PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : وصل کردن هارد لپتاپ به کامپیوتر بصورت اکسترنال

golijan
01-03-2012, 21:54
با سلام
یکی از دوستام هارد لپتاپش خراب شد و تعویضش کرد(500 گیگ ساتا). حالا میخواستم بدونم چطور میشه این هارد اینترنال رو که مال لپتاپه با پورت یو اس بی یا هر جور دیگه به کامپیوتر وصل کرد و شاید بشه بعضی از اطلاعاتشو ریکاوری کرد؟؟
البته شرکت گفت که کامل خراب نشده و میشه برخی از اطلاعات رو ریکاوری کرد.
تو وب که میرخی میگن نرم افزار active file recover for windows خوبه اما زیاد جالب نیست و اگه هارد fdisk شده باشه که اصلا بازیابی نمیکنه. یه نرم افزار خوب واسه ریکاور هم معرفی کنید ممنون میشم/

ata.royalfalcon
02-03-2012, 12:48
با سلام
یکی از دوستام هارد لپتاپش خراب شد و تعویضش کرد(500 گیگ ساتا). حالا میخواستم بدونم چطور میشه این هارد اینترنال رو که مال لپتاپه با پورت یو اس بی یا هر جور دیگه به کامپیوتر وصل کرد و شاید بشه بعضی از اطلاعاتشو ریکاوری کرد؟؟
البته شرکت گفت که کامل خراب نشده و میشه برخی از اطلاعات رو ریکاوری کرد.
تو وب که میرخی میگن نرم افزار active file recover for windows خوبه اما زیاد جالب نیست و اگه هارد fdisk شده باشه که اصلا بازیابی نمیکنه. یه نرم افزار خوب واسه ریکاور هم معرفی کنید ممنون میشم/

سلام
برای تبدیل هارد اینترنال 2.5 اینچی به نوع اکسترنال ، میتونید از باکس هارد استفاده کنید . دقت کنید که باکسی که میخرید باید متناسب با هاردهای 2.5 اینچی (لپتاپی) باشد .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای ریکاوری اطلاعات هم نرم افزارهای مختلفی هست که با توجه به نوع فایلهایی که میخواهید ریکاوری کنید یکی مناسبتر هست ولی در قدم اول نرم افزار EASEUS Data Recovery Wizard Professional یا GetDataBack رو پیشنهاد میدم . نکته مهم اینجاست که فایلهای ریکاوری شده رو در جای دیگر ذخیره کنید تا اگر نتیجه کار مطلوب نبود با نرم افزارهای دیگری تست کنید .

saeed_136915
02-03-2012, 13:04
مگه هارد لپتاپ رو نمیشه مستقیم با رابط ساتا به کامپیوتر وصل کرد؟؟

golijan
03-03-2012, 23:45
این هارد لپ تاپ دو تا درگاه داره که یکیش دیتا و دیگری برق. حالا این کابلی که شما میگید یعنی فقط یه سرش میخوره به پورت دیتای هارد و سر دیگه ش به پورت یو اس بی کامپیوتر؟ پس یعنی دیگه کابل جدا واسه برق نمیخواد.؟ میشه توضیحح کاملتری بدید... قیمت این کاب حدودا چنده؟

یه نرم افزار که واسه ریکاور که واقعا بتونه حتی بعد از fdisk هم اطلاعات رو ریکاوری کنه(عکس و ویدئو) ممکنه جدول پارتیشن هارد هم بهم ریخته باشه ولی باز میتونه؟

ata.royalfalcon
04-03-2012, 08:35
این هارد لپ تاپ دو تا درگاه داره که یکیش دیتا و دیگری برق. حالا این کابلی که شما میگید یعنی فقط یه سرش میخوره به پورت دیتای هارد و سر دیگه ش به پورت یو اس بی کامپیوتر؟ پس یعنی دیگه کابل جدا واسه برق نمیخواد.؟ میشه توضیحح کاملتری بدید... قیمت این کاب حدودا چنده؟

یه نرم افزار که واسه ریکاور که واقعا بتونه حتی بعد از fdisk هم اطلاعات رو ریکاوری کنه(عکس و ویدئو) ممکنه جدول پارتیشن هارد هم بهم ریخته باشه ولی باز میتونه؟
سلام
برق مورد نياز براي هاردهاي اكسترنال پرتابل يا 2.5 اينچي از همون پورت usb تامين ميشه.

ولي گاهي اوقات برق تامين شده توسط يك پورت usb قادر به راه اندازي هارد نيست و در نتيجه از يك پورت ديگر usb ، جريان برق تقويت ميشود . اگر در عكس بالا دقت كنيد متوجه ميشويد كه كابل سه تا پورت usb دارد كه اگر با يكي هارد راه اندازي نشد با متصل كردن سر دوم به پورت ديگر usb و تقويت جريان برق ، هارد راه اندازي شود .

در نتيجه توصيه ميشود باكسي بخريد براي هارد 2.5 اينچي بخريد كه كابل آن دو سر باشد . قيمتش حدودا 25 الي 30 هزارتومن هست.

شما Fdisk كرديد و شانس ريكاوري اطلاعات پايين هست (اونهم ويدئو و عكس) در هر حال اگر اطلاعات براي شما مهم هست پيشنهاد ميدم كه به مراكز تخصصي براي ريكاوري مراجعه كنيد .

بهجون
25-03-2012, 23:02
مگه هارد لپتاپ رو نمیشه مستقیم با رابط ساتا به کامپیوتر وصل کرد؟؟

هارد لب تاب هم یه سوکت sata داره یه سوکت برق مثل هارد کامپیوتر ... من نفهمیدم مشکلش چیه که مستقیم نشه به کامپیوتر وصلش کرد! !

dr.m
05-08-2012, 11:39
هارد لب تاب هم یه سوکت sata داره یه سوکت برق مثل هارد کامپیوتر ... من نفهمیدم مشکلش چیه که مستقیم نشه به کامپیوتر وصلش کرد! !

اساتید لطفا" جواب بدن مشکل من هم هست

ata.royalfalcon
05-08-2012, 12:12
اساتید لطفا" جواب بدن مشکل من هم هست

ميتونيد هارد 2.5 اينچي رو مثل هارد 3.5 اينچي نصب كنيد (برق و ديتا) ولي براي اينكه هارد 2.5 اينچي در محفظه هارد داخل كيس قرار بگيره نيازمند قاب مخصوص هست .

banangaga
28-01-2013, 21:21
سلام
من هم میخوام اطلاعات هارد لپ تاپ رو به pc منتقل کنم
چطوری میتونم این کارو بکنم؟
آیا تبدیلش تو بازار پیدا میشه؟

EXTREME
28-01-2013, 21:35
سلام
من هم میخوام اطلاعات هارد لپ تاپ رو به pc منتقل کنم
چطوری میتونم این کارو بکنم؟
آیا تبدیلش تو بازار پیدا میشه؟

یا دو تا رو با هم شبکه کنید و اطلاعات رو ردوبدل کنید
یا اینکه هارد pc رو بردارین با تبدیل به یو اس بی به لپ تاب وصل کنید و اطلاعات رو ردوبدیل کنید

هم تبدیل ide به یو اس بی است و هم sata به یو اس بی آداپتورشم است

kasra2002
05-02-2013, 09:57
با اجازه استادهای گرامی....
دوستان اینطور که می دونم و یکی از تبدیل هاش روهم دارم ...
هر هارد دارای دو پورت ( یکی برق و دیگری دیتا ست)
برای ساتا فرقی نداره و هر سایزی که باشه فیش های اون مثل همه
ولی برای ide سایز اونا در کامپیوتر pc و لپتاپ متفاوته
پس برای استفاده بصورت اکسترنال نیاز به تبدیلی داریم که اونو به usb بخورونه
تبدیلی در بازار موجوده که هر 3 مدل فیش رو داره
و همچنین یک آداپتور داره که به برق وصل شده و پاور لازم رو به هارد می رسونه
اما
اگر می خوایید که پاور هم از طریق usb انتقال پیدا کنه
از باکس باید استفاده شه که همونطوری که فرمودند با یک و یا دو پورت usb این کار انجام میشه که سایز اون بستگی به سایز هاردتون متفاوته
البته الان خودم به دنبال این باکس هستم و نمی دونم چنده وقتی خریدم اونو هم به اطلاع می رسونم
الان من چند هارد دارم هم لپتاپ و هم pc که با توجه به گرانی شدید اکسترنال هارد تصمیم گرفتم اینجوری اطلاعاتمو بک آپ کنم

kasra2002
19-02-2013, 16:36
دوستان جهت اطلاع
تبدیل به شدت کمیاب و گران شده
باکس برای هارد 3.5 خریدم هم ساتا و هم ای دی ای داره
برای هارد 2.5 هم خریدم
برای 5.5 هم موجود بود که به دلیل نداشتن ide پس دادم
برای هارد بالای 2.5 نیاز به برق پاور دارند که آداپتور دارند
ولی هارد 2.5 با دو پورت usb کار می کنه

orp
17-01-2014, 22:30
سلام - من لپتاپم خراب شده و ldc هم شکسته - نمیدونم هاردش هم اسیب دیده یا نه - فقط میخوام بدونم اون کسی که داره لپ تاپ رو تعمیر میکنه و کل لپ تاپ رو باز میکنه میتونه به اطلاعات داخل هارد دسترسی پیدا کنه ؟ رمز هم گذاشته بودم برای لپ تاپ و فکر میکنم ورود مهمان رو هم غیر فعال کرده بودم . ممنون

V i r u s e r
17-01-2014, 22:50
سلام - من لپتاپم خراب شده و ldc هم شکسته - نمیدونم هاردش هم اسیب دیده یا نه - فقط میخوام بدونم اون کسی که داره لپ تاپ رو تعمیر میکنه و کل لپ تاپ رو باز میکنه میتونه به اطلاعات داخل هارد دسترسی پیدا کنه ؟ رمز هم گذاشته بودم برای لپ تاپ و فکر میکنم ورود مهمان رو هم غیر فعال کرده بودم . ممنون

بله می تونه
اگر اطلاعاتتون شخصیه می تونید هارد رو دربیارید و وقتی لپتاپ درست شد ببرید همونجا براتون نصب کنه.

orp
17-01-2014, 22:56
بله می تونه
اگر اطلاعاتتون شخصیه می تونید هارد رو دربیارید و وقتی لپتاپ درست شد ببرید همونجا براتون نصب کنه.

اخه مگه بدون هارد ویندوز بالا میاد ؟ برای تعمیر لازم نیست ویندوز رو بالا بیاره تا چک کنه ببینه درست شده یا نه ؟

V i r u s e r
17-01-2014, 22:59
لازم نیست با ویندوز داخل همون هارد بالا بیاد تا اطلاعاتشو ببینه. کافیه بزاره تو یه کامپیوتر دیگه
اینکه بدون هارد خوب مسلما لپتاپ روشن میشه؛‌ ولی این که اون تعمیرکار عقلش برسه با یه سیدی لایو با لینوکس لپتاپ رو چک کنه نمیدونم

orp
17-01-2014, 23:04
ممنون از راهنماییهات :n12:

alone-boy
17-01-2014, 23:13
من يه هفته اي ميشه يه باكس واسه هارد ٢٠٥ گرفتم
usb2 قيمت هاش حدود ١٧-٢٢
usb3 قيمت هاش حدود ٤٠

حسین23
11-06-2018, 14:46
سلام من میخواستم لپ تاپ را بفرشم میخواستم بدنم چطور فرمتش کنم تا ریکاوری نشه

masood.ashoori789
11-06-2018, 15:27
سلام من میخواستم لپ تاپ را بفرشم میخواستم بدنم چطور فرمتش کنم تا ریکاوری نشهبه این کار wipe گفته میشه . که میاد سکتور هارو با داده رندم بارها بازنویسی می‌کنه . نرم افزارهای زیادی این قابلیت رو دارند ‌. مثل CCleaner
تعداد آوررایت کردن سه و هفت و ده بار هرچه بیشتر باشه امکان ریکاوری پایین تره. به هارد فشار زیادی وارد میشه و ممکنه حتی بسوزه. معمولا در اینگونه موارد لپ تاپ رو بدون هارد بفروشید بهتر هست .