PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تبدیل هارد اکسترنال 3.5 به هارد اینترنال؟؟؟

pashangparsi6
01-03-2012, 20:19
با درود

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوستان من یک هارد 3.5 اینچی وسترن اکسترنال داشتم که بدبختانه ورودی usb اون دچار قطعی شده. پس در نتیجه جلد هاردو باز کردم و پایه ی جدا شده رو لحیم کردم ولی جواب نمی ده. (شماره 3)
اکنون اون قطعه ی مبدل (شماره 2) رو که به هارد وصل می شد (شماره 1) رو جدا کردم و می خوام اگ بشه از این هارد و داده های درونش به عنوان یک هارد درونی (اینترنال) بهره ببرم. و همان گونه که می بینید (شماره 1) کابل ساتا و برق رو بهش وصل کردم ولی بدبختانه هارد رو نمی شناسه ویندوز. آیا باید کار دیگری انجام بدم؟ آیا این کار شدنی هست؟

با سپاس

pashangparsi6
01-03-2012, 22:14
هارد رو (Dynamic Disk0) در واقع شناخته ولی همون طور که می بینید در این عکس

راهی وجود نداره من بتونم فرمت رو از usb به ساتا تبدیل کنم و به عنوان یک هارد جانبی درونی (اینترنال) از هارد و داده های درونش بهره ببرم؟

ata.royalfalcon
02-03-2012, 12:24
هارد رو (Dynamic Disk0) در واقع شناخته ولی همون طور که می بینید در این عکس

راهی وجود نداره من بتونم فرمت رو از usb به ساتا تبدیل کنم و به عنوان یک هارد جانبی درونی (اینترنال) از هارد و داده های درونش بهره ببرم؟

سلام
شما باید با استفاده از نرم افزارهای ریکاوری اطلاعات مثل EASEUS Data Recovery Wizard Professional اطلاعات رو در جای دیگر ذخیره و ریکاوری کنید و سپس برای fix نمیودن این مشکل روی پارتیشن unallocated شده راست کلیک کنید و سپس فرمتش کنید تا بتونید مثل یک هارد اینترنال استفاده کنید .
تاکید میکنم که قبل از فرمت ، داده ها رو ریکاوری کنید . در صورت فرمت کردن پارتیشن شانس ریکاوری پایین میآید .

این فرمت هیچ ربطی به تبدیل از usb به ساتا ندارد . unallocated پارتیشن بیشتر به دلیل معیوب شدن ساختار پارتیشنها ناشی میشود .

pashangparsi6
02-03-2012, 12:53
سلام
شما باید با استفاده از نرم افزارهای ریکاوری اطلاعات مثل EASEUS Data Recovery Wizard Professional اطلاعات رو در جای دیگر ذخیره و ریکاوری کنید و سپس برای fix نمیودن این مشکل روی پارتیشن unallocated شده راست کلیک کنید و سپس فرمتش کنید تا بتونید مثل یک هارد اینترنال استفاده کنید .
تاکید میکنم که قبل از فرمت ، داده ها رو ریکاوری کنید . در صورت فرمت کردن پارتیشن شانس ریکاوری پایین میآید .

این فرمت هیچ ربطی به تبدیل از usb به ساتا ندارد . unallocated پارتیشن بیشتر به دلیل معیوب شدن ساختار پارتیشنها ناشی میشود .

دوست گرامی

این هارد من و داده هاش هیچ مشکلی ندارن در واقع. فقط یکی از دوستان گفت چون پیش از این با فرمت پورت usb فرمت شده و الان می خوای به صورت ساتا ازش بهره ببری هاردو نمی شناسه.

ببینید هم اکنون دیگه من اون مبدلی که ساتا رو به یو اس بی تبدیل می کنه رو ندارم و خراب شده و تنها صورتی که می تونم هاردو به رایانه وصل کنم از طریق همین ساتا هست. نزدیک به 1 ترابایت هم داده روی هارد دارم که همشون سالم هستند ولی رایانه نمی شناسه. باید چکار کنم؟

همچنین اگر ممکن هست یه توضیحی ساده بدین درباره ی نرم افزار ریکاوری که فرمودیدن که چگونه کار می کنه و ...

با سپاس

ata.royalfalcon
02-03-2012, 14:23
دوست گرامی

این هارد من و داده هاش هیچ مشکلی ندارن در واقع. فقط یکی از دوستان گفت چون پیش از این با فرمت پورت usb فرمت شده و الان می خوای به صورت ساتا ازش بهره ببری هاردو نمی شناسه.

ببینید هم اکنون دیگه من اون مبدلی که ساتا رو به یو اس بی تبدیل می کنه رو ندارم و خراب شده و تنها صورتی که می تونم هاردو به رایانه وصل کنم از طریق همین ساتا هست. نزدیک به 1 ترابایت هم داده روی هارد دارم که همشون سالم هستند ولی رایانه نمی شناسه. باید چکار کنم؟

همچنین اگر ممکن هست یه توضیحی ساده بدین درباره ی نرم افزار ریکاوری که فرمودیدن که چگونه کار می کنه و ...

با سپاس

عزیز دلم
من اولین بار هست که میشنوم فرمت هارد usb با فرمت هارد ساتا فرق میکنه . خودم یه هارد سیگیت 1.5 ترابایت دارم تا الان به سه صورت ازش استفاده کردم . 1. بصورت usb2 و 2. بصورت esata و 3. بصورت sata . در تمام شرایط گفته شده هارد هم توسط بایوس و هم توسط سیستم شناسایی میشد و مشکلی نداشت . خلاصه اگر از قبل هاردی رو بصورت NTFS فرمت شده باشه با هر اینترفیسی مثل usb2 یا usb3 یا esata یا sata یا firewire و .... در ویندوز بصورت NTFS شناسایی خواهد شد مگر اینکه هارد معیوب شده باشد .

همانطوری که قبلا هم گفتم ساختار پارتیشن هارد شما معیوب شده که برای فیکس کردن میباستی فرمتش کنید ، از آنجایی که با فرمت کردن شانس ریکاوری داده ها پایین میاد میبایستی با استفاده از نرم افزارهای ریکاوری اطلاعات به اطلاعات موجود پارتیشن unallocated شده دسترسی پیدا کرده تا کلیه اطلاعات استخراج شود . پس از ریکاوری از طریق برنامه دیسک منجمنت آنرا فرمت کنید .

pashangparsi6
02-03-2012, 19:28
عزیز دلم
من اولین بار هست که میشنوم فرمت هارد usb با فرمت هارد ساتا فرق میکنه . خودم یه هارد سیگیت 1.5 ترابایت دارم تا الان به سه صورت ازش استفاده کردم . 1. بصورت usb2 و 2. بصورت esata و 3. بصورت esata . در تمام شرایط گفته شده هارد هم توسط بایوس و هم توسط سیستم شناسایی میشد و مشکلی نداشت . خلاصه اگر از قبل هاردی رو بصورت NTFS فرمت شده باشه با هر اینترفیسی مثل usb2 یا usb3 یا esata یا sata یا firewire و .... در ویندوز بصورت NTFS شناسایی خواهد شد مگر اینکه هارد معیوب شده باشد .

همانطوری که قبلا هم گفتم ساختار پارتیشن هارد شما معیوب شده که برای فیکس کردن میباستی فرمتش کنید ، از آنجایی که با فرمت کردن شانس ریکاوری داده ها پایین میاد میبایستی با استفاده از نرم افزارهای ریکاوری اطلاعات به اطلاعات موجود پارتیشن unallocated شده دسترسی پیدا کرده تا کلیه اطلاعات استخراج شود . پس از ریکاوری از طریق برنامه دیسک منجمنت آنرا فرمت کنید .

دوست گرامی من با نرم افزار EASEUS_Data_Recovery کار بازیابی رو آغاز کردم ولی در حالی که هارد من بیش از 800 مگابات داده درونش بود الان 458 مگابات رو بازیابی کرده. ولی فایل هایی که آورده اصلا اون پوشه ها و فایل هایی که روی هاردم بود نیست. یک سری چیزهای عجیب و غریب هست که همه رو دسته بندی کرده مثلا دسته ی pdf یا ... (این یک روند طبیعی هست؟)

نخست اینکه چرا اینقدر کم شده داده ها؟

پرسش دومی که داشتم اینه که آیا من برای بازیابی 800 مگ داده ای که پیش تر روی رایانه داشتم نیاز به فضای 800 مگ دارم؟

با سپاس

pashangparsi6
02-03-2012, 21:32
الان که فایل های بازیابی شده رو می بینم گویا فایل ها نام پیشین خودشون رو ندارن و به صورت دسته ای و گروهی بازیابی شدن. یه سری فایل های تصویری و .. گمون کنم به شکل SWF در اومدن و ...

اگر بخوام فایل ها رو به صورت اولیه و با نام پیشین و .. بازیابی کنم چه راهی وجود داره؟

ata.royalfalcon
03-03-2012, 08:37
دوست گرامی من با نرم افزار EASEUS_Data_Recovery کار بازیابی رو آغاز کردم ولی در حالی که هارد من بیش از 800 مگابات داده درونش بود الان 458 مگابات رو بازیابی کرده. ولی فایل هایی که آورده اصلا اون پوشه ها و فایل هایی که روی هاردم بود نیست. یک سری چیزهای عجیب و غریب هست که همه رو دسته بندی کرده مثلا دسته ی pdf یا ... (این یک روند طبیعی هست؟)

نخست اینکه چرا اینقدر کم شده داده ها؟

پرسش دومی که داشتم اینه که آیا من برای بازیابی 800 مگ داده ای که پیش تر روی رایانه داشتم نیاز به فضای 800 مگ دارم؟

با سپاس

الان که فایل های بازیابی شده رو می بینم گویا فایل ها نام پیشین خودشون رو ندارن و به صورت دسته ای و گروهی بازیابی شدن. یه سری فایل های تصویری و .. گمون کنم به شکل SWF در اومدن و ...

اگر بخوام فایل ها رو به صورت اولیه و با نام پیشین و .. بازیابی کنم چه راهی وجود داره؟

سلام
هر نرم افزار روال كاري خودش رو داره ، بعبارت ديگه برخي نرم افزارها فايلها رو بر اساس نوع آنها ريكاوري و دسته بندي ميكند و حتي ممكنه به اسم اصلي اونها ريكاوري نكند و .... در هر حال اگر اين نرم افزار شما رو راضي نميكند ميتونيد از نرم افزارهاي ديگه استفاده كنيد .
نكته مهم اين هست كه داده ها بايد در جاي ديگر ذخيره شوند پس با توجه به اينكه حدود 800 گيگ (يا مگابايت!!!) اطلاعات داشتيد پس بايد معادل همينقدر هم فضاي خالي داشته باشيد تا بتوانيد داده هاي ريكاوري شده رو ذخيره كنيد تا اگر داده هاي ريكاوري شده مورد رضايت شما نبود مجدداً با نرم افزار ديگه تست كنيد .

pashangparsi6
03-03-2012, 13:48
سلام
هر نرم افزار روال كاري خودش رو داره ، بعبارت ديگه برخي نرم افزارها فايلها رو بر اساس نوع آنها ريكاوري و دسته بندي ميكند و حتي ممكنه به اسم اصلي اونها ريكاوري نكند و .... در هر حال اگر اين نرم افزار شما رو راضي نميكند ميتونيد از نرم افزارهاي ديگه استفاده كنيد .
نكته مهم اين هست كه داده ها بايد در جاي ديگر ذخيره شوند پس با توجه به اينكه حدود 800 گيگ (يا مگابايت!!!) اطلاعات داشتيد پس بايد معادل همينقدر هم فضاي خالي داشته باشيد تا بتوانيد داده هاي ريكاوري شده رو ذخيره كنيد تا اگر داده هاي ريكاوري شده مورد رضايت شما نبود مجدداً با نرم افزار ديگه تست كنيد .

دوست گرامی من کار بازیابی رو دارم با نرم افزارعهای گوناگون انجام می دم ولی یکی از دوستان یه چیز درست گفت:

عزیز مگه شما هارد رو پاک کردی که دنبال ریکاوری می گرید آخه؟

ببین اون سخت افزار یک کلید هم هست که اطلاعات رو کدگذاری شده روی هارد نوشته و نتیجتا چون سیستم نمی تونه Table ها رو تشخیص بده شما نمی تونی اطلاعاتت رو برگردونی بدون اون سخت افزار!

اینجوری که مشخصه من دارم داده های پیشین که روی هارد بوده رو بازیابی می کنم نه داده هایی که روی هاردبودن و پاک نشدن و فقط ویندوز چون مبدل سر راهشون نیست نمی تونه بخونتشون؟

ata.royalfalcon
03-03-2012, 14:13
دوست گرامی من کار بازیابی رو دارم با نرم افزارعهای گوناگون انجام می دم ولی یکی از دوستان یه چیز درست گفت:

اینجوری که مشخصه من دارم داده های پیشین که روی هارد بوده رو بازیابی می کنم نه داده هایی که روی هاردبودن و پاک نشدن و فقط ویندوز چون مبدل سر راهشون نیست نمی تونه بخونتشون؟

قبلاً هم گفتم يه هارد سيگيت دارم كه تا الان به سه صورت استفاده كردم (usb و ساتا و esata) و در هر بار داده ها قابل رويت توسط ويندوز بوده .
مشكل شما بهم خوردن ساختار پارتيشن هست و اين مسئله هيچ ربطي به اون تبديل ندارد !!! شما از نرم افزار ديگه اي مثل getdataback استفاده كنيد . البته اين نرم افزار داده هاي ريكاوري شده رو به اسم اصلي ريكاوري نخواهد كرد .

نرم افزارهاي ريكاوري براي اين نيست كه فقط فايلهاي حذف شده رو بازگرداند . بلكه يكي از وظايف اين برنامه ها استخراج داده ها از پارتيشنهاي معيوب هست . پارتيشنهايي كه RAW شده يا unallocated شده اند .

pashangparsi6
05-03-2012, 01:15
دوستان از اونجایی که ورودی usb هارد اکسترنال WD من قطعی داشت. من هاردو باز کردم و اون مبدل (بورد تبدیل ساتا به usb) رو از روش برداشتم و الان با کابل ساتا و برق مادربرد به رایانه وصلش کردم. ولی هارد و درایو 1 ترابایتی به صورت unallocated در اومده بود و هارد در my com نشون داده نمی شد.
سپس هارد رو با این نرم افزار که توصیه شده بود از سوی یکی از دوستان، خواستم ریکاوری کنم. گزینه ی create volum (همون طور که در عکس در سمت چپ می بینید) رو زدم و هارد یک نام به خودش گرفت (شد درایور H) و در my com به نمایش در اومد ولی هیچ داده ای توش نیست!!!!

من در واقع هیچ کاری نکردم و این عمل create volum هم خیلی کوتاه بود ولی داده ای در درون هارد وجود نداره

الان هارد از unallocated تبدیل به Simple شده در بخش دیسک منیجمنت. البته توی همین نرم افزار گزینه ای در اختیار دارم که می تونم هارد رو از حالت داینامیک به بیسیک تبدیل کنم. این کارو بکنم درست می شه؟>

نرم افزارهای ریکاوری هم چیز خاصی پیدا نمی کنند روی هارد.

چکار کنمممم؟ نزدیک به 800 گیگ داه داشتم روی این هارد

pashangparsi6
05-03-2012, 20:10
دوستان گرامی من با چندین نرم افزار پُرآوازه بازیابی هارد 1 ترابایتی که نزدیک به 700 گیگ داده درونش بود رو بازیابی کردم. تنها نرم افزاری که یک حجمی نزدیک همون اندازه به من می ده این نرم افزار هست که نزدیک به 450 گیگ رو بازیابی می کنه. ولی ببنید فایل هایی که تحویلم می ده اینها هست. با این فایل ها که تحویل گرفتم باید چکار کنم؟

با سپاس

ata.royalfalcon
05-03-2012, 20:46
سلام
با وجودیکه قبلاً هم تاکید کرده بودم که نبایستی حتی فرمت کنید ولی متاسفانه شما پارتیشن بندی هم کردید (بدتر از فرمت) و در نتیجه خسارت زیادی به داده هاتون وارد شده است .
شما سعی کنید با همون نرم افزار ریکاوری کنید . در عکسی گزاشتید دکمه next رو بزنید تا داده ها رو برای شما ریکاوری کند . البته دقت کنید که داده ها رو در جای دیگر ذخیره کنید .
البته اگر بخواهید همزمان همه آیتم های تیک خورده رو ریکاوری کنید ممکنه زمان زیادی طول بکشد .

pashangparsi6
05-03-2012, 20:50
دوست گرامی من از این نرم افزار (GetDataBack for NTFS) هم بهره برده بردم. مراحل رو اینجوری می گذرونم:

1-

2-

3-

4-

این چیزهایی هست که برای من میاره!

---------- Post added at 08:50 PM ---------- Previous post was at 08:47 PM ----------

سلام
با وجودیکه قبلاً هم تاکید کرده بودم که نبایستی حتی فرمت کنید ولی متاسفانه شما پارتیشن بندی هم کردید (بدتر از فرمت) و در نتیجه خسارت زیادی به داده هاتون وارد شده است .
شما سعی کنید با همون نرم افزار ریکاوری کنید . در عکسی گزاشتید دکمه next رو بزنید تا داده ها رو برای شما ریکاوری کند . البته دقت کنید که داده ها رو در جای دیگر ذخیره کنید .
البته اگر بخواهید همزمان همه آیتم های تیک خورده رو ریکاوری کنید ممکنه زمان زیادی طول بکشد .

دوست گرامی

الان همون طور که می بینید داده هایی که برای من بازیابی کرده دقیقا به همون اندازه هست که پیش از پارتشین بندی برای من بازیابی می کرد. (گویا این نرم افزار به داده ها زیانی نمی زنه و ..)

این فایل ها با شماره های عجیب و غریب و پسوندهای عجیب تر رو من پیش تر هم بازیابی کرده بودم. الان هم دارم به گفته ی شما همین کارو می کنم. ولی پس از اینکه اینها رو بازیابی کردم با این فایل ها و این پسوندهاشون چه کار باید بکنم؟

با سپاس

ata.royalfalcon
05-03-2012, 21:14
در هر حال با پارتیشن بندی و در نتیجه فرمت شدن آن به داده ها خسارت وارد شده . به نظر من بهتره که در بازار بگردید و یه هارد دست دوم مشابه با هاردی که دارید پیدا کنید تا از آن برد استفاده کنید . سپس شروع به ریکاوری کنید . ولی خودم امید چندانی ندارم . اگر واقعاً اطلاعات برای شما مهمه بهتره ببرین مراکز تخصصی تا براتون ریکاوری کنن و شما بیشتر از این دستکاری نکنید .

ولی رفیق . ناراحت نشو ، وضع من خیلی بدتر از شما بوده . خودم 4 تا هارد سیگیت 1.5 ترابایتی داشتم که دوتاشون نابود شد و 3 ترابایت آرشیو فیلم و کارتونم به باد رفت . تا چند روز حتی اشتهای خوردن هم نداشتم و حتی نمیتونستم تو آینه خودمو ببینم . ولی بالاخره فراموشش کردم و دوباره آرشیو جمع کردم . شما هم بهتره که با این مسئله کنار بیایی و فراموشش کنی !!!

pashangparsi6
05-03-2012, 23:57
در هر حال با پارتیشن بندی و در نتیجه فرمت شدن آن به داده ها خسارت وارد شده . به نظر من بهتره که در بازار بگردید و یه هارد دست دوم مشابه با هاردی که دارید پیدا کنید تا از آن برد استفاده کنید . سپس شروع به ریکاوری کنید . ولی خودم امید چندانی ندارم . اگر واقعاً اطلاعات برای شما مهمه بهتره ببرین مراکز تخصصی تا براتون ریکاوری کنن و شما بیشتر از این دستکاری نکنید .

ولی رفیق . ناراحت نشو ، وضع من خیلی بدتر از شما بوده . خودم 4 تا هارد سیگیت 1.5 ترابایتی داشتم که دوتاشون نابود شد و 3 ترابایت آرشیو فیلم و کارتونم به باد رفت . تا چند روز حتی اشتهای خوردن هم نداشتم و حتی نمیتونستم تو آینه خودمو ببینم . ولی بالاخره فراموشش کردم و دوباره آرشیو جمع کردم . شما هم بهتره که با این مسئله کنار بیایی و فراموشش کنی !!!

سپاس

در واقع شما درست می گین. اگر بشه باهاش کنار امد همه چیز درست می شه. سپاس از راهنمایی هاتون