PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در ویژوال بیسیک

alicc
03-03-2012, 16:49
با سلام خدمت همه دوستان عزیز . من یه مشکل دارم تو ویژوال بیسیک من یه ماشین حساب طراحی کردم و دکمه های 1 و ... و 9 رو گذاشتم حالا می خوام وقتی رو انها کلیک شد پشت سرهم تو لابیل نوشته شه مثلا اگه بنوسیی 1بعدش و2 . 1 حذف نشه و 2 ادامش بیاد یعنی بشه 12 فهمیدید ؟

Haj_Amoo
03-03-2012, 21:23
به جای اینکه مقدار لیبل یا تکست باکس یا هر چیز دیگه که داری رو برابر با عددی که می‎خوای قرار بدی، اون رو برابر با حاصل جمع رشته‎ای مقدار اون شی و عدد قرار بده، یعنی اگه می‎خوای به محتوی لیبل‎ات عدد 2 اضافه بشه بنویس:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

alicc
04-03-2012, 14:22
داش حل شد حالا چطور می تونم کاری کنم که مثلا 1 رو نوشتم وقتی که دکمه + زده شد و بقیش 2 رو نوشم کاری کنم که وقتی رو مساوی کلیک کردم تو یهلیبل دیگه جوا بیاد

Haj_Amoo
05-03-2012, 22:38
شاید بهتر باشه شما کد یه ماشین حساب ساده رو از تو اینترنت پیدا کنید و بعد از خوندنش اگه ابهامی داشتین بپرسین.
==

در این مورد: شما دو تا متغیر عددی و یه متغیر رشته‎ای تعریف کنین. برای رویداد کلیک دکمه جمع بنویسین: 1. مقدار فعلی نوشته‎تون رو داخل متغیر عددی 1 قرار بده. 2. مقدار کنونی نوشته رو صفر کنه 3. داخل متغیر رشته‎ای بنویسه: "+"
بعد برای دکمه تساوی هم بنویسن 1. مقدار دومین متغیر عددی رو برابر با چیزی که نوشته شده قرار بده .2. اگر مقدار متغیر رشته‎ای "+" هست، دو مقدار عددی رو با هم جمع کنه و مقدار لیبل رو برابر با حاصل جمع قرار بده.

کد نویسی با شما!

rbagherih
15-04-2012, 18:47
سلام
این سورس کامل ماشین حساب که خودم نوشتم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]