PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست فوري براي مشورت در مورد خريد مادربورد و سي پي يو و رم؟

juker
05-07-2006, 06:33
سلام
من تازه عضو اين انجمن شدم، البته چند وقتي هست كه بحثهاي مختلف رو دنبال مي كنم و خيلي هم مفيد واقع شده، سعي مي كنم تا خيلي جمع و جور سوالم رو مطرح كنم.
من حدود 4 سال پيش يك سيستم پنتيوم 4 بستم، البته خيلي بالا نبود، حالا سيستمم مشكل دار شده، يعني وقتي روشن مي كني، رو صفحه مانيتور چيزي نمي ياد و هيچ صداي بوقي هم از سيسيتم شنيده نمي شه ولي فن cpu كار مي كنه، در ضمن رم و گرافيك چك شده، مشكل نداره، يك جا نشون دادم، البته به كار طرف شك دارم، ولي به من گفت كه هم مادربورد سوخته و هم cpu ؟ به هر حال مي خوام يك مادربورد و cpu و احتمالاً يك رم جديد رو سيستم بگذارم. براي همين من يك مقدار مقالات و بحثهاي انجام شده رو خوندم و تا حدودي دستم اومده كه چي بخرم، فقط دوست داشتم تا چند تا سوال بپرسم، از هر كدام از دوستاني كه بنده رو راهنمايي كنند بسيار سپاسگذارم.
مادربورد كه نظرم روش هست giga هست، اول اينكه قضيه چيپست روي مادربورد چيه؟ يعني مادربورد giga با كدام چيست بهتر است و اين چيپست دقيقاً كدام قسمت مادربورد هست و كارش چيه؟ من مي خوام cpu اينتل بخرم و اين چيپست مادربورد از نوع nivida ، Intel ، Via ، Sis ، و يا ... باشه بهتر است؟
بعد مي خواستم مادربوردي كه مي خرم داراي اين قابليتها باشه، پس لطفاً مدلي رو معرفي كنيد كه اين قابليتها رو داشته باشه و همچنين قيمت رو هم بگيد و اگر پيشنهاد بهتري داريد من مشتاق شنيدن هستم.
مادربورد giga:
از پردازنده 2 هسته اي حمايت كنه، چون از يك cpu جديد مي خواهم استفاده كنم، سوكت 775 (اگه درست نوشته باشم) رو ساپورت كنه. (يك سوال: براي اينتل مگه سوكت ديگه اي هم هست غير از 478 و 775 پين؟)
cpu از نوع 64 بيت رو ساپورت كنه
كارت صدايي كه ساپورت كنه ترجيحاً 6 كاناله ديجيتال باشه
در ضمن ddr4 ، يا حداقل ddr2، رو ساپورت كنه
اسلات pciexpress رو ترجيحاً و حداقل agp رو ساپورت كنه
كنترلر Ide كه ساپورت مي كنه حداقل َATA/133 باشه
از كارت ويدئو و شبكه، پورت usb2 ، firwire، و مورد خاصي به نظرم نمي ياد، اگه فاكتور ديگه اي مد نظرتون هست خودتون در نظر بگيريد.

اما cpu ، اينتل باشه، فقط سوالي كه داشتم آيا cpu هست كه هم 64 بيت رو ساپورت كنه و هم 2 هسته اي باشه؟
براي cpu هم داراي قابليتهاي زير باشه:
ترجيحاً 2 هسته اي باشه
با سوكت 775 (LGA) باشه
64 بيتي رو هم ساپورت كنه
من خودم نظرم روي يك 8.2 Intel هست كه دقيقاً نمي دونم آيا در مدلهاي سيلرون يا فول پيدا مي شه چون خيلي نمي خوام هزينه بالايي كنم، حدود 200 تا 250 براي هر دوشون و اگه پولم رسيد يك رم 512 هم بگذارم، در ضمن من بيشتر از اينترنتاستفاده مي كنم و يك كاربر معمولي هستم كه اهل گيم هم نيستم.
خيلي خيلي ببخشيد اگه طولاني شد و پر از غلطهاي املايي و فني هست، اگر لطف كنيد و من رو در خريد راهنمايي كنيد بسيار سپاسگذارم و همچنين به سوالات و غلطهاي املايي و فني من پاسخ بدهيد.
اين 2 تا سوال رو هم مي كنم و بيشتر از اين زيگيل نمي شم.
آيا باس مادربورد و cpu و رم بايد يكي باشه و در چه صورتي با هم مچ نيستند؟
اين حافضه مادربورد كه مثلاً DDR4 و يا DDR2 رو ساپورت مي كنه هم بايد با cpu و رم يكي باشه؟
يك چيز ديگه دوستان main و cpu فقط روي giga و intel نظرم هست.
ممنون
هميشه سبز باشيد.

Lord_theOne
05-07-2006, 07:03
اين مادربرد جديدترين هست همين چيپ 965 بخر
توضيحاتشم بخون كامل
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

juker
06-07-2006, 03:52
سلام ممنون كه توجه كردين و جواب داديد دوست عزيز، ولي من نظرم روي مادربورد گيگا هست، چون سيستم قبلي هم مين گيگا داشتم كه بعد از 4 سال كه اندازه 8 سال كار كرد سوخته و من خيلي از گيگا راضيم، تعصبي ندارم ولي سابقه كار با گيگا به من مي گه كه با گيگا كار كنم، در مورد cpu و بقيه سوالهام اگه مي شه شما يا ساير دوستان راهنمايي كنيد واقعاً ضروري هست و قبل از خريد مي خوام كه آگاهي لازم رو داشته باشم.
از همه دوستاني كه پاسخ مي دهند كمال تشكر رو دارم.
هميشه سبز باشيد.

Lord_theOne
06-07-2006, 06:52
خوب گيگا هم چيپ اينتل 965 را دارد مي توني بري نمايندگيش سفارش بدي پشيمون نمي شي

m654
06-07-2006, 16:25
سلام
من تازه عضو اين انجمن شدم، البته چند وقتي هست كه بحثهاي مختلف رو دنبال مي كنم و خيلي هم مفيد واقع شده، سعي مي كنم تا خيلي جمع و جور سوالم رو مطرح كنم.
من حدود 4 سال پيش يك سيستم پنتيوم 4 بستم، البته خيلي بالا نبود، حالا سيستمم مشكل دار شده، يعني وقتي روشن مي كني، رو صفحه مانيتور چيزي نمي ياد و هيچ صداي بوقي هم از سيسيتم شنيده نمي شه ولي فن cpu كار مي كنه، در ضمن رم و گرافيك چك شده، مشكل نداره، يك جا نشون دادم، البته به كار طرف شك دارم، ولي به من گفت كه هم مادربورد سوخته و هم cpu ؟ به هر حال مي خوام يك مادربورد و cpu و احتمالاً يك رم جديد رو سيستم بگذارم. براي همين من يك مقدار مقالات و بحثهاي انجام شده رو خوندم و تا حدودي دستم اومده كه چي بخرم، فقط دوست داشتم تا چند تا سوال بپرسم، از هر كدام از دوستاني كه بنده رو راهنمايي كنند بسيار سپاسگذارم.
مادربورد كه نظرم روش هست giga هست، اول اينكه قضيه چيپست روي مادربورد چيه؟ يعني مادربورد giga با كدام چيست بهتر است و اين چيپست دقيقاً كدام قسمت مادربورد هست و كارش چيه؟ من مي خوام cpu اينتل بخرم و اين چيپست مادربورد از نوع nivida ، Intel ، Via ، Sis ، و يا ... باشه بهتر است؟
بعد مي خواستم مادربوردي كه مي خرم داراي اين قابليتها باشه، پس لطفاً مدلي رو معرفي كنيد كه اين قابليتها رو داشته باشه و همچنين قيمت رو هم بگيد و اگر پيشنهاد بهتري داريد من مشتاق شنيدن هستم.
مادربورد giga:
از پردازنده 2 هسته اي حمايت كنه، چون از يك cpu جديد مي خواهم استفاده كنم، سوكت 775 (اگه درست نوشته باشم) رو ساپورت كنه. (يك سوال: براي اينتل مگه سوكت ديگه اي هم هست غير از 478 و 775 پين؟)
cpu از نوع 64 بيت رو ساپورت كنه
كارت صدايي كه ساپورت كنه ترجيحاً 6 كاناله ديجيتال باشه
در ضمن ddr4 ، يا حداقل ddr2، رو ساپورت كنه
اسلات pciexpress رو ترجيحاً و حداقل agp رو ساپورت كنه
كنترلر Ide كه ساپورت مي كنه حداقل َATA/133 باشه
از كارت ويدئو و شبكه، پورت usb2 ، firwire، و مورد خاصي به نظرم نمي ياد، اگه فاكتور ديگه اي مد نظرتون هست خودتون در نظر بگيريد.

اما cpu ، اينتل باشه، فقط سوالي كه داشتم آيا cpu هست كه هم 64 بيت رو ساپورت كنه و هم 2 هسته اي باشه؟
براي cpu هم داراي قابليتهاي زير باشه:
ترجيحاً 2 هسته اي باشه
با سوكت 775 (LGA) باشه
64 بيتي رو هم ساپورت كنه
من خودم نظرم روي يك 8.2 Intel هست كه دقيقاً نمي دونم آيا در مدلهاي سيلرون يا فول پيدا مي شه چون خيلي نمي خوام هزينه بالايي كنم، حدود 200 تا 250 براي هر دوشون و اگه پولم رسيد يك رم 512 هم بگذارم، در ضمن من بيشتر از اينترنتاستفاده مي كنم و يك كاربر معمولي هستم كه اهل گيم هم نيستم.
خيلي خيلي ببخشيد اگه طولاني شد و پر از غلطهاي املايي و فني هست، اگر لطف كنيد و من رو در خريد راهنمايي كنيد بسيار سپاسگذارم و همچنين به سوالات و غلطهاي املايي و فني من پاسخ بدهيد.
اين 2 تا سوال رو هم مي كنم و بيشتر از اين زيگيل نمي شم.
آيا باس مادربورد و cpu و رم بايد يكي باشه و در چه صورتي با هم مچ نيستند؟
اين حافضه مادربورد كه مثلاً DDR4 و يا DDR2 رو ساپورت مي كنه هم بايد با cpu و رم يكي باشه؟
يك چيز ديگه دوستان main و cpu فقط روي giga و intel نظرم هست.
ممنون
هميشه سبز باشيد.

با پولی که شما داری و ضمنا رم DDRI داری این قطعه هارو بخر
CPU PentiumD 920 2.8 --> 175t
MB Asrock 775Twins-HD -->63

ضمنا لازم نیس رم هم بخری
مادربردهای گیگا هم اکثرا آشغالن اصلا طرفشون نرو!

اگه باز سوال داشتی PM بزن

Shahryar_NEO
06-07-2006, 16:42
عزيزم بهتر بود توي تاپيك اطلاع رساني براي خريد سخت افزار و به خصوص پردازنده و مادربورد مطرح مي كردي الان هم دير نشده مطرح كن اون جا زياد بچه ها مياند.

juker
06-07-2006, 17:04
از دوستاني كه پاسخم رو دادند خيلي ممنونم. بله من سوالم رو در تايپكي كه شما گفتيد هم مطرح مي كنم، از راهنماييتون خيلي ممنون.

Shahryar_NEO
06-07-2006, 17:13
خواهش مي كنم.

juker
06-07-2006, 17:23
راستي يك سوال داشتم چطوري سوالم رو در اين تايپك مطرح كنم، براي پرسيدن سوالم من يك موضوع جديد رو انتخاب كردم و شد اينجا، ولي سوالم رو در اون تايپك نميدونم چطوري بگذارم، در قسمت پاسخ بايد بپرسم يا نه؟
شرمنده Iq در حد گل كلم هست و خوب سوال ديگه راهنمايي كنيد اساتيد؟
ممنون.

Devil Lord
06-07-2006, 17:29
بله عزیز همین طوری که فکر میکنی درسته

Shahryar_NEO
06-07-2006, 17:33
بله درسته.

m654
06-07-2006, 18:31
از دوستاني كه پاسخم رو دادند خيلي ممنونم. بله من سوالم رو در تايپكي كه شما گفتيد هم مطرح مي كنم، از راهنماييتون خيلي ممنون.
الان ديگه قابل اعتماد نيستن بهرحال با بودجه شما من ژيشنهادم همون بود كه گفتم

m654
06-07-2006, 18:32
الان ديگه قابل اعتماد نيستن يهرحال با بودجه ي شما پيشنهاد من همون بود كه گفتم مطمئن باش بدتر ازون با اون پول با گیگا گیرت میاد

juker
11-07-2006, 16:38
به هر حال ممنون
در ضمن cpu رو يك دو هسته اي 6.2 به قيمت 130 تومن (در مشهد) مد نظر دارم و يك مادربورد هم كه گيگا باشه. نظرتون چيست، در مورد قيمت و cpu ، در ضمن اين cpu باسش 533 هست، چطوره، 8.2 هم قيمتش خيلي بالا بود فكر كنم حدود 190 تومن، فروشندهها گفتند هنوز قيمت كاذب يك ماهي صبر كن، حالا موندم الان بخرم يا نه؟

Lord_theOne
15-07-2006, 09:19
سي پيو رو 2.8 بگير رم هم كينگ مكس يا كروشال مادربرد هم ام اس ای از نوع پلاتینیوم 925 یا چیپ 945

m654
15-07-2006, 09:54
به هر حال ممنون
در ضمن cpu رو يك دو هسته اي 6.2 به قيمت 130 تومن (در مشهد) مد نظر دارم و يك مادربورد هم كه گيگا باشه. نظرتون چيست، در مورد قيمت و cpu ، در ضمن اين cpu باسش 533 هست، چطوره، 8.2 هم قيمتش خيلي بالا بود فكر كنم حدود 190 تومن، فروشندهها گفتند هنوز قيمت كاذب يك ماهي صبر كن، حالا موندم الان بخرم يا نه؟
خوب اگه ميخواين صبر كنين حدود 3 ماه ديگه Core2 Duo ها از راه میرسن که بخاطر مصرف کمشون مناسبتر هم هستن

Gabana
15-07-2006, 09:57
خوب اگه ميخواين صبر كنين حدود 3 ماه ديگه Core2 Duo ها از راه میرسن که بخاطر مصرف کمشون مناسبتر هم هستن

m654 عزيز Core Duo ها Release شدن .
منظورتون اينه كه 3 ماه ديگه به ايران مي رسن ؟؟