PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جلوگیری از آدرس دهی static در شبکه

Shahtoor
01-03-2012, 18:06
سلام به همه
من مسئول IT یکی از ادارات هستم توی شبکه م یه مشکل دارم و اون اینه که چون رنج IP شبکه رو همه می دونن به راحتی بصورت دستی به لب تاب یا PC شون IP میدن و وارد شبکه میشن میخوام بدونم راهی هست که بشه جلوی این کار رو گرفت مثلا بشه کاری کرد که هر سیستمی که عضو دومین باشه بتونهIP بگیره یا کار دیگری ممنون میشم پاسخ بدین .

samfire
02-03-2012, 01:03
در صورتی که با مک ایپی ها رو رزرو کنی همه چی حله...

Shahtoor
07-03-2012, 16:22
خیلی سخته تو شبکه مک 200 سیستم رو addکردن راه دیگری نیست
بعدشم باید به تعداد ip های شبکه مک add بشه والا میشه استاتیک ip گرفت

Amir Varasteh
07-03-2012, 22:25
سلام.

خوشحالم که بعد از مدتها یه نفر یه سوال خوب تو این انجمن شبکه پرسید.

خب... کاری که میشه کرد استفاده از Connection Security Rules هست. روی Domain Controller یک GPO بساز که به دومین اعمال میشه. سپس به قسمت Firewall with advanced security برو و یک Connection Security Rule از نوع Isolation بساز.

فکر میکنم بقیشو بتونی انجام بدی. به هر حال سوال داشتی بپرس.

اینا رو هم بخون:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](WS.10).aspx

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه سوال هم من ازت دارم اینکه دقیقا میخوای چی رو محدود کنی برای اونایی که Join به دومین نیستن؟ دسترسی به Share File ها؟

Shahtoor
08-03-2012, 08:51
سلامamir ممنون از پاسخت
من میخوام کسی نتونه وارد شبکه بشه همون طور که گفتم رنج آی پی شبکه رو تقریبا همه می دونن به همین خاطر به راحتی لب تاب یا pc رو به شبکه وصل کرده واستاتیک بهش آی پی میدن و وارد شبکه میشن
حالا شما یه راه حل بدین که سیستم طرف یا بصورت استاتیک آی پی نگیره یا اگه آی پی هم میگیره قبل اینکه به شبکه وصل بشه عمل authentication با دومین یا سوئیچ انجام بشه

Shahtoor
10-03-2012, 08:23
الووووووووووووووووووووووو ووووووووووووووووووووو
کسی جواب منو نمیده

Amir Varasteh
10-03-2012, 13:27
جواب دادم دیگه. خوندی اصلا؟؟