PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شما کدام یک را انتخاب می کنید ؟ ( وسترن بلک 2 ترا یا وسترن گرین 3 ترا )

dooste.man83
23-02-2012, 11:24
سلام به همگی
می خوام یکی از این دو هارد رو بگیرم اما کاملا گیج شدم که کدوم بهتره در مجموع؟

Western Digital Caviar Black 2 TB SATA III 7200 RPM 64 MB
یا
Western Digital Caviar Green 3 TB 5400 RPM SATA III 64 MB Cache

خوب من این هارد رو باهاش کار می کنم و نمی خوام فقط واسه آرشیو باشه یعنی در طول روز زیاد بهش مراجعه میشه و برای دانلود شبانه هم می خوام ازش استفاده کنم ولی احتمالا برای اینکه عمر هاردم بیشتر بشه یک هارد 7200.12 سیگیت دارم که ویندوز رو روی اون بریزم

صدای هارد برام مهمه اما تفاوت کم بین صدای این دو تا مهم نیست ولی اگر تفاوت صداشون خیلی زیاد باشه کم صدا تره رو ترججیح میدم
اما و اما مهمترین مسئله برام کیفیت ساخت هارد و عمرش هست چون تا چند سال دیگه هارد نمی گیرم

مادربردم ساتا 2 هست ( asus p5q ) و نمی دونم با توجه به این موضوع سرعت این دو تا هارد باهم چقدر تفاوت می کنه ؟ البته شاید 2 یا 3 سال دیگه ارتقاء سیستم دادم شاید

حالا ممنون میشم نظرتون رو بطور کامل بفرمایید و جواب سوالات من هم بدید
با تشکر

dooste.man83
23-02-2012, 20:45
کسی نبود مرا یاری کند ؟

ata.royalfalcon
23-02-2012, 21:45
سلام به همگی
می خوام یکی از این دو هارد رو بگیرم اما کاملا گیج شدم که کدوم بهتره در مجموع؟

Western Digital Caviar Black 2 TB SATA III 7200 RPM 64 MB
یا
Western Digital Caviar Green 3 TB 5400 RPM SATA III 64 MB Cache

خوب من این هارد رو باهاش کار می کنم و نمی خوام فقط واسه آرشیو باشه یعنی در طول روز زیاد بهش مراجعه میشه و برای دانلود شبانه هم می خوام ازش استفاده کنم ولی احتمالا برای اینکه عمر هاردم بیشتر بشه یک هارد 7200.12 سیگیت دارم که ویندوز رو روی اون بریزم

صدای هارد برام مهمه اما تفاوت کم بین صدای این دو تا مهم نیست ولی اگر تفاوت صداشون خیلی زیاد باشه کم صدا تره رو ترججیح میدم
اما و اما مهمترین مسئله برام کیفیت ساخت هارد و عمرش هست چون تا چند سال دیگه هارد نمی گیرم

مادربردم ساتا 2 هست ( asus p5q ) و نمی دونم با توجه به این موضوع سرعت این دو تا هارد باهم چقدر تفاوت می کنه ؟ البته شاید 2 یا 3 سال دیگه ارتقاء سیستم دادم شاید

حالا ممنون میشم نظرتون رو بطور کامل بفرمایید و جواب سوالات من هم بدید
با تشکر

سلام

اول از همه از کجا مطمئن هستید که RPM هارد گرین 5400 دور هست . من در سایت وسترن چنین چیزی رو ندیدم . بلکه IntelliPower هست . کسی هم نمیدونه دقیقاً معنی IntelliPower چیست . بعضی ها معتقدند که دور متغیر و برخی هم معتقدند که یک سری از هاردهای گرین 7200 دور هست و یکسری دیگر 5400 دور !!!

با توجه به پارامترهایی که شما گفتید مثل
1. دانلود شبانه
2. صدای کم
من اگر جای شما بودم هارد Western Digital Caviar Green رو انتخاب میکردم ، مشروط بر اینکه کلیه شرایط مربوط به این هارد رو طبق سایت وسترن رعایت کنید . منظورم عکس زیر هست . شرایط دیگری هم در سایت وسترن هست که بهتره مطالعه بشه .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نکته : هارد لپتاپ من 5400 دور هست و من به عنوان کاربر عادی مشکلی با این هارد 5400 دور ندارم .