PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید USB

mohsen_blid
07-03-2012, 20:12
سلام دوستان
من می خوام یه فلش یو اس بی بخرم
نمی دونم کدوم برند بهتره و ماندگار تر هست
لطفا راهنماییم کنید

imanpod
08-03-2012, 05:32
سلام دوستان
من می خوام یه فلش یو اس بی بخرم
نمی دونم کدوم برند بهتره و ماندگار تر هست
لطفا راهنماییم کنید

سلام دوست عزیز . من تمام برندهای معتبر رو تست کردم و تفاوت فاحشی ندیدم . الان تمام لوازم کامپیوتر گرون شده ، و اگه دنبال امکانات خاصی نیستی به نظر من برند Transcend هم خوبه هم ارزون (فقط قلابیش زیاده . اگه تهران هستی برو بازار رضا از فروشگاه مرآت بخر. یا اگه از جای دیگه گرفتی گارانتی درست و حسابی داشته باشه و گرونتر نده) . ADATA و Silicon Power هم قیمتاشون خوبه . مدلهای 4 گیگی (همه ی برندها) بین 9 تا 25 هزار تومن و 8 گیگ بین 16 تا 36 هزار تومن هستن . 32 گیگی هم من زیر 52 تومن ندیدم . من یه Transcend 16 گیگ مدل Jetflash V70 گرفتم . 16 گیگش رنگش قرمزه .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم با پکش :

این مدلها ضد ضربه و ضد آب (البته ضد قطره و رطوبت بهتره بگیم) هستن و موقع اتصال فلش به دستگاه میتونی کلاهک سر فلش رو برای اینکه گم نشه به پشت خود فلش نصب کنی . ولی خوب این سری فلش ها سرعتشون بالا نیست و USB2 هم هستن . 16 گیگش رو من از بازار رضا 29000 تومن خریدم . دو تا مدل دیگه از همین برند (که ضد ضربه و ضد آب نیستن) هم 16 گیگشون به ترتیب 26 و 24 هزار تومن بود .
اگه قیمت برات مهم نیست مدلهای xporter برند Patriot نسبت به برند قبلی استحکام بیشتری دارند که در دو سری هم به بازار عرضه شدند که سرعتشون با هم فرق داره ولی هر دوشون زمخت و ضد ضربه هستن و البته کمی بزرگ و جاگیر:

16 گیگ این مدلهای Patriot فکر کنم بالای 40 هزار تومن بود .
چون حرف از ماندگاری زدی من این دو تا سری رو پیشنهاد میکنم . با این حال بقیه ی برندها مثل HP ، kingstone و Kingmax و OCZ (البته اگر گیر بیاری) و Apacer , ... هم مدلهای ماندگار و قوی زیاد دارن .
به طور کلی اگه ماندگاری و مقاومت برات مهمه مدلهایی که پوشش لاستیکی دارن بهترن و جلوی ضربه رو میگیرن .
من از اون مدل Patriot هم که یه کمی کشیده تر هست دارم و با Transcend ازشون تست گرفتم . سرعت patriot تقریبا دوبرابر Transcend بود (البته همونطور که گفتم این مدل Transcend جزو مدلهای High speed نیست و اون عکسی هم که ازش گذاشتم مال ایران نیست و اون لیبل High Speed توی این مدلی که اینجا موجوده روش نیست و در ضمن مدل های Patriot ای که گفتم جزو مدلهای High Speed دو کاناله و 4 کاناله هستن و قیمتشون هم تو مدل 16 گیگ حداقل 13 ، 14 هزار تومن گرونتره) . Jetflash V70 چهار تا فایل ویدئویی به حجم 414 مگابایت ضرف مدت 1 دقیقه و 13 ثانیه (البته usb جلو زده بودم) روش کپی شد و همون فایلها ضرف مدت 29.5 ثانیه روی Patriot Xporter مدل دوکاناله کپی شدند . امیدوارم راهنمایی مفیدی کرده باشم .