PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید مانیتور

amoohamed24
03-03-2012, 23:47
سلام
میخام سه تا مانیتور :
ASUS ML229 LED
ASUS MS228 LED
LG 2060T SUPER LED
رو باهم مقایسه کنید. از نظر کنتراست...از نظر پاسخ دهی تصویر...از نظر کیفیت تصویر...
قیمت مهم نیست....کدوم رو بخرم بهتره؟؟؟
داینامیک کنتراست با مگا کنتراست فرق داره؟؟؟
تو این 3تا مدل کدوم بهترین کنتراست رو داره؟؟

velvet revoulver
04-03-2012, 03:43
سلام
میخام سه تا مانیتور :
ASUS ML229 LED
ASUS MS228 LED
LG 2060T SUPER LED
رو باهم مقایسه کنید. از نظر کنتراست...از نظر پاسخ دهی تصویر...از نظر کیفیت تصویر...
قیمت مهم نیست....کدوم رو بخرم بهتره؟؟؟
داینامیک کنتراست با مگا کنتراست فرق داره؟؟؟
تو این 3تا مدل کدوم بهترین کنتراست رو داره؟؟

ای بابا دوست عزیز شما هم چه توقعاتی داریها:31:

اخه چطور میشه این 3 تا رو با هم مقایسه کرد ؟..از روی مشخصات سازنده که چیزی دستگیر ادم نمیشه..چون هرکدوم از سازنده ها معیار ومبنای خاص خودشون رو واسه کنتراست و سرعت پاسخگویی و اینجور چیزا دارن...کلا این عدد و رقم ها حساب کتاب ندارن ...فقط یه راه هست که بشه فهمید کدومشون بهترن اونم اینه که هر 3 تا رو بذاری کنار هم و از نزدیک مقایسه کنی..البته اگه پنلشون از یه نوع باشه مقایسه کردنشون منطقیه اما اگه یکی شون مثلا TN باشه اون یکی IPS اونوقت من ندیده و نشناخته میگم که به احتمال 90 در صد اونی که IPS هست بهتره.(البته اغلبIPS ها از لحاظ عمق رنگ مشکی و سرعت پاسخگویی کمی ضعیفند اما کیفیت رنگ و زاویه دید بهتری دارند)

داینامیک کنتراست و مگا کنتراست هم یه جورایی در راستای همند یعنی سازنده ادعا میکنه که با کنتراست داینامیک به کنتراست خیلی زیاد و میلیونی یا همون " مگا " میرسه مثلا 5000000!!!!..اما در عمل این اتفاق نمیافته..کنتراست داینامیک از طریق اندازه گیری نسبت" تاریک ترین حالت صفحه نمایش (عمدتا بوسیله کم کردن نور بک لایت ) به روشن ترین نقطه که در زیادترین حالت برایتنس و بک لایت بدست میاد اندازه گیری میشه" ...که در عمل هیچ چیزو ثابت نمیکنه چون وقتی نور بک لایت کم میشه برای همه ی پیکسل ها کم میشه و وقتی زیاد میشه هم همینطور....مگه اینکه از تکنولوژی local dimming استفاده بشه که بعیده تو مانیتورها همچین چیزی استفاده بشه....(البته داینامیک کنتراست یه سری تغییرات از طریق نرم افزاری هم در تصویر ایجاد میکنه و فقط مختص به نور بک لایت نیست)

با این اسم Super led هم مشکل دارم ..یه چیز من در اوردی و بی پایه واساس که ال جی معلوم نیست از کجاش در اورده..کلا ال جی از این اختراع اسامی و تکنولوژیها زیاد داره!!!!..اگه اشتباه نکنم این داستان کنتراست داینامیک رو هم ال جی ( ویا شایدم سامسونگ) شروع کردند...