PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در ساخت برنامه چت با vb.net

MXBABAK
08-03-2012, 09:34
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت دوستان
من می خوام یه برنامه چت تو شبکه محلی بنویسم و می خوام برنامه من هم سرور باشه هم کلاینت یعنی فقط یه برنامه روی کلیه کامپیوترهای شبکه نصب بشه و همدیگرو پیدا کنن دیگه نیاز نباشه که دنبال سرور باشن و خودشونو به سرور معرفی کنن
طوری باشه که با وارد کردن اسم کامپیوتر خودت و زدن دکمه اتصال به یک شبکه داخلی وصل بشی
اکثر برنامه های چت نوشته شده شرکت های معتبر اینطوریه و اصلا حالت سروری یا کلاینتی نداره فقط یه برنامه نصب میشه و با هر کامپیوتری که این برنامه روش نصب شده باشه می تونه ارتباط برقرار کنه
یه جایی خوندم که در موردش فقط توضیح داده بود
شناسايي مكاشفه اي (Heuristic ) ساير كامپيوتر ها و انتقال داده بين كامپيوتر ها به صورت مستقيم
در اين مدل هر كامپيوتري وظيفه شناختن ساير كامپيوتر‌هاي موجود در شبكه و بروز رساني ليست آنها را شخصا به عهده دارد و انتقال داده ها به صورت مستقيم بين كامپيوتر ها انجام مي‌گيرد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به نظرتون میشه با Multi Threading ها کاری کرد که یک ترید همیشه به پورت گوش بده و یک ترید مخصوص ارسال باشه ؟

Mr Mohabat
10-03-2012, 14:10
فک کنم اینطوری سرعت پایین میاد
من دارم رو یه برنامه مسینجر کار منی کنم
یه سرور هم برا ورود با آی دی خاص لازمه
ولی میشه این کار رو کرد البته با سوکتا فک کنم بتونم

MXBABAK
10-03-2012, 22:14
فک کنم اینطوری سرعت پایین میاد
من دارم رو یه برنامه مسینجر کار منی کنم
یه سرور هم برا ورود با آی دی خاص لازمه
ولی میشه این کار رو کرد البته با سوکتا فک کنم بتونم

دوست عزیز من امتحان کرد ولی متاسفانه همزمان فقط میشه رو یک پورت کار کرد یعنی برنامه من هم خودش سروره و هم کلاینت
دوستان من می خوام یه الگوریتمی داشته باشم که از آی پی های 192.168.1.1 شروع کنه به وصل شدن و ارسال یه متن تا 192.168.1.254 و اگه دست هر کدوم از آی پی ها رسید اون آی پی شو توی یه فایل ذخیره کنه یعنی مشخص کنه چه آی پی هایی تو شبکه آن هستند فقط موندم با چی تست کنم که الان کلاینت به اون آی پی وصل شده یا نه

mim_golden
22-05-2012, 10:09
باسلام من میخوام برای پروژه پایان ترم یک برنامه چت محلی ایجاد کنم که بتواند بین دوسیستم چت کرد .اما هیچ اطلاعاتی دراین زمینه ندارم .دوستان راهنمایی میکنید که به چه برنامه های نیاز هست ودرچه زمینه هایی باید مطالعه کنم .
سپاس

senaps
24-05-2012, 00:30
باسلام من میخوام برای پروژه پایان ترم یک برنامه چت محلی ایجاد کنم که بتواند بین دوسیستم چت کرد .اما هیچ اطلاعاتی دراین زمینه ندارم .دوستان راهنمایی میکنید که به چه برنامه های نیاز هست ودرچه زمینه هایی باید مطالعه کنم .
سپاس

خوب، تقریبا همه‌ی ماها برنامه نویسی شبکه رو پاس کردیم.... برنامه‌ی مورد نظر شما، بعد از گرفتن ای‌پی سیستم، راحت ترین برنامه‌ی درس مربوطه هستش....
به سوکت ها نیاز دارین....اگر از سی شارپ استفاده میکردین، خیلی راحت میتونستین کارتون رو انجام بدین.....

دوستان من می خوام یه الگوریتمی داشته باشم که از آی پی های 192.168.1.1 شروع کنه به وصل شدن و ارسال یه متن تا 192.168.1.254 و اگه دست هر کدوم از آی پی ها رسید اون آی پی شو توی یه فایل ذخیره کنه یعنی مشخص کنه چه آی پی هایی تو شبکه آن هستند فقط موندم با چی تست کنم که الان کلاینت به اون آی پی وصل شده یا نه
ارسال فایل چک به کل شبکه، با ای پی ۲۵۵.۲۵۵.۲۵۵.۲۵۵ صورت میگیره!! کلا از درس برنامه نویسی شبکه تنفر دارم من! چون از شبکه چیزی حالیم نیست..... ولی یه پاکت میفرستی رو این ایپی( تو سی شارپ، خودش یه تابع بخصوص داره و لزومی نداره شما ایپی رو وارد کنی....) که همه‌ی سیستم ها میگیرن....

من می خوام یه برنامه چت تو شبکه محلی بنویسم و می خوام برنامه من هم سرور باشه هم کلاینت یعنی فقط یه برنامه روی کلیه کامپیوترهای شبکه نصب بشه و همدیگرو پیدا کنن دیگه نیاز نباشه که دنبال سرور باشن و خودشونو به سرور معرفی کنن
عزیز، کلاینته بالاخره باید با یه دونه سرور ارتباط برقرار بکنه دیگه!!! نمیشه همه سرور باشن....یه دونه سرور، بقیه همه کلاینت..... اینجور رمزی کاری، برا کارهای امنیتی که نمیدونم چین شاید به درد بخوره....در این حالت که شما میخوای، اگر مثلا ۱۲ تا سیستم میخوان اینجوری وصل بشن، شما باید ۱۲ تا پورت باز بکنی!! ۱۲ تا ایپی سرور برای هر کدوم از این پورت ها ست بشه به ازای هر سیستم دیگه!!! باید ۱۲ تا ترد ایجاد کنی برا اتصال و ۱۲ تا دلیگیت راه بندازی....یه همچین چیزی رو لینوکس هم میهنگونه چه برسه به ویندوز نازک نارنجی که با این برنامه‌های ماها بدون مدیریت حافظه هم هنگ میکننه!!

عــــلی
24-05-2012, 14:10
بنام خدا.
سلام.
بارها و بارها گفتم برای طراحی برنامه های شبکه و چت از WCF استفاده کنید تا این همه مشکلات سوکت و ارتباط با شبکه نداشته باشید.
یاد گرفتن WCF کمتر از یه هفته طول میکشه اگه دوستان بزرگوار به خودشون یه هفته زحمت بدن چند ماه از نوشتن برنامه جلو میوفتن و اونهمه مدیریت سوکت ها و دردسر بعد از اون رو نخواهند داشت.
برای برنامه های شبکه بهتره که یک سرور داشته باشید یعنی یک برنامه تح سرور بسازید تا دردسر جستجوی بین آی پی هارو نداشته باشید.
موفق و سربلند باشید در پناه حق.

senaps
24-05-2012, 23:02
علی مگه تو ویژوال بیسیک هم WCF داریم؟! این ماکروسافت هم بیکاره ها....

عــــلی
25-05-2012, 11:56
بنام خدا.
سلام.
بله داریم.