PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمککک. از جا کنده شدن ورودی usb هارد اکسترنال

pashangparsi6
03-03-2012, 13:10
با دروددد

کمکککککککککککککککککک

دوستان از اونجایی که ورودی usb هارد اکسترنال WD من قطعی داشت. من هاردو باز کردم و اون مبدل (بورد تبدیل ساتا به usb) رو از روش برداشتم و الان با کابل ساتا و برق مادربرد به رایانه وصلش کردم. ولی هارد و درایو 1 ترابایتی به صورت unallocated در اومده و داده های درون هارد رو نمی تونم بخونم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

(یک سری از دوستان گفتن ریکلاوری کن که این جواب نمی دهههههه)

یکی از دوستان راهنمایی کرد که:

عزیز مگه شما هارد رو پاک کردی که دنبال ریکاوری می گرید آخه؟
ببین اون سخت افزار یک کلید هم هست که اطلاعات رو کدگذاری شده روی هارد نوشته و نتیجتا چون سیستم نمی تونه Table ها رو تشخیص بده شما نمی تونی اطلاعاتت رو برگردونی بدون اون سخت افزار! در این عکس می بینید که ورودی یو اس بی از روی بورد کنده شده:

من چکار باید بکنم؟؟؟؟؟ اگر بخوام لحیم کنم که نمی شه اینها خیلی به هم نزدیک هستند. باید چکاتر کنممممممممممممم

pashangparsi6
03-03-2012, 13:25
این هم یک عکس از هارد و بورد که من بورد رو جدا کردم و کابل ساتا و برق رو از مادربرد گرفتم و زدم بهش:

mamadyazdani
03-03-2012, 14:00
سلام شما از اول اگه ورودیش مشکلی داشت به جایه این که با چنگال بیوفتی به جونش و مهندسی در بیاری باید به گارانتیش میسپردی.فک نکنم دیگه واست کار کنه

pashangparsi6
03-03-2012, 14:29
سلام شما از اول اگه ورودیش مشکلی داشت به جایه این که با چنگال بیوفتی به جونش و مهندسی در بیاری باید به گارانتیش میسپردی.فک نکنم دیگه واست کار کنه

درسته اشتباه کردم در واقع. همچین زمان هایی معمولا از این اشباه ها می کنم!!
آخه دوستان می گن این کار شدنی هست. یعنی می شه از هارد به گونه های مختلف استفاده کرد. یعنی به صورت ساتا هم ازشون استفاده کرد

لطفا اینجا رو بخونید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

pashangparsi6
03-03-2012, 14:46
شما از همون اول باید هارد رو به یک تعمیرکار میداد براتون یک ربع هم نمیشد پایه های جدا شده رو به راحتی لحیم میداد
هرچند اگه آشنایی با هویه و این مسائل دارید خودتون هم میتونید انجام بدید وگرنه به همون دلیل نزدیکی مدارها خودتون انجام ندید
ولی بازم پیشنهاد میشه به یک تعمیرکار سخت افزار یا حتی الامکان لوازم برقی ببرید که اونها هم میتونن کار شما رو راه بندازن

راستشو بخواید از یه چیزی می ترسم. زمانی که داشتم دست کاری می کردم پایه ها رو کمت ار یک ثانیه یهو یه دود از بورد بلند شد. می ترسم سوخته باشه. البته من این کارو می کنم و می برم و می دم تعمیرکارها درستش کنند و پایه رو بچسبونن ولی اگر بورد درست نشد چی؟

آخه یکی از دوستان تاکید داره که هارد اکسترنالش رو به گونه های مختلف یعنی با بورد و یا بدون بورد و کابل ساتا استفاده می کنه بدون هیچ مشکلی!

اگر این بورد سوخته باشه چی؟ چنین بوردی پیدا می شه که بخرم یا اینکه با نرم افزارهای ریکاوری می شه داده ها رو برگردوند؟ اگر نشه داده ها رو برگردوند آیا با فرمت کردن هارد می شه ازش استفاده کرد؟

ata.royalfalcon
03-03-2012, 14:54
راستشو بخواید از یه چیزی می ترسم. زمانی که داشتم دست کاری می کردم پایه ها رو کمت ار یک ثانیه یهو یه دود از بورد بلند شد. می ترسم سوخته باشه. البته من این کارو می کنم و می برم و می دم تعمیرکارها درستش کنند و پایه رو بچسبونن ولی اگر بورد درست نشد چی؟

آخه یکی از دوستان تاکید داره که هارد اکسترنالش رو به گونه های مختلف یعنی با بورد و یا بدون بورد و کابل ساتا استفاده می کنه بدون هیچ مشکلی!

اگر این بورد سوخته باشه چی؟ چنین بوردی پیدا می شه که بخرم یا اینکه با نرم افزارهای ریکاوری می شه داده ها رو برگردوند؟ اگر نشه داده ها رو برگردوند آیا با فرمت کردن هارد می شه ازش استفاده کرد؟

عزيزم هارد اكسترنال نبود . هارد اينترنال 3.5 اينچي بوده و از اونجايي كه ديگه PC نداشتم پس يه تبديل sata to usb خريدم و به لپتاپ وصل كردم ولي با توجه به سرعت پايين usb2 تصميم گرفتم كه از پورت esata لپتاپ استفاده كنم . كه در هر حالت توسط ويندوز داده ها قابل رويت بود .

با فرمت كردن ميتونيد مثل هارد اينترنال معمولي ازش استفاده كنيد ولي بايد با داده ها خداحافظي كنيد .

pashangparsi6
03-03-2012, 15:01
عزيزم هارد اكسترنال نبود . هارد اينترنال 3.5 اينچي بوده و از اونجايي كه ديگه PC نداشتم پس يه تبديل sata to usb خريدم و به لپتاپ وصل كردم ولي با توجه به سرعت پايين usb2 تصميم گرفتم كه از پورت esata لپتاپ استفاده كنم . كه در هر حالت توسط ويندوز داده ها قابل رويت بود .

با فرمت كردن ميتونيد مثل هارد اينترنال معمولي ازش استفاده كنيد ولي بايد با داده ها خداحافظي كنيد .

خب پس من اشتباه متوجه شده بودم. پس با فرمت کردن می شه ازش بهره برد. ولی پیش از فرمت باید اگر بتونم هر جویر شده داده ها رو برگردونم.

راهش همون ریکاوری هست یا کار دیگه ای هم می شه کرد؟ (نرم افزار گت دیتا بک) پس از ساعت ها جستجو و ... بهم پیام داده که چیزی به نام fat پیدا نکرده. ( باز هم nts رو آزمایش می کنم ولی بعید می دونم کار بکنه)

ata.royalfalcon
03-03-2012, 15:08
خب پس من اشتباه متوجه شده بودم. پس با فرمت کردن می شه ازش بهره برد. ولی پیش از فرمت باید اگر بتونم هر جویر شده داده ها رو برگردونم.

راهش همون ریکاوری هست یا کار دیگه ای هم می شه کرد؟ (نرم افزار گت دیتا بک) پس از ساعت ها جستجو و ... بهم پیام داده که چیزی به نام fat پیدا نکرده. ( باز هم nts رو آزمایش می کنم ولی بعید می دونم کار بکنه)

بلي با فرمت كردن شانس ريكاوري پايين ميآيد و در نتيجه اول از همه به فكر ريكاوري اطلاعات باشيد . نرم افزار getdataback هم دو جوره و با توجه به اينكه مطمئناً هارد شما از نوع NTFS هست بايد از نوع NTFS استفاده كنيد .

در هر حال اگر موفق به ريكاوري اطلاعات نشديد اون برد رو به همراه هارد به مراكز تخصصي ببريد تا مشكل شما رو مرتفع كنند . تاكيد ميكنم كه مراكز تخصصي نه هر تعميرگاه !!!

pashangparsi6
03-03-2012, 15:25
بلي با فرمت كردن شانس ريكاوري پايين ميآيد و در نتيجه اول از همه به فكر ريكاوري اطلاعات باشيد . نرم افزار getdataback هم دو جوره و با توجه به اينكه مطمئناً هارد شما از نوع NTFS هست بايد از نوع NTFS استفاده كنيد .

در هر حال اگر موفق به ريكاوري اطلاعات نشديد اون برد رو به همراه هارد به مراكز تخصصي ببريد تا مشكل شما رو مرتفع كنند . تاكيد ميكنم كه مراكز تخصصي نه هر تعميرگاه !!!

ntfs این نرم افزارو هم که آزمایش می کنم همین که کار میاد ؛از بشه این پیامو می ده:

مشکل به نظر شما چیه؟