PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تفاوت Canon SX220 با Sx230

Ce-masoud
03-03-2012, 17:53
سلام آیا این دو تا دوربین یعنیSx220 و Sx230 تفاوتشون فقط در داشتن GPS هست یا اینکه کیفیت عکسشون با هم فرق میکنه؟ به نظرتون کدومو بخرم؟

ELSIN
03-03-2012, 23:54
سلام
فقط GPS هست ، معلومه هرکدوم ارزون تره :31:
چون GPS توی ایران خیلی به کار نمیاد

mahmood_t
04-03-2012, 03:59
سلام

ببخشید میشه بپرسم توی جاهای دیگه از gps یه دوربین چه استفاده ای می کنند که توی ایران نمیشه کرد ؟؟؟

به نظر من gps برای دوربین خیلی کاربردی هستش و تا چند وقته دیگه جز جدا نشدی برای دوربین میشه

من خودم sx230 دارم و جی پی اسش خیلی کاربردی هستش و ارزشو داره که یه مقدار بیشتر خرجش کرد

m_jasour
04-03-2012, 12:53
سلام
سلام
منم همین سوال رو دارم.
چرا GPS توی ایران خیلی کاربردی نداره؟

Ce-masoud
04-03-2012, 15:36
در ضمن این که این دوربین فوکوس دستی نداره خیلی ناجور نیست؟ چرا دوربینای مدل پایین تر کنون فوکوس دستی داره مثلا sx120 اما این نداره؟

ELSIN
04-03-2012, 23:33
ببخشید میشه بپرسم توی جاهای دیگه از gps یه دوربین چه استفاده ای می کنند که توی ایران نمیشه کرد ؟؟؟

به نظر من gps برای دوربین خیلی کاربردی هستش و تا چند وقته دیگه جز جدا نشدی برای دوربین میشه

من خودم sx230 دارم و جی پی اسش خیلی کاربردی هستش و ارزشو داره که یه مقدار بیشتر خرجش کرد

خیلی کاربردی هست اما باید اینترنت عالی داشته باشی اونم همه جا مثلا 3G
چند بار ازش استفاده کردید ؟؟؟ با چه نرم افزار یا سایتی ؟؟؟

mahmood_t
05-03-2012, 01:29
در ضمن این که این دوربین فوکوس دستی نداره خیلی ناجور نیست؟ چرا دوربینای مدل پایین تر کنون فوکوس دستی داره مثلا sx120 اما این نداره؟

دوست عزیز نمی دونم منظورتون از فوکوس دستی چیه .ولی اگه منظور تنظیماتی مثل تنظیم شاتر و دیافراگم هستش .باید بگم که داره و اتفاقا این دروبین اکثر تنظیمات دوربین های حرفه ای رو داره

خیلی کاربردی هست اما باید اینترنت عالی داشته باشی اونم همه جا مثلا 3G
چند بار ازش استفاده کردید ؟؟؟ با چه نرم افزار یا سایتی ؟؟؟

منظورتون رو از اینکه باید همه جا اینترنت داشته باشی نمی فهم .چون اصلا نیاز نیست .شما عکس ها رو که گرفتی میاری رو کامپیوتر و اونجا با نرم افزار های همراه دوربین مکان گرفتن روی نقشه های گوگول می بینی .اصلا هم نیاز نیست رو کامپیوتر اینترنت پر سرعت داشته باشی همون اینترنت ذغالی خودمون کفایت می کنه .

در مورد استفاده کردن من هر وقت بیرون عکس میگیرم حتما gps رو روشن می کنم .یعنی تقربیا همیشه ازش استفاده می کنم .البته باید وقتی که می خوای دوربین رو خاموش کنی gps رو هم خاموش کنی .چون با خاموش کردن دوربین gps خاموش نمیشه و هم همچنان در حال دریافت و ضبط اطلاعات مسیر حرکت شما از ماهواره هستش .که البته می تونه مفید باشه ولی باعث مصرف الکی باتری میشه .

ELSIN
06-03-2012, 00:01
منظورتون رو از اینکه باید همه جا اینترنت داشته باشی نمی فهم .چون اصلا نیاز نیست .شما عکس ها رو که گرفتی میاری رو کامپیوتر و اونجا با نرم افزار های همراه دوربین مکان گرفتن روی نقشه های گوگول می بینی .اصلا هم نیاز نیست رو کامپیوتر اینترنت پر سرعت داشته باشی همون اینترنت ذغالی خودمون کفایت می کنه .

در مورد استفاده کردن من هر وقت بیرون عکس میگیرم حتما gps رو روشن می کنم .یعنی تقربیا همیشه ازش استفاده می کنم .البته باید وقتی که می خوای دوربین رو خاموش کنی gps رو هم خاموش کنی .چون با خاموش کردن دوربین gps خاموش نمیشه و هم همچنان در حال دریافت و ضبط اطلاعات مسیر حرکت شما از ماهواره هستش .که البته می تونه مفید باشه ولی باعث مصرف الکی باتری میشه .

نقشه های گوگل رو باید دان کرد آفلاین که نداره درسته

کلا چیز خوبه اما استفاده ای به اون صورت نداره چون فقط مختصات رو همراه عکس ذخیره میکنه

PersiAndroid
06-03-2012, 14:08
gps كه اينترنت نميخواد...
موقعيت جغرافيايي محل عكس رو با ماهواره رو عكس ثبت مي كنه...

x_enrique_1818
06-03-2012, 14:41
سلام

GPS داره یواش یواش خودشو بین دوربین های دیجیتال جا میده و یه مزیت محسوب میشه:46:

تنها ایرادش اینه که باطریو زود مصرف میکنه

ربطی هم به ایران و آفریقا نداره. همه جا قابل دریافته:31:

m_jasour
06-03-2012, 18:46
نقشه های گوگل رو باید دان کرد آفلاین که نداره درسته

کلا چیز خوبه اما استفاده ای به اون صورت نداره چون فقط مختصات رو همراه عکس ذخیره میکنه
من که متوجه نشدم چرا شما GPS رو با اینترنت مرتبط می کنید.
GPS روی دوربین تنها برای ثبت طول و عرض جغرافیایی (و احتمالا ارتفاع) محل عکسبرداری به عنوان یکی از مشخصات عکس استفاده میشه و با 3G یا GPRS یا هر نوع اتصال به اینترنت کاری نداره.

x_enrique_1818
07-03-2012, 00:48
GPS روی دوربین تنها برای ثبت طول و عرض جغرافیایی (و احتمالا ارتفاع) محل عکسبرداری به عنوان یکی از مشخصات عکس استفاده میشه و با 3G یا GPRS یا هر نوع اتصال به اینترنت کاری نداره.

:28:

منظور احسانو متوجه نشدی

منظورش از اینترنت اینه که عکس هایی که دارای مشخصات جغرافیایی هستنو باید بریزی تو کامپیوتر و از طریق اینترنت توی گوگل یا جاهای دیگه ثبتش کنی

m_jasour
07-03-2012, 11:52
:28:

منظور احسانو متوجه نشدی

منظورش از اینترنت اینه که عکس هایی که دارای مشخصات جغرافیایی هستنو باید بریزی تو کامپیوتر و از طریق اینترنت توی گوگل یا جاهای دیگه ثبتش کنی
ممنون
اما ایشون فرمودن که در ایران کاربردی نداره

ELSIN
07-03-2012, 23:39
gps كه اينترنت نميخواد...
موقعيت جغرافيايي محل عكس رو با ماهواره رو عكس ثبت مي كنه...

میدونم بابا
با چند تا کد ثبت میکنه نه جیز دیگه و به تنهایی ارزشی نداره

GPS داره یواش یواش خودشو بین دوربین های دیجیتال جا میده و یه مزیت محسوب میشه:46:

تنها ایرادش اینه که باطریو زود مصرف میکنه

ربطی هم به ایران و آفریقا نداره. همه جا قابل دریافته:31:

ممنون
اما ایشون فرمودن که در ایران کاربردی نداره

همون متوجه نشدید ، شما الان میدونی خدمات ابری چیه
بله فصای مجازی روی سرور های مثلا اپل که میتونی توش فایل آپ کنی و هر جای دنیا ازش استفاده کنی، توی ایران کاربردی داره ، نه پس مهم نیست 4s ـی که میخری iCloud داره یا نه چون اینترنت توی ایران یه تحدیده نه یه فرصت ، مختصات جغرافیایی که به تنهایی ارزشی نداره ، داره ؟؟؟

m_jasour
08-03-2012, 19:35
میدونم بابا
با چند تا کد ثبت میکنه نه جیز دیگه و به تنهایی ارزشی نداره

همون متوجه نشدید ، شما الان میدونی خدمات ابری چیه
بله فصای مجازی روی سرور های مثلا اپل که میتونی توش فایل آپ کنی و هر جای دنیا ازش استفاده کنی، توی ایران کاربردی داره ، نه پس مهم نیست 4s ـی که میخری iCloud داره یا نه چون اینترنت توی ایران یه تحدیده نه یه فرصت ، مختصات جغرافیایی که به تنهایی ارزشی نداره ، داره ؟؟؟
خوب ممنون از توضیحات شما
من یه کم بیسوادم و دیر میگیرم
واسه همین هنوز متوجه نشدم چرا GPS دوربین به نظر شما در ایران کاربرد نداره ؟ و چرا باید مستقیما به اینترنت مربوطش کرد ؟
و در نهایت، چرا برای توجیه مطلب قبلی، از خدمات ابری مثال میزنید؟

ELSIN
09-03-2012, 00:16
خوب ممنون از توضیحات شما
من یه کم بیسوادم و دیر میگیرم
واسه همین هنوز متوجه نشدم چرا GPS دوربین به نظر شما در ایران کاربرد نداره ؟ و چرا باید مستقیما به اینترنت مربوطش کرد ؟
و در نهایت، چرا برای توجیه مطلب قبلی، از خدمات ابری مثال میزنید؟

اولا بنده جسارت نکردم
دوما شما به من بگو مختصات که فقط عدد هستند به تنهایی به چه دردی میخورند ؟؟؟؟ ((اینو شما به من بگو))

m_jasour
09-03-2012, 18:57
اولا بنده جسارت نکردم
دوما شما به من بگو مختصات که فقط عدد هستند به تنهایی به چه دردی میخورند ؟؟؟؟ ((اینو شما به من بگو))
اختیار دارید جناب احسان عزیز
صحبت من سر بدرد بخور بودن این اعداد نیست. هر چند که حتما بدرد میخورن.
بحث سر اینه که شما فرمودید GPS در ایران بدرد نمیخوره. اما به نظر من GPS در ایران یا غیر ایران فرقی نداره و کسی که بخواد استفاده کنه مهم نیست که در ایران باشه یا نباشه.
اما در مجموع با این موافقم که احتیاجی نیست هر کسی که قصد خرید دوربین داره، تنها به خاطر GPS داشتن هزینه بیشتری پرداخت کنه.
شاید من بتونم فرمایش شما رو اینجوری بیان کنم که در ایران دانش استفاده از اون چند عدد (مختصات جغرافیایی) در تعداد کمی از استفاده کننده ها وجود داره.

ELSIN
09-03-2012, 20:31
اختیار دارید جناب احسان عزیز
صحبت من سر بدرد بخور بودن این اعداد نیست. هر چند که حتما بدرد میخورن.
بحث سر اینه که شما فرمودید GPS در ایران بدرد نمیخوره. اما به نظر من GPS در ایران یا غیر ایران فرقی نداره و کسی که بخواد استفاده کنه مهم نیست که در ایران باشه یا نباشه.
اما در مجموع با این موافقم که احتیاجی نیست هر کسی که قصد خرید دوربین داره، تنها به خاطر GPS داشتن هزینه بیشتری پرداخت کنه.
شاید من بتونم فرمایش شما رو اینجوری بیان کنم که در ایران دانش استفاده از اون چند عدد (مختصات جغرافیایی) در تعداد کمی از استفاده کننده ها وجود داره.

:10:
بله بدرد بخور هستند بدون شک
اره ، تعداد کمی هستند که از GPS گوشی شون استفاده میکنند چه برسه به دوربین
بیشتر حرف من اینه که برای استفاده از GPS به اینترنت خوب نیاز هست حالا یا روی دوربین یا موبایل یا ... که توی ایران نیست :19:

m_jasour
09-03-2012, 21:34
:10:
بله بدرد بخور هستند بدون شک
اره ، تعداد کمی هستند که از GPS گوشی شون استفاده میکنند چه برسه به دوربین
بیشتر حرف من اینه که برای استفاده از GPS به اینترنت خوب نیاز هست حالا یا روی دوربین یا موبایل یا ... که توی ایران نیست :19:
برای موبایل کمی میتونم باهاتون هم نظر باشم، هرچند که در مورد موبایل هم براحتی میشه از تقشه های آفلاین استفاده کرد
اما در مورد دوربین، اصلا قرار نیست نقشه ای روی دوربین داشته باشید. فقط مختصات همراه عکس ذخیره میشه برای استفاده های بعدی که میتونه روی نقشه های آفلاین یا آنلاین چک بشه.
باز هم برگشتیم سر نقطه اول که چرا شما GPS دوربین رو با اینترنت مرتبط می کنید؟

mm45
11-03-2012, 11:27
سلام

توی سایت زیر که دو مدل را مقایسه کردم یه اختلاف توی سیستم وایرلسشون نشون میده که
sx230 eyefi داره اما 220 نداره

این بجز بحث gps است . در مشخصات wireless :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
:11::11:

به نظرتون این eyefi چیه ؟

m_jasour
11-03-2012, 11:39
سلام

توی سایت زیر که دو مدل را مقایسه کردم یه اختلاف توی سیستم وایرلسشون نشون میده که
sx230 eyefi داره اما 220 نداره

این بجز بحث gps است . در مشخصات wireless :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fproducts%2Fcompare%2Fside-by-side%3Fproducts%3Dcanon_sx220hs%26products%3Dcanon _sx230hs)
:11::11:

به نظرتون این eyefi چیه ؟
سلام
این قابلیت Eye-Fi ، در واقع در یک نوع مموری کارت وجود داره و sx230 از اون نوع مموری کارت هم پشتیبانی میکنه.
اینجا رو ببینید : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یعنی sx230 هم مستقیما Wi-Fi رو پشتیبانی نمیکنه

Ce-masoud
12-03-2012, 16:25
آقا این دوربین sx230 با فرمت RAW هم عکس میگیره؟ اگه آره چطوری باید تنظیمش کنم؟

m_jasour
12-03-2012, 19:22
آقا این دوربین sx230 با فرمت RAW هم عکس میگیره؟ اگه آره چطوری باید تنظیمش کنم؟
نه نمی گیره

mahmood_t
16-03-2012, 16:07
سلام دوباره

دیدیم این تایپیک هنوز به نتیجه نرسید گفتیم یه توضیح تصویری بدیم شاید نتیجه ای حاصل شد .

اول بگم که gps تقربیا داره توی همه دستگاه فراگیر میشه .الان دیگه گوشی و یا تبلت بدونه gps بدرد نمی خوره .واقعا می گم قابلت های مثل مسیر یابی با gps الان دیگه جزو ضروریات هستش حتی توی ایران .( کسانی که استفاده کردن می دونن چه نعمتی هستش )

اما توی دوربین کم کم داره جا می افته و به طور 100 درصد تا چند وقت دیگه جز جدا نشدنی دوربین میشه .

خوب بهتره بریم سراغ توضیحات تصویری

این عکس زیر رو من با canon sx 230 که gps دستگاه هم روشن بوده گرفتم که مشخصات محل گرفتن عکس هم توی عکس ثبت شده .

خوب حلا توی عکس زیر که مشخصات عکس هستش همون طور که می بینید 3 تا عدد توی قسمت gps ثبت شده .

قسمت latitude که مشخصات عرض جغرافیایی رو نوشه
قسمت longgitude هم مشخصات طول جغرافیایی رو نوشه
قسمت altitude هم ارتفاع از سطح دریا رو نوشته

خوب حالا برای اینکه اینکه بفهمیم که این عکس کجا گرفته شده باید از یه نرم افزار توی کامپیوتر استفاده کنیم که این برای نشون دادن نقشه باید به اینترت وصل باشی که البته با اینترنت ذغالی خودمون هم به راحتی میشه استفاده کرد

من از نرم افزار map utility که همراه که خود دوربین توسط canon ارئه شده ،استفاده کردم .همون طور که توی عکس های زیر می بینید به راحتی میشه توی نقشه دقیق محل گرفتن عکس رو دید .به همین راحتی

خوب همون طور که دید میشه به راحتی از gps دوربین استفاده و چقدر هم می تونه کاربردی باشه .

البته ناگفته نمونه یه قابلیت دیگه که gps دوربین داره ضبط مسیر حرکت هستش که میسر حرکت شما رو ضبط میکنه و توی یه فایل جداگانه ذخیره می کنه و میشه اون هم مثل همین ، مسیر حرکت رو روی نقشه دید.

موفق باشید