسی که بریدم مثل ضبط صوت تو آموزش مستطیل نیست که کار راحت باشه میخام اون قسمتی که بریدم یا لایه ای که کپی کردم زیر عکس اصلی قرار بگیره یعنی یه قسمتی از عکس اصلیو پاک کردم الان اینی که کپی کردم میخام زیر عکس اصلی قرار بگیره و قسمتهایی که میخام دیده بشه.
نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه
مثلا تو همون آموزشی که لطف کردین برام فرستادین من اگه بخام تو کهکشان قسمت سرخ رنگو که به شکل دایره وار هستو پاک کنم و داخلش همون ضبط رو بزارم طوری که گوشه های ضبط زیر کهکشان قرار بگیره و مسلمه دیده نشه چیکار باید بکنم؟
ممنون از زحمتتون

Mohammad Yek110
10-03-2012, 19:02
سلام
حالا من براتون آموزش رو درست کردم اگه منظورتون چیز دیگه ای یه بگین یکی دیگه درست می کنم:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خوشبختانه rar کردم و حجمش 355kb شد.فایل اصلی 13 مگه
ببخشید عجله ای شد..اون قسمت انتخاب و کپی پیست کردن رو برای بالا نشدن حجم حذف کردم
برای روش های صحیح انتخاب کردن برید توی این تاپیک:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

و اینجا هم آموزش کامل منو های select va edit va image va layer هست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
روشهای دیگه:
بجای layer via cut میتونید layer via copy رو بزنیدو یا بجای حذف کردن لایه میتونید اون لایه رو زیر همه ی لایه ها ببرید.
موفق باشید

Mohammad Yek110
10-03-2012, 21:21
بعد برای طبیعی تر شدنش رنگاشم تنظیم کنم
سلام
برای تنظیم رنگ هم که گفته بودید میتونید از گزینه های منوی ایمیج و زیر منوی adjustment استفاده کنید
برای مثال گزینه هاییش که به درد تنظیم رنگ میخورن:
Curves
Hue/Saturation
Color Balance
و...

Mohammad Yek110
12-03-2012, 13:36
سلام
اینو یادم رفت بهتون بگم.برای یاد گرفتن کار با لایه ها باید درک درستی از اونا داشته باشید.مثلا شما میخواید یه کاردستی درست کنید که مثلا یه سری سبزه با کاغذ رنگی بسازید و بچسبونید روی مقوا و روی سبزه ها با یه کاغذ رنگی دیگه درخت درست کنیدو بچسبونید روش.توی فتوشاپ به اینا لایه گفته میشه.
یا مثلا شما میخواید یه پشت زمینه آبی به عنوان آسمون بذارید روی مقواتون .مسلما اگه خورشید رو روی مقوا و بعدش آسمون رو روی خورشید و سطوح باقیمانده مقوا بچسبونید دیگه خورشیدتون دیده نمیشه.چون زیر آسمونه:31:
با این تمرین ها و رسم یه کاردستی توی ذهنتون میتونید کاربا لایه ها رو از نظر ذهنی بفهمید.
موفق باشید:11: