PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مراحل ساخت یک فیلم انمیشین

mohsen_blid
23-02-2012, 21:14
سلام دوستان
یه سوال در زمینه ساخت فیلم انمیشن دارم که یک ایده تا تبدیل شدن به یک فیلم انمیشن چه مراحلی رو طی می کنه ؟
ممنون میمش در این زمینه راهنماییم کنید چه افرادی با چه عناوینی چه کار هایی انجام میدن ؟

mohsen_blid
25-02-2012, 22:24
کسی نیست راهنمایی کنه به صورت کلی یا مقاله ای داشته باشه ؟ یا مصاحبه ای؟

Mostafa 3D
26-02-2012, 00:31
این عکس گویای همه چیز هست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشی

mohsen_blid
22-03-2012, 22:13
یه سوال دارم چون می خوام پایگاه داده دریست کنم
می خوام بدونم که هر بخش به چه اطلاعاتی نیاز داره و چه اطلاعاتی رو برای بخشبعدی می فرسته
مثلا گروه مدلساز ها چه اطلاعاتی از مدل رو به رینگینگ کار ها می دن
مثلا سایز سبک چه می دونم همینطور در بخش های دیگه

*Forgotten*
22-03-2012, 22:51
گوگل بهترین منبعه مفصل در این مورده

این لینک ها هم اطلاعات خوبی دارن

mohsen_blid
23-03-2012, 16:03
ممنون ولی من دنبال اطلاعات ریز تری هستم این منابع رو قبلا خونده بودم
برای مثال بالا گفتم
مثلا مدلساز به چه اطلاعاتی برای خلق یک کارکتر نیاز داره و باید چه اطلاعاتی رو به رینگینگ کار ها و انیماتور ها بده
مثلا چه نوع پولیجن هایی استفاده کرده یا حجم فایل اندازه نوع کارکتر و فوت و فن های ریزی که در بخش بعدی نیاز هست انیماتور بدونه
به همین ترتیب برای بخش های بعدی

kamron_devil
25-03-2012, 09:33
فکر می کنم اینطور باشه . معمولا اول نویسنده ایده رو می نویسه. بعد که تهیه کننده پذیرفت که ساخته بشه. یک تیم مشخصی میشه بعد یک گروه طراحی شکل کاراکتر های انیمشن رو می کشن و مراحل و ساختمانها و هر چیزی که قراره تو انیمشن باشه بعد میدن به تیم مدل سازی اونها هم مدل ها رو میسازن و بعد به گروه انیمیشن سازی اونها هم انیمیشن رو میسازن و تیم موسیقی هم بعد با توجه به فیلم موسیقی رو میسازه بعدا هم میکس می کنن و میفروشن به صدا سیما مثلا

PrimeP30Master
28-03-2012, 00:46
این عکس گویای همه چیز هست

موفق باشی

کدوم عکس..؟؟؟:13:

SSS_HHH_OOO
29-03-2012, 20:13
همه اعضای تیم باید از شخصت و نقش هر کارکتر باخبر باشن و فیلمنامه رو کامل بدونن.
طراح بر اساس شخصیت هر کارکتر طرح رو با توجه به سبک انیمیشن که کارگردان مشخص میکنه طراحی میکنه و طرح رو به مدلساز میده و مدلساز با توجه به سبک کار و طراحی کارکتر رو مدلسازی میکنه میسپره به شخصی که باید رنگ و تکسچر کار رو بسازه و اون هم با توجه به داده های طراح و کارگردان و سبک کار و خلاقیت خودش کار رو رنگ آمیزی میکنه