PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست نرم افزار مدیریت هارد دیسک

alipn
04-03-2012, 17:59
سلام
کسی از دوستان می تونه نرم افزاری به من معرفی کنه که بتونم با اون نرم افزار در هر لحظه ببینم که کدوم برنامه های سیستم دارن از هارد استفاده می کنند؟

اخیراً چراغ هارد من زیاد روشن می مونه و می خوام بدونم از کدوم برنامه هست.

Traceur
04-03-2012, 18:53
سلام .

دوست من این کار نیاز به نرم افـزار نداره ، شما کلید های ترکیبی Ctrl+Shift+Esc رو بگیرید صفحه ی Process تَسک منیجر اجـرا میشه و از اون پنجره برنامه های اجرا شده رو میتونید مشاهده کنید .
اگــر میخواهید که چراغ هاردتون روشن نمونه یا به عبارتی به حالت اولش برگرده :
- ابتدا بایوس رو آپدیت کنید
- بعدم برنامه هایی که پسوند (Exe) دارند در صورت عدم نیاز End Process یا روی آن کلیک راست کرده و Set Priority و بعد Low رو انتخاب کنید .
اگــر ارور داد باید ویندوز عوض کنید .

امیدوارم مشکلتون حل بشه .
موفق باشــی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alipn
04-03-2012, 18:57
ممنون، ولی task manager فقط میزان استفاده از CPU و RAM رو نشون می ده و نه هارد. من میزان استفاده برنامه ها از هارد رو می خوام.

ata.royalfalcon
04-03-2012, 19:05
سلام
اگر ویندوز سون دارید دستور perfmon.exe /res رو در run وارد کنید تا برنامه resource monitor برای هارد اجرا شود . این برنامه دقیقا مشخص میکند چه برنامه هایی در حال read و write بر روی هارد هست .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alipn
04-03-2012, 19:18
خیلی ممنون از راهنماییتون

Traceur
04-03-2012, 19:19
این روشی که دوستمون گفتن بیشتر برای عیب یابی سیستم استفاده میشه وگرنه در مورد مشاهده برنامه های اجرا شده فرق چندانی با Task Manager نداره.

ممنون، ولی task manager فقط میزان استفاده از CPU و RAM رو نشون می ده و نه هارد. من میزان استفاده برنامه ها از هارد رو می خوام.
بنده حرف از میــزان استفاده نزدم فقط گفتم برنامه های اجرایی رو میتونید مشاهده کنید.:20: