PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ادیوس یا پریمیر یا ...

smoakhavan
04-03-2012, 20:37
سلام
میخواستم از شما دوست عزیز بپرسم به عنوان کسی که میخواهم در زمینه میکس فیلم از ویدیو استدیو یک مرحله جلوتر بروم و به جرگه شما حرفه ای ها بپیوندم، چه نرم افزاری را پیشنهاد مینمایید؟ هم ارزش وقت گذاشتن را داشته باشه و هم یه جوری نباشه که خیلی گیج بشم و کلا بیخیال پیشرفت و تکنولوژی برتر بشم!
اگه علتش را هم برام توضیح بدی ممنون میشم
کتاب و یا کتاب الکترونیک چی پیشنهاد میکنی؟
دمت دوصد گرم

dao
07-03-2012, 11:53
سلام دوست عزیز
بزرگان هر کار میگن نرم افزار حرفه ایی به نرم افزاری میگن که تو باهاش کار میکنی
ولی
اگه خسته شدی از نظر من این نرم افزار ها که من کار میکنم که خودم راضی هستم
premiere : نرم افزار راحت در زمینه میکس با افکت های زیاد و رندر زیاد نرم افزار کمی سبک هستش
avid : نرم افزار کمی سخت هستش key خیلی داره و نرم افزار سنگین هستش
magix video pro : نرم افزاری کاملا سبکی هستش فقط یک لایه داره مثل بقیه از 2 لایه صدا و تصویر تشکیل نشده ورودی و خروجی خوبی داره من که کاملا از این راضی هستم حتی میخوام 2 نرم افزار دیگه رو بزارم کنار
----------------------
سونی در حد اوید هستش خیلی سخت ولی سبک ولی magix همه چی دم دست و راحت اگه خواستی به آی دییه pm بزن تا کامل بهت بگم cinemaalborz@yahoo.com

smoakhavan
07-03-2012, 17:56
دوستان نظر دیگه ای ندارند؟

hamed_danesh
07-03-2012, 18:14
سلام
قلب از این که بهت پیشنهادی بدم سعی می کنم اول بهت مسیر بدم
زمینه کاری میکس یه دنیای بسیار گسترده هست و این جور نیست که تو بتونی با یم یا دو نرم افزار کارت رو به صورت حرفه ای انجام بدی
پس اول باید مشخص کنی که می خواهی چه کاری کنی، می خواهی فیلم عروسی میکس کنی، می خواهی فیلمی رو ادیت کنی ، می خواهدی به فیلمهای خاصی تبلیغات اضفه کنی ، کلیپ درست کنی ، تبلیغات درست کنی و یا حتی در زمینه انیمیشن سازی و کارتون سازی میکس انجام بدی و وو و و و
پس اول ببین می خواهی چه کاری انجام بدی تا بشه اونجوری پیش برد

smoakhavan
09-03-2012, 12:46
سلام
قلب از این که بهت پیشنهادی بدم سعی می کنم اول بهت مسیر بدم
زمینه کاری میکس یه دنیای بسیار گسترده هست و این جور نیست که تو بتونی با یم یا دو نرم افزار کارت رو به صورت حرفه ای انجام بدی
پس اول باید مشخص کنی که می خواهی چه کاری کنی، می خواهی فیلم عروسی میکس کنی، می خواهی فیلمی رو ادیت کنی ، می خواهدی به فیلمهای خاصی تبلیغات اضفه کنی ، کلیپ درست کنی ، تبلیغات درست کنی و یا حتی در زمینه انیمیشن سازی و کارتون سازی میکس انجام بدی و وو و و و
پس اول ببین می خواهی چه کاری انجام بدی تا بشه اونجوری پیش برد

خوب یکی برای مستند سازی که بشه ادیت و صدا گذاری و اضافه کردن جلوه های بصری جذاب و دوم ساخت تیزرهایی مانند اول اخبار 19 برای زیباتر شدن کارها و ساخت کلیپهای کوتاه

mr_khodaei2008
09-03-2012, 15:22
دوست عزیر برای یه میکس خوب و عالی باید بتونی با چندین نرم افزار رحفه ای کار کنی مثلا اگه 3d max یا photoshop را حرفه ای

بلد باشی تو میکس و ساختن کلیپ های زیبا و حرفه ای برات بسیار موثر هست چون ادم هیچ برنامه ای هر افکت یا چیزی که تو در

ذهنت داری را کامل نداره و بیشتر وقتا ادم باید بتونه یه افکت را خودش بسازه تا کارش بسیار خوب بشه بنابرین فقط نرم افزار نمیتونه

همه نیاز ادم رو برطرف کنه و باید خودتم قدرتی برای ساخت داشته باشی

mh2002ir
10-03-2012, 13:04
ادیوس
به علت حرفه ای بودن ، نرم و روان بودن و همچنین ریل تایم بودن امکانات
اگه میخواهی توی سینک و صدا و تصویر مانور بدی قطعا اویدلیکوئید

smoakhavan
12-03-2012, 21:49
دوستان نظر دیگه ای ندارید؟
یه عزیزی اینطور گفت: "پریمیر و ادیوس نمی شه هیچ کدومشون رو نسبت به اون یکی برتر به حساب آورد.
در مورد avid liquid هم باید بگم نرم افزار بسار جامع و کاربردی هست ولی هر کسی هم سراغش نمی ره چون پیچیده تر هست و وقت بیشتری را از تدوین گر می بره ولی خب انصافا خروجی که میده یه سر و گردن از نرم افزارهای دیگه بالا تره."
لطفا بفرمایید که می خوام شروع کنم به کار

dao
15-03-2012, 10:42
منم avid را قبول دارم و بلدم ولی خیلی نرم افزار سنگین و سختی هستش ( حتی تدریس اوید هم کردم )

smoakhavan
16-03-2012, 13:20
منم avid را قبول دارم و بلدم ولی خیلی نرم افزار سنگین و سختی هستش ( حتی تدریس اوید هم کردم )

ممنون ازشما
ولي اولا مي خوام بدونم كه آيا شما با پريماير و اديوس هم كار كرده ايد و اينكه آيا پيشنهادتون نرم افزار اوايد هست؟ و اينكه براي آموزشش چه راهي را پيشنهاد مي دهيد؟
پيشاپيش تشكر

tik-tak
17-03-2012, 01:24
من هم اويد كار كردم و هم اديوس . و هر دو معايب و محاسني به ديگري دارند.
بر عكس دوستان به نظر من كار با اويد راحت تره مخصوصا در 2 بعدي و 3 بعدي . ولي در كار با تايتل اديوس بهتره . كلا اگه يك هفته با يه نرم افزار كار كنم و دستم بياد به نظرم اون بهترين نرم افزار دنيا ميتونه باشه . كه الان اين نرم افزار اديوس هست .
اويد يه جورايي ميشه گفت ديگه از رده خارج شده . چون الان نزديك به 4 ساله كه ورژن جديدي بيرون نداده . و اين طور كه من از يك تدوين گر صدا و سيما شنيدم بيشتر برنامه هاي tv با اديوس اديت ميشه ( برعكس چند سال پيش كه همه با اويد اديت ميشد ).

manreza71
17-03-2012, 12:55
به نظر من پریمیر عالی هست

کارهای حرفه ای مجالس عروسی و... رو به خوبی انجام میده ولی یکم وقت باید بزاری ، دستت رو پریمیر بیفته و پلاگین های ادوریج رو هم داشته باشی دیگه کارت فوق حرفه ای در میاد

dao
17-03-2012, 13:43
بله عزیز جان
من نرم افزار های premiere و edius و avid و magix کار میکنم
استادم میگه فرقی نیمیکنه با چه نرم افزاری کار میکنید مهم این هستش که ازش رندر بگیرید
من خودم مجتمع فنی تهران نمایدندگی استان البرز میدان آزادگان تدوین را یاد گرفتم
با cd آموزشی هم میشه تدوین را یاد گرفت ولی اصل مطلب را نمی گن که اونم نوع فیلم برداری هستش HD یا DV
------------
به من هر کسی بگه کجا برم یاد بگیرم فقط یه چیزی میگم "مجتمع فنی "
------------
ساده ترینش magix video edit pro یا magix video pro x4
سخترینش avid liquid 7 یا pinnacel studio HD

nima_effat
24-05-2012, 14:50
تیزر اول اخبار کانال یک رو اگه می گی که اولا با نرم افزار مونتاژ نمی سازن دوما اصلا بهش فکر هم نکن ، دوست من نرم افزار های مختلف تقریبا مثل هم هستند ولی اینکه کسی بین اونها جا به جا نمیشه واسه اینه که سالها طول می کشه شورت کات ها و قلق های یک نرم افزار کاملا دستت بیاد من سالها با پریمیر کار کردم و خیلی حرفه ای هست ولی لقمه رو 3 بار باید دور سرت بپیچونی تا بهش حالی کنی یه کار ساده رو انجام بده از نظر راحتی ادیوس خیلی بهتره و نرم افزار مطما و روانی هست ولی چند روز پیش نرم افزار وگاس رو تست کردم و متوجه شدم در عین گمنامی و بی کسی ادیوس در مقابلش مثل یک بچه 5 ساله خجالتی می مونه . من اگه می خواستم امروز واسه اولین بار یه نرم افزار یاد بگیرم قطعا avid compser یا vegas رو یاد می گرفتم اگه حوصله سختی در یاد گیری رو داری و میخوای آینده واسه تو باشه avid composer رو یاد بگیر وگر نه همون ادیوس خودمون خوبه در ضمن افتر افکت هم دیر یا زود باید یاد بگیری