PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل با پارتيشن مجيك

zendegi
05-07-2006, 12:37
من مي خواستم كه به درايو ويندوزم (c) كه فضاش داره هي كم ميشه بوسيله پارتيشن مجيك يه چند گيگ اضافه كنم ولي وقتي از يه درايو ديگه مثل D چند گيگ رو برميدارم و به درايو سي اضافه ميكنم بعد از ريست سيستم اون مقدار فضا رو از درايو دي كم ميكنه ولي وقتي كه ميخواد به درايو سي اضافه كنه ارور ميده نميدونم چرا .......البته در حالت عادي شكل درايوهام به اين صورته:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خودم فكر ميكنم كه براي اون قسمتي كه علامت زدم باشه اصلا اون قسمت چيه و اون فقط يه گزينه به نام پروپرتيس داره و كاريش نميشه كرد ........به هر حال لطفا بگيد كه چكار كنم كه بتونم اون مقداري رو كه ميخوام به درايو سي بدم ..........ممنون........

Sherpa
05-07-2006, 13:14
من مي خواستم كه به درايو ويندوزم (c) كه فضاش داره هي كم ميشه بوسيله پارتيشن مجيك يه چند گيگ اضافه كنم ولي وقتي از يه درايو ديگه مثل D چند گيگ رو برميدارم و به درايو سي اضافه ميكنم بعد از ريست سيستم اون مقدار فضا رو از درايو دي كم ميكنه ولي وقتي كه ميخواد به درايو سي اضافه كنه ارور ميده نميدونم چرا .......البته در حالت عادي شكل درايوهام به اين صورته:
.........
خودم فكر ميكنم كه براي اون قسمتي كه علامت زدم باشه اصلا اون قسمت چيه و اون فقط يه گزينه به نام پروپرتيس داره و كاريش نميشه كرد ........به هر حال لطفا بگيد كه چكار كنم كه بتونم اون مقداري رو كه ميخوام به درايو سي بدم ..........ممنون........

سلام

دوست عزيز اين مشكل معمولا وقتي پيش ميآد كه شما در پارتيشن بندي و يا هارد خود Error داشته باشي ، سعي كن از پارتيشن مجيك تحت داس ( كه روي ديسكت ميتوني درست كني ) استفاده كني شايد مشكلت حل بشه ، اون علامت هم طبعيه و مشكلي نيست و مربوط به پارتيشن هاي Extended Logical شماست .

موفق باشي

zendegi
05-07-2006, 13:17
ميشه دقيق تر توضيح بدي يعني مرحله به مرحله بگي من درست متوجه نميشم............ممنون......

Sherpa
05-07-2006, 13:30
ميشه دقيق تر توضيح بدي يعني مرحله به مرحله بگي من درست متوجه نميشم............ممنون......

دوست عزيز از اين قسمت نرم افزار پارتيشن مجيك (8) ميتوني ( دو تا ) ديسكت تهيه كني:
PQ PartitionMagic 8.0 > PartitionMagic 8.0 Tools > Create Rescue Diskettes
بعد سيستمت را با اين ديسكتها بوت كن . نرم افزار پارتيشن مجيك بصورت مختصر و مفيد اجرا ميشه .
حالا سعي كن مجددا درايو سي را به ميزان دلخواه تغيير بدي , شايد مشكلت حل بشه .
اگر نشد اطلاع بده در خدمتم .

موفق باشي

zendegi
05-07-2006, 13:40
Sherpa جان ميرم امتحان ميكنم بهت خبر ميدم اميدوارم كه درست بشه ......بازم مرسي از اينكه وقت گذاشتي..........ممنون.......

zendegi
05-07-2006, 15:01
من با ديسكت ها سيستم بوت كردم و از درايو دي بوسيله گزينه ريسايز چهار گيگ كم كردم و فرمت اين چهار گيگ رو به فت 32 تغيير دادم و رفتم رو درايو سي و گزينه ريسايز رو انتخاب كردم و در قسمت نيو سايزش با احتساب اون چهار گيگ 11099.0 رو وارد كردم ولي وقتي خواستم اوكي كنم ارور داد و نشد و اينبار خواستم مارج كنم ولي درست بلد نبودم چون اين گزينه اش با گزينه اي كه در برنامه اصلي در ويندوز بود فرق ميكرد چون در برنامه اصلي راحت اول يه درايو رو انتخاب ميكردي و بعد درايو دوم رو ولي اينجا .........من كه سر در نيوردم ممنون ميشم كه به طور كامل برام توضيح بدي چون مطمئنم كه اين موضوع حتما بعدها و البته هميشه به دردم ميخوره اگه درست ياد بگيرم .........به هر حال بازم مرسي....... :sad: ;) :happy:

Sherpa
05-07-2006, 16:47
من با ديسكت ها سيستم بوت كردم و از درايو دي بوسيله گزينه ريسايز چهار گيگ كم كردم و فرمت اين چهار گيگ رو به فت 32 تغيير دادم و رفتم رو درايو سي و گزينه ريسايز رو انتخاب كردم و در قسمت نيو سايزش با احتساب اون چهار گيگ 11099.0 رو وارد كردم ولي وقتي خواستم اوكي كنم ارور داد و نشد و اينبار خواستم مارج كنم ولي درست بلد نبودم چون اين گزينه اش با گزينه اي كه در برنامه اصلي در ويندوز بود فرق ميكرد چون در برنامه اصلي راحت اول يه درايو رو انتخاب ميكردي و بعد درايو دوم رو ولي اينجا .........من كه سر در نيوردم ممنون ميشم كه به طور كامل برام توضيح بدي چون مطمئنم كه اين موضوع حتما بعدها و البته هميشه به دردم ميخوره اگه درست ياد بگيرم .........به هر حال بازم مرسي....... :sad: ;) :happy:

دوست عزيز ببخشيد اين سئوال را زودتر بايد ميپرسيدم !
توي برنامه اصلي بعد از تغيير سايز پارتيشن Apply را ميزني يا خير ؟
اگر ميزني و ارور ميگيري لطفا اين موارد سخت افزاري را هم چك كن ممكنه كمك كنه :
1- ممكنه كابل IDE شما توي اسلات مناسب نباشه .
بطور معمول هارد ( IDE ) بهتره به IDE1 يا پرايمري متصل باشه.
2-بهتر كه قسمت وسط كابل IDE شما به هارد وصل باشه.
3- ژامپر هارد شما در محل مناسب نباشه .
در حالت عادي ژامپر به مستر متصل ميشه.
براي امتحان تمام قطعات غير ضروري(مثل سي دي رام , رايتر ) را از كابل هاي آي دي اي جدا كن و فقط هارد شما وصل باشه . مجددا امتحان كن اگر اشكال بر طرف نشد باز برگرديم به اشكالات نرم افزاري .

موفق باشي

zendegi
05-07-2006, 17:42
من فكر نميكنم كه مشكل سخت افزاري باشه چون از هر درايوي به راحتي ميتونم كه يه فضايي رو جدا كنم و به درايو ديگه بدم ولي فقط وقتي مي خوام به درايو ويندوزم (c) اون مقدار رو اضافه كنم ارور ميده يعني من از درايو دي چهار گيگ رو كم كه ميكنم و بعد به سي ميدم البته توي برنامه اصلي و بعد اپلاي رو ميزنم و ميگه كه بايد ريست بشه بعد موقع ريست اون مقدار فضا رو از درايو دي كم ميكنه و وقتي ميخواد به سي اضافه كنه اون موقع ارور ميده و ميگه براي ادامه يه كليد رو بزن و بعد دوباره ريست ميشه و وقتي كه به محيط ويندوز ميام اون مقدار فضا فقط ايجاد شده ........ولي توي اون ديسكت بوت كه گفتيد اون مرحله رو كه قبلا گفتم رو نميدونم چجويه ..........در كل نميدونم چرا به درايو سي اضافه نميشه ..........

IVAN
05-07-2006, 18:05
احتمالا درايو C شما داراي مشكل هست(نرم افزاريه نگران نباش)با يه بار فورمت(low level باشه بهتره) اين مشكل حل ميشه.اين دفعه براي اين كه اون حجم رو اضافه كني قبل از اين كه ويندوز رو نصب كني يه بار با partition magic 8 تو محيط داس (با استفاده از همون 2 تا فلاپي) درايو C رو فرومت كن(كه اين فورمت مشكلتو به احتمال 99.9 درصد حل كنه.البته اين نوع فورمت Quick format هست ) كه اگه خواستي موقع نصب ويندوز يه بار هم با استفاده از سي دي ويندوز درايو C رو فورمت كن(quick نكني با همون گزينه ي 3 يا 4 تو همون صفحه كه low level format رو انجام ميده اين كارو بكن).مشكلت 100 % حل ميشه.اگه بازم مشكلي داشتي من در خدمتم.

IVAN
05-07-2006, 18:10
براي اضافه كردن حجم هم بعد فورمت با استفاده از پارتيشن مجيك همون جا درايو رو resize كن.راستي چرا فورمت درايوهات fat 32 هست Ntfs كني بهتره.

zendegi
05-07-2006, 18:22
Ntfs از چه لحاظ بهتره ........بازم ممنون...........

zendegi
05-07-2006, 18:40
اگه بخوام درايوهام به Ntfs تبديل كنم اطلاعات روي هر درايوم از بين ميره ..........

Sherpa
05-07-2006, 18:41
من فكر نميكنم كه مشكل سخت افزاري باشه چون از هر درايوي به راحتي ميتونم كه يه فضايي رو جدا كنم و به درايو ديگه بدم ولي فقط وقتي مي خوام به درايو ويندوزم (c) اون مقدار رو اضافه كنم ارور ميده يعني من از درايو دي چهار گيگ رو كم كه ميكنم و بعد به سي ميدم البته توي برنامه اصلي و بعد اپلاي رو ميزنم و ميگه كه بايد ريست بشه بعد موقع ريست اون مقدار فضا رو از درايو دي كم ميكنه و وقتي ميخواد به سي اضافه كنه اون موقع ارور ميده و ميگه براي ادامه يه كليد رو بزن و بعد دوباره ريست ميشه و وقتي كه به محيط ويندوز ميام اون مقدار فضا فقط ايجاد شده ........ولي توي اون ديسكت بوت كه گفتيد اون مرحله رو كه قبلا گفتم رو نميدونم چجويه ..........در كل نميدونم چرا به درايو سي اضافه نميشه ..........

دوست عزيز اين بخش سخت افزاري را من قبلا تجربه كرده ام كه ميگم , بهر حال ميل خودته !
و اما بقيه احتمالات نرم افزاري .
1- خود نرم افزار پارتيشن مجيكت مشكل داره.
از يك كپي ديگه و يا يك ورژن ديگه استفاده كن.
2- بكمك گزينه هاي زير سعي كن درايو سي را يه عيب يابي كني.
Partition > Check for errors
Partition > Advance > Bad Sector Reset
3- اگر هنوز مشكل داشتي
چون سيستم عامل نصب شده داري من هيچ نوع فورمت را پيشنهاد نميكنم چون اطلاعات درايو سي شما پاك ميشه. من نرم افزار سيستم كامندر را براي عيب يابي پيشنهاد ميكنم كه بهترين نرم افزار براي( مولتي بوت و) پيدا كردن و بر طرف كردن اينگونه عيب هاي هارد است .

موفق باشي

zendegi
05-07-2006, 19:34
Sherpa جان بينهايت متشكرم و يه دنيا ممنونم................مرسي.........

Sherpa
05-07-2006, 20:54
Sherpa جان بينهايت متشكرم و يه دنيا ممنونم................مرسي.........

خواهش ميكنم دوست عزيز ، آيا مشكلت حل شد يا نه ؟!

موفق باشي

AK1
05-07-2006, 22:00
اگه بخوام درايوهام به Ntfs تبديل كنم اطلاعات روي هر درايوم از بين ميره ..........

نه از بين نميره

NTFS از لحاظ امنيت و سرعت عالي