PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با اورکلاک مادربرد

ashkan 261
06-03-2012, 22:13
سلام

بتازگی من شاهد اورکلاک های زیادی از مادر برد هستم
قبلا هم تاپیکی دادم با عنوان آورکلاک شدن در اثر آپدیت بایوس ، وقتی ورژن های آپدیت بایوس شرکت گیگابایت رو چک کردم دیدم که توی رفع اشکال ها نوشته شد هبود مشکل آورکلاک رفع شده !

کلا مادربرد های بجز خانواده msi یا asus خیلی ضعیف هستن و با اورکلاک میسوزه
الان دو سیستم دارم که هر دو از یک ویروس برخوردار بودن و هر دوتاشون به ظاهر مشکل سوختن مادربرد داره ، یکی ازین ها گیگابایت بود که من با expressrecovery2 اون رو ریبوت کردم و الان داره ویندوزش عوض میشه و امیدوارم که درست بشه ، اما ارور اورکلاک رو داخلش مشاهده کردم ....

من تعمیر کار کامپیوتر نبودم اما دارم میشم و فعلا تجربه هام کمه تو این مورد ، اگر شما هم چنین مشکلاتی رو داشتید برام یه سری توضیحات ارائه کنید برای جلوگیری و پیشگیری از اور کلاک هایی که منجر به سوختن سیستم میشه

با تشکر

EXTREME
06-03-2012, 22:39
سلام

بتازگی من شاهد اورکلاک های زیادی از مادر برد هستم
قبلا هم تاپیکی دادم با عنوان آورکلاک شدن در اثر آپدیت بایوس ، وقتی ورژن های آپدیت بایوس شرکت گیگابایت رو چک کردم دیدم که توی رفع اشکال ها نوشته شد هبود مشکل آورکلاک رفع شده !

کلا مادربرد های بجز خانواده msi یا asus خیلی ضعیف هستن و با اورکلاک میسوزه
الان دو سیستم دارم که هر دو از یک ویروس برخوردار بودن و هر دوتاشون به ظاهر مشکل سوختن مادربرد داره ، یکی ازین ها گیگابایت بود که من با expressrecovery2 اون رو ریبوت کردم و الان داره ویندوزش عوض میشه و امیدوارم که درست بشه ، اما ارور اورکلاک رو داخلش مشاهده کردم ....

من تعمیر کار کامپیوتر نبودم اما دارم میشم و فعلا تجربه هام کمه تو این مورد ، اگر شما هم چنین مشکلاتی رو داشتید برام یه سری توضیحات ارائه کنید برای جلوگیری و پیشگیری از اور کلاک هایی که منجر به سوختن سیستم میشه

با تشکر
اگر شما اور کلاک سنگین میکنید علاوه بر خنک نگه داشتن سی پی یو باید مین هم خوب خنک بشه
بیشترین فشار در موقع اور به مین وارد میشه شما باید چیپ شمالی ماسفت ها و خازن های مدار تغذیه و چوک هارو با فن جداگانه خنک نگه دارین

ashkan 261
06-03-2012, 23:02
آره سیستم خودم سه چهار تا فن اضافه داره
اما اینا که مال من نیستن ...
پس خنک بودن خیلی مهمه